Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vetrenjaca za napon od 220V i 50HZ

[es] :: Elektronika :: Vetrenjaca za napon od 220V i 50HZ

[ Pregleda: 4791 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

genijeurazvoju
beograd

Član broj: 136883
Poruke: 19
*.ptt.yu.



Profil

icon Vetrenjaca za napon od 220V i 50HZ10.12.2008. u 15:31 - pre 187 meseci
Moja ideja je da napravim vetrenjacu na placu gde mi se nalazi vikendica.Razlog zasto je pravim je sledeci.Nema elektricne energije i ne znam da li ce biti u skorije vreme :) .Postavljeni su stubovi za struju u blizini moje kuce ali to tako stoji vec 12 godina,verovali ili ne :).Naravno price su kao i svake godine,bice struje na prolece.Elem.....


Zeleo bih da napravim vetrenjacu koja ce mi davati napon kao mrezni ,znaci ne treba mi za neke velike potrosace ali za nesto osnovno.Nekoliko sijalica,nesto od alata....

Ako neko ima bilo koju ideju,iskustvo ,crteze,znanje u vezi toga neka se javi.....

Iskreno mozda sam ovu temu pokrenuo bezveze jer nisam dovoljno informisan u vezi izgradnje iste.Moze je to i nemoguce :)

Ideju imam,a Vas zelim da cujem ....

Naravno ako se odlucim za izgradnju,postavljam detaljno upustvo izgradnje te vetrenjace.
 
Odgovor na temu

7oran

Član broj: 96753
Poruke: 86
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vetrenjaca za napon od 220V i 50HZ10.12.2008. u 17:47 - pre 187 meseci
Prijatelju, imas veliku temu o tome na vrhu strane, pod odeljkom Top tema, istina ima dosta da se cita, ali mnogo se na kraju nauci. Ja ti savetujem kombinaciju vetrenjace i solarnih celija, jer kad nema vetra rade celije, a ako je mrak, moze da se desi da ima vetra pa ce raditi vetrenjaca, inace to se zove hibridni sistem i uvek je bolji nego samo vetrenjaca, ili samo celije.
 
Odgovor na temu

genijeurazvoju
beograd

Član broj: 136883
Poruke: 19
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Vetrenjaca za napon od 220V i 50HZ10.12.2008. u 17:57 - pre 187 meseci
Odmah cu da pogledam,trazio sam ja takvu temu ali je nisam pronasao
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Vetrenjaca za napon od 220V i 50HZ

[ Pregleda: 4791 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.