Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet povecanje brzine ADSL-a

[es] :: ISP :: ADSL :: Opet povecanje brzine ADSL-a
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32774 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.226.*



+363 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a06.12.2008. u 19:44 - pre 186 meseci
Najsmesnije od svega je ova izjava Lucica:

Citat:
On je najavio i novine u internetu, odnosno dodatno povećanje brzina za iste cene, za korisnike interneta kojima je Telekom provajder i to ne samo uploada, već i downloada.


Ko da su dosad povecavali upload? Izgleda da taj mesa download i upload...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a06.12.2008. u 20:37 - pre 186 meseci
Citat:
Izgleda da taj mesa download i upload...

Mesa on pilule.

Mnogo mi je ovo sumnjivo. Zbog cega su povecavali download ovako mizerno, ako su ionako planirali to veliko povecanje? Na samo dva mjeseca razmaka? Jedino mi pada na pamet da bi pricali kako eto cesto povecavaju brzine i kvalitet usluge, pa jos uveli iptv, pa mnogo se radi...
Slaba je vajda od takvog marketinga. Ne znam ko bi se primio na tu foru?
Mozda ovi genijalci iz Telekoma znaju vise? Mozda ovo procita neko iz marketinga, pa da nam objasni?

Kao i kada su nas ubjedjivali da platimo 20e da dodju tehnicari Telekoma da spoje TRI kabla za iptv da se vjezbaju i otklone kpotencijalne kvarove. Onda je dosao i iptv i 50 strana zalbi na probleme.
Kao i ona prica o poskupljenju radi buduceg pojeftinjenja.
Zivo me interesuje ko im radi PR i marketing. Dal' taj neko dobije i dinar plate?
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 00:20 - pre 186 meseci
@Laki_Gen: s kim ja sve moram da radim, i ko sve misli da mi je kolega, bolje da ne znas ovi iz telekoma su jos i dobri po tom pitanju...

i nemojte dzabe da mastate o 20mbit paketima, to ce moci manje od 2% ljudi da ima... ne zato sto telekom nece ponuditi, vec iz tehnickih razloga... kad sam dobio adsl, bio sam 2 dana nelimitiran... modem se kacio na 23962/1023 ali realno nisam uspeo da povucem vise od 16mbit/s i to sa svojih lokalnih servera... a na 200 metara sam od centrale...
8mbita ce biti puna kapa i najvise sto ce vecina moci da dobije, bez obzira koja je tehnologija u pitanju (g.dmt ili adsl2+)
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

dexSM

Član broj: 155636
Poruke: 27
93.86.31.*



Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 00:37 - pre 186 meseci
Citat:
djricky: @Laki_Gen: s kim ja sve moram da radim, i ko sve misli da mi je kolega, bolje da ne znas ovi iz telekoma su jos i dobri po tom pitanju...

i nemojte dzabe da mastate o 20mbit paketima, to ce moci manje od 2% ljudi da ima... ne zato sto telekom nece ponuditi, vec iz tehnickih razloga... kad sam dobio adsl, bio sam 2 dana nelimitiran... modem se kacio na 23962/1023 ali realno nisam uspeo da povucem vise od 16mbit/s i to sa svojih lokalnih servera... a na 200 metara sam od centrale...
8mbita ce biti puna kapa i najvise sto ce vecina moci da dobije, bez obzira koja je tehnologija u pitanju (g.dmt ili adsl2+)


Vidi batice,da nam je 8 mbit/sec ne bi niko ni gubio vreme na ovakvim temama osluskujuci i nadajuci se da ce biti makar 3mbit/384kbit kao kod SBB-a

Kad su mi prckali po portu oko famoznog iptv-a imao sam dva dana 10mbit/512kbit i mislim da mi u zivotu vise ne bi trebalo.ALi posto znam gde zivim daj sta das,moze i 3mbit
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.215.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 00:43 - pre 186 meseci
8KB upload. 1425 din mesecno. Džiiizzz........
 
0

milan1233
Bor

Član broj: 186154
Poruke: 281
79.101.190.*



+1 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 11:57 - pre 186 meseci
A jel zna neko mozda ako bi bilo, koliko bi bilo to povecanje???
 
0

zunomiljan1
Miljan Z
sluzbenik
Subotica

Član broj: 190110
Poruke: 114
79.101.141.*

ICQ: 220555978


+45 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 12:55 - pre 186 meseci
ma ljudi sta ce vam povecanje brzine interneta. samo se povecava sansa da skinete neki nelegalni softver ili ne daj boze film pa da vam zakucaju na vrata i oteraju vas na robiju. Ja sam definitivno za to da se svi vrate na 56k modem. tako sigurno nece biti cyber kriminala:))))


P.S. Uh al i sa ovim povecanjem brzine dobro radi torrent:))))))
Nema ni moguceg ako ne tezimo ka nemogucem...
 
0

bokivr
Vranje,Srbija

Član broj: 38815
Poruke: 334



+2 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 12:58 - pre 186 meseci
Pa verovatno postojece idu duplo,s tim sto ce nam omoguciti da uzmemo i 4,8,16Mbt/s za neke vece pare.Otvorice portove za sve ostale provajdere da izbace svoje ponude,
valjda ce takav scenario biti.
Pozdrav

Mitsubishi MSZ-FH35VE i 2 klime MSZ-FH25VE - 86 m2.
Porodicna kuca - 3 sprat.Izolacija demit fasada 10cm.
Na ploči u potkovlju vuna 10cm.PVC profil low-e staklo.
Sezona 2016-2017
Dn.Boravak 24C,spavaca 21C,decija 24C
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 14:58 - pre 186 meseci
Nope. Bice 100 mbit/s za one koji to pozele.Dobro, nije bas ADSL-a, ali blizu. Evo izvora http://www.b92.net/info/vesti/...12&dd=07&nav_id=332921
Citat:
Za razvoj interneta u Srbiji 2009. godina biće ključna jer će, prema rečima provajdera, prvi put u našoj zemlji početi masovno postavljajnje optičkih kablova. Očekuje se da će cena interneta pasti, kao i da će biti moguće uvođenje visoko kvalitetnog televizijskog programa.

"To znači 100 mbps (mega bita po sekundi). To ne znači da će svako imati 100 mbps, ali će po želji to biti moguće. Biće moguće uvođenje digitalne televizije, IP televizije i slično", kaže Simo Ivaneža iz Udruženja provajdera.

"Prema mojim informacijama, postoje kompanije koje pripremaju 20 hiljada priključaka i to će biti prva optika dovedena do stana", dodaje Ivaneža.

Covece, OPTIKA. Vau. Jupi. A, onda posle pet minuta: "jel' ima neko pojma sta je to optika?"
IP televizije, digitalne televizije i sl. WTF is slicno? Jel' cuo neko za ovog Simu? Mozda jos jedan "kolega"? Ko sve danas nece davati intervjue za novine....
 
0

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.77.*



+3 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 15:09 - pre 186 meseci
Citat:
zunomiljan1: ma ljudi sta ce vam povecanje brzine interneta. samo se povecava sansa da skinete neki nelegalni softver ili ne daj boze film pa da vam zakucaju na vrata i oteraju vas na robiju. Ja sam definitivno za to da se svi vrate na 56k modem. tako sigurno nece biti cyber kriminala:))))


P.S. Uh al i sa ovim povecanjem brzine dobro radi torrent:))))))


torrent je legalan program ,i snjim se mogu skidati legalne stvari ,ne vidim zasto bi neko ispastao zbog ilegalnih downlodera...

ja bi se najvise radovao da upload povecaju ....ovaj 64k ubi ....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 15:24 - pre 186 meseci
Citat:
Jel' cuo neko za ovog Simu? Mozda jos jedan "kolega"? Ko sve danas nece davati intervjue za novine....


Jok, n'o ce tebe da pitaju?

Koliko se ja secam, covek je vlasnik YuBC-a. Izmedju ostalog je bio i VD predsednika Udruzenja provajdera kad je osnovano 2001. godine.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.holiday-inn.rs.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 16:06 - pre 186 meseci
Evo me na skupstini RNIDSa, i bas sretoh Simu... Nije hteo da da komentar, samo se nasmejao...
verovatno misli na onu silnu optiku sto je postavio jos pre par godina po centru BGa... Obzirom da ce optika uskoro da bude jeftinija od bakra... Sve je moguce...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 16:56 - pre 186 meseci
Citat:
Laki_Gen: Nope. Bice 100 mbit/s za one koji to pozele.Dobro, nije bas ADSL-a, ali blizu. Evo izvora http://www.b92.net/info/vesti/...12&dd=07&nav_id=332921

Covece, OPTIKA. Vau. Jupi. A, onda posle pet minuta: "jel' ima neko pojma sta je to optika?"
IP televizije, digitalne televizije i sl. WTF is slicno? Jel' cuo neko za ovog Simu? Mozda jos jedan "kolega"? Ko sve danas nece davati intervjue za novine....



Gospodin Simo Ivaneza je vlasnik YUBC System AD-a, a to si i sam mogao da proguglas... Ne pricaj neistine o nekome, kad ne znas ko je... A da te podsetim YUBC je 2001 imao najveci zemaljski link i od tad je krenula prica o ADSL2 tehnologiji i kupljena je sva oprema potrebna za to (pre telekoma) ali nismo dobili licencu...

Stvarno mi se smucilo da neko prica nesto o necemu sto nema pojma, nego je procitao tu i tu i izvukao svoj zakljucak...

Citat:
djricky: Evo me na skupstini RNIDSa, i bas sretoh Simu... Nije hteo da da komentar, samo se nasmejao...
verovatno misli na onu silnu optiku sto je postavio jos pre par godina po centru BGa... Obzirom da ce optika uskoro da bude jeftinija od bakra... Sve je moguce...



@djricky znas i sam da smo postavili sve jos pre 5,6 godina ali da nismo dobili licencu.. i da imamo licencu samo za jednu ulicu na NBg-u gde super f-se ADSL2 ali znamo svi da je to telekom.. nadam se da ce se u buducnosti sve to promeniti.. Prica o gubljenju monopola i uvodjenju ADSL2 tehnologije je pocela odavno, ali telekom tj. drzava nije dala licencu...


A sto se tice povecanja DL/UL ponovo... kao sto kaze ricky ne iznenadjuje me nista od telekoma.. ali ako to urade, ne rade zbog korisnika.. nego da pokopaju ISP-e.. i onda je telekom potpuni monopolista :)

pozdrav



 
0

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 17:00 - pre 186 meseci
Sto rece djricky , koliko god da puste realno ce 90 % nas moci da izvuce 8 Mbita ...i to ako imamo srece. Sta reci kad koriste 1 centralu do maximuma sto kapaciteta sto udaljenosti od korisnika....iscedili bi suvu drenovinu da mogu.
Tehnicar koji mi namestio IPTV se cudi kako mi i radi obzirom da je centrala u 3 pm od mene ...
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 17:15 - pre 186 meseci
Hmmmm.... Ja pitah dal' je neko cuo, a vi odmah drvlje i kamenje. Ja eto nikad nisam cuo za njega, a vidim da ima onih koji su na platnom spisku doticnog, pa ocigledno znate mnogo vise nego Google.
Takodje mu je izjava vise nego konfuzna. Mozda covek nema iskustva sa medijima.

Sto se tice te price o optici, za to sam cuo, kao sto kazete prije nekoliko godina, ali se radilo samo o uzem centru BG-a koliko sam ja upamtio. Onda on izjavi ovako nesto, o 20k korisnika i uvodjenju "novih" servisa, bla, bla...
Jel ima te optike u jos nekom gradu osim BG-a i gde? Gde je po BG-u ima, ako je moj info outdated? Gde se planiraju ti veliki radovi na postavljanju optike naredne godine?
Kad vec radite za njih, mozda imate neke inside info?
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 17:44 - pre 186 meseci
Citat:
djricky: ... i bas sretoh Simu... Nije hteo da da komentar, samo se nasmejao...


Sta sad to znaci ?
Da se salio ?
Da je bio sarkastican , cinican ?

Mislim , ono ?!
Jel on uopste ozbiljan kao covek ili se samo zahebava ?
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 18:04 - pre 186 meseci
@stonex: no comment...

@Laki_Gen: tesko da ce te neko shvatati ozbiljno, ako nastavis sa ovakvim porukama... probaj da uneses dozu ozbiljnosti...
onaj ko zeli da zvuci iole relevantno u bilo kakvoj prici koja se tice interneta i Srbije, ne moze da pita: "Jel' cuo neko za ovog Simu?"
Sima ti je bre.... INSTITUCIJA!

@Marko: Sinet? nisam cuo nista o tome vec neko vreme...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 19:14 - pre 186 meseci
What a mejka mistejka
Nismo svi iz IT branse, pa se desava da ima nas koji nismo culi i za ponekog tako poznatog.

Eto, meni je njegova izjava djelovala (i jos uvjek je) potpuno neozbiljno. Nekako besmisleno. Dal' zato sto sam se naslusao slicnih izjava od raznih "specijalaca", bem li ga...
A, bas me interesuje ta prica sa optikom i generalno sve sto se tice noramlnog interneta u Srbiji. Onda procitam ovakvu izjavu i eto belaja.

Izvinjavam se Simi i ako neko moze da pojasni sta je covek rekao i da odgovori na ona pitanja.
 
0

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 19:42 - pre 186 meseci
koliko ce da kosta tih 100 mb/s. Zivo me zanima :)d
 
0

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
195.252.78.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: Opet povecanje brzine ADSL-a07.12.2008. u 20:36 - pre 186 meseci
Ljudi,otisli ste u offtopic bre

Nema nista od povecanja uskoro,mozda januara ako bude neko pojeftinjenje...

>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Opet povecanje brzine ADSL-a
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32774 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.