Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NOD 32 i WIN2003 problem

[es] :: Zaštita :: NOD 32 i WIN2003 problem

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

backup
Vlasnik, NATANI D.O.O.
Novi Beograd

Član broj: 37323
Poruke: 6
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon NOD 32 i WIN2003 problem10.12.2008. u 01:29 - pre 187 meseci
Na WIN2003 serveru kod mog drugara (legalan, ukljucen automatski update) je probno instaliran NOD32. Pri instalaciji je i sam NOD rekao da ne preporucuje koriscenje IMON modula. Medjutim, ukljucen je i on (kliknuto je na kockicu koja je bila prazna). Nod nije uspeo da se apdejtuje pa sam ja probao da izadjem na internet. Nije uspeo pa sam iskljucio NOD. On uspe da izadje na Google. Ja ukljucim NOD on opet nece update. Nece ni Google. Ikljucim ga ponovo i od tada nece na internet. Reset i nista. Deinstall i nista. Probam PING za Gateway i hoce. PING za DNS nece. Ima drugu (neaktivnu) mreznu karticu. Ubodem kabl u nju - sve normalno. Problem je sto je to server koji se vidi sa NET-a pa mora da ima fiksnu IP adresu. Na adresi na kojoj je prva kartica nece da radi (192.168.0.1), sa neke druge IP adrese hoce !!!! Gde je NOD promenio i sta?
 
Odgovor na temu

acoobradovic

Član broj: 65293
Poruke: 133
78.155.32.*



+1 Profil

icon Re: NOD 32 i WIN2003 problem10.12.2008. u 09:54 - pre 187 meseci
I ja sam imao slicnih problema sa verzijom 2.70.16 a sa 2.70.39 mi je sve radilo. U podesavanju za IMON imas podesavnje kompatibilnosti klijentskih programa koji izlaze na net.Takodje imas podesavanje za kompatibilnosti servera pa probaj da tu dodas adrese default gateway-a i dns-a pa ce IMON sa njima raditi u rezimu vise kompatibilnosti. U krajnjem slucaju imas mogucnosti u IMON-u da odradis repair network configuration changes koji koliko mi se cini radi reset za winsock i sva podesavanja za mrezu vraca na nulti nivo. Ipak to nebih radio bez krajnje nuzde, dijelom zbog toga jer ce se promijeniti i ime network connection iz npr local area connection u local area connection 2 ili neki sledeci broj sto mene licno nervira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: NOD 32 i WIN2003 problem

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.