Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite mi da se odlucim :)

[es] :: Linux :: Pomozite mi da se odlucim :)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11949 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
217.26.66.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Pomozite mi da se odlucim :)14.12.2003. u 23:18 - pre 247 meseci
Citat:
Marcony:
...
Da bih instalirao neki program treba prvo da ga kompajliram, jel tako? U uputstvima na elity sam video da u folderu /usr/src terba da bude dir linux. Znaci treba da imam ovo: /usr/src/linux i tamo neki fajl. ALI JA TAMO NEMAM DIR LINUX!!! Samo /usr/src/rpm/rpms
Imam kernel koji sam dobio uz distribuciju koji sam instalirao preko programa KPackage, ali nije se nista promenilo (mozda i ne treba, ne znam). Cini mi se da koji god program da pokrenem trazi taj dir koji ja nemam, a i ne znam kako da ga stvorim. Moze pomoc?


To što nemaš taj dir znači da nisi instalirao kernel source. Nađi paket u tvojoj distribuciji, i instaliraj ga. Tako ćeš moći da kompajliraš (skoro) sve.

Što se tiče distibucije za koju da se opredeliš, moja preporuka za početnika je REDHAT 9. Najnoviji i poslednji desktop REDHAT. Imao sam iskustva sa MDK, ali sam njega obrisao posle nedelju dana, jer nisam bio zadovoljan. Onda sam prešao na RH koji sam koristio oko godinu ipo, i sad sam došao do Slack-a, sa kojim sam više nego zadovoljan.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.net.yu



+18 Profil

icon Re: Pomozite mi da se odlucim :)15.12.2003. u 15:36 - pre 247 meseci
Da ponovim:" Imam kernel koji sam dobio uz distribuciju koji sam instalirao preko programa KPackage, ali nije se nista promenilo".


YU2MP
 
Odgovor na temu

Tomislav Sajdl
Beograd

Član broj: 11182
Poruke: 3
80.93.235.*



Profil

icon Re: Pomozite mi da se odlucim :)15.12.2003. u 16:36 - pre 247 meseci
Citat:
Marcony:
Ljudi glupo pitanje od pocetnika...
Imam Mandrake 9.0 i mnogo me nervira. Ne znam kako da u shellu odradim najobicniju CD komandu?!


Linux razlikuje mala i velika slova. Komanda je "cd". Bez parametara ne radi isto sto i CD na DOS-u - "cd" te baca u tvoj koreni direktorijum (/home/username ili /root ako si root (mada i ovo moze da bude i /usr/home/username, zavisi sta ti je podeseno)). Ekvivalent od CD bez parametara je pwd (ispisivanje trenutnog dir-a). "cd .." je isto i u DOS-u i na Linuxu (ali moras da stavis razmak izmedju "cd" i ".." - u DOS-u ne moras). I naravno, umesto "\" na UNIX-olikim OS-evima se koristi "/"

Citat:

Dosta je komplikovaniji od Windows okruzenja, ili se meni bar tako cini.
Imam Wireless LAN karticu koju nije prepoznao, a ni driver ne znam kako da instaliram.
Mali help bi bio OK.


Za ovo sam u neku ruku strucnjak. I odmah mogu da ti kazem da to ide malo (eufemizam) teze.

Prvo, sve kartice sa istim cipsetom dele isti drajver. Dve slicne kartice iste firme (npr. Netgear) mogu da imaju dva potpuno razlicita chipseta.

Sto se tice 802.11b, malo chipseta (valjda samo PRISM1) je podrzano u kernelu. Open source drajveri postoje za PRISM2 i PRISM2.5 chipset (HostAP i linux-wlan-ng, preporucujem HostAP). Ne znam za druge chipsete, mi trenutno koristimo ovaj.

Sto se tice 802.11a (koji je zapravo noviji standard od 802.11b), postoje neki drajveri za Atheros chipset. Projekti se zovu madwifi i ar5k. Nisam imao mnogo srece ni sa jednim od njih, sada treba da eksperimentisemo sa nekim closed source driverom, ali to jos nismo probali.

Imamo mi ovde i drugih kartica, ali smo se slabo igrali sa time.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pomozite mi da se odlucim :)17.12.2003. u 01:42 - pre 247 meseci
Procitaj ovo, pa ces se lakse odluciti:
http://www.cahtech.co.nr/reviews/knoppix33.php
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pomozite mi da se odlucim :)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11949 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.