Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za crtanje hidraulickih komponenti

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program za crtanje hidraulickih komponenti

[ Pregleda: 3951 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

purkem
Milan Puric
Cacak

Član broj: 115817
Poruke: 11
77.46.215.*



Profil

icon Program za crtanje hidraulickih komponenti09.12.2008. u 06:21 - pre 187 meseci
Da li ima neki program za crtanje hidraulickih i pneumatskih komponenti? Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

stevka

Član broj: 96296
Poruke: 66
91.150.111.*



+1 Profil

icon Re: Program za crtanje hidraulickih komponenti10.12.2008. u 15:19 - pre 186 meseci
Nadam se da sam shvatio pitanje i da ti treba program za crtanje simbola i šema.
Ja sam negde skinuo: FluidDRAW 4.11c Pneumatics, ali je dovoljno dobar i za hidrauliku. Ima dosta dobru biblioteku komonenata, a možeš i sam da ih praviš. Ovaj program nisam do sada ni koristio.
Zbog jednostavnosti sam crtao neke šeme u Visio Technical 5.0, mada nisam baš zadovoljan, jer sam stalno nešto prepravljao pa su mi se linije nekako pomerale. Ali i pored toga, svidja mi se sto lako mozes da izmenis simbole komponenti.
A ako si ustvari mislio na crtanje konstrukcija, onda ti je Autodesk Inventor super, ja upravo trazim 9 verziju.
Ja sam elektro inženjer, ali se igrom slučaja dosta bavimo hidraulikom, pa i ja pokušavam da nađem softver za konstruisanje-projektovanje.
Ako nađeš nešto interesantno, molim te da podeliš sa ostalim forumašima.

I najveci putevi pocinju prvim korakom !
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program za crtanje hidraulickih komponenti

[ Pregleda: 3951 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.