Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce

[es] :: Pretraživači i SEO :: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce

[ Pregleda: 2740 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
79.101.145.*



Profil

icon Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce09.12.2008. u 20:35 - pre 186 meseci
Izvinjavam se sto ce moje pitanje i objasnjenja biti na nivou (polu)laika za web dizajn i SEO, ali imam jednu dilemu i ne bas previse vremena za ucenje na greskama. Situacija je sledeca: zelim da objavim jedan mali, personalni sajt uradjen putem CSS-a i HTML-a. Sadržaj sajta (4-5 stranica sa nesto teksta i ponekom fotografijom) je na srpskom, a sve je prevedeno i na engleski. Uradio sam metatag-ove. Ono sto sam ja zamislio jeste da u okviru "public html" stoje: index i druge stranice, CSS, images folder, English folder koji sadrzi prakticno kopiju sajta.

Ono sto je moja dilema je: posto zelim da postavim Google sitemap kako za stranice na srpskom, tako i na engleskom, nameravam da napravim dva Google sitemap fajla i jedan postavim u okviru "public html", a drugi u okviru "English" foldera. Da li to moze tako da se uradi i da Google adekvatno indeksira sajt? S tim u vezi, da li je, u smislu indeksiranja i rangiranja na Google-u, mozda pametnije da English verziju sajta postavim kao poddomen ili to nema veze, nego moze i kao poseban folder u okviru "public html"?

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce09.12.2008. u 23:50 - pre 186 meseci
sitempa mora da bude u root-u sajta.

Inace, ako ti je tako mali sajt, nemas potrebe za sitemapom. Nista neces dobiti, indeksirace te Google i bez njega, samo dobro izlinkuj strane.
 
Odgovor na temu

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce10.12.2008. u 20:51 - pre 186 meseci
Hvala na odgovoru. Reci mi samo, molim te, na sta konkretno mislis pod "dobro izlinkuj stranice"? Hvala.
 
Odgovor na temu

casanoova

Član broj: 206528
Poruke: 36
93.86.209.*



Profil

icon Re: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce08.02.2009. u 15:54 - pre 184 meseci
Npr zelis da linkujes kontakt str sa tvog site-a . . .
ovako ne www.mojdomen.com/18346/ds86as/asd.html
vec www.mojdomen.com/kontakt.html . . .

Evo pogledaj - http://rezultatiutakmica.co.cc/kontakt.html
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
79.101.173.*

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce08.02.2009. u 16:00 - pre 184 meseci
Misli da na svakoj stranici imas link ka ostalim stranicama (meni, ili neka navigacija u footeru ili sl..)
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
89.146.169.*



+4 Profil

icon Re: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce05.03.2009. u 17:41 - pre 183 meseci
Za tako mali projekt ti možeš slobodno staviti sve u u jedan sitemap. A i englesku verziju možeš u folder staviti. Samo je bitno postaviti tačan lang. enconding.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Dva Google sitemap-a, jedan sajt - dilema za mene i pitanje za poznavaoce

[ Pregleda: 2740 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.