Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Portovi ključa?

[es] :: SOHO Networking :: Portovi ključa?

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deyan23
Office Manager
Beograd

Član broj: 156016
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Portovi ključa?08.12.2008. u 12:13 - pre 187 meseci
Pozdrav svima,

Pre nekoliko dana povezao sam svoj laptop računar (HP 550) sa desktop računarom preko kabla (Ethernet). Dakle, formirao sam kućnu lokalnu mrežu (LAN) kako bi pre svega mogao da imam net i na laptopu (desktop računar je priključen na kablovski net preko USB kabla).

Međutim, iako sada imam net i na laptopu on nije, tako da kažem, potpuno funkcionalan kao na desktop računaru! Naime, sa laptopa ne mogu da pristupim nekim web stranicama koje na desktop računaru savim normalno otvara a one stranice koje mogu da odvorim na laptopu kao da se ne učitaju do kraja (stalno ih učitava ali nikada do kraja što me užasno nervira a i usporava rad laptopa). Prvo sam pomislio da možda imam problema sa flash playerom ili nekom sličnom stvarčicom koja može da prouzrokuje probleme sa učitavanjem web stranica, međutim i posle reinstalacije problem je isti. Čak sam i browser reinstalirao (mada nije problem sa browserom, jer isti problem imam i u Operi, Internet Exploreru i Firefoxu).

Isto tako, preko laptopa ne mogu da se povežem na MSN Messenger a kao razlog navodi sledeće:

"Portovi ključa! Povezivanje sa uslugom nije uspelo. Razlog može da bude neodgovarajući proxy ili neodgovarajuće postavke zaštitnog zida."

Ima li neko uopšte predstavu o tome šta blokira net na laptopu???

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

deyan23
Office Manager
Beograd

Član broj: 156016
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Portovi ključa?09.12.2008. u 04:24 - pre 187 meseci
hmmmm, pa nemoguće da baš niko ne može da mi pomogne :(
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Portovi ključa?

[ Pregleda: 2210 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.