Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EER model i relacioni u T-SQL-u

[es] :: MS SQL :: EER model i relacioni u T-SQL-u

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gooxy
Metafizika

Član broj: 92105
Poruke: 40
*.vdial.verat.net.



Profil

icon EER model i relacioni u T-SQL-u03.12.2008. u 15:06 - pre 186 meseci
U EER dijagramu imam klasu i potklase. I jasno mi je kako da to prebacim u relacioni model, Ali nije mi jasno kako da ih povežem u T-SQL-u tj. da li treba i u klasi i potklasi da definišem isti primarni ključ s tim što u relaciji potklase primarni ključ referenciram na tabelu superklasu. I kako ako je primarni ključ u superklasi definisan kao identity? Jel treba i u potkasama da ga definišem kao identity ili je dovoljno da napišem samo da se referencira na nadklasu?

I samo još nešto, slučajno sam probao da formiram tabelu sa jednom kolonom identity i ispada da nije moguće raditi sa tabelom sa jednom kolonom. Slučajnost ili pravilo
So much the better, we shall fight in the shade!
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: EER model i relacioni u T-SQL-u26.12.2008. u 00:14 - pre 185 meseci
Imaš li "Management Studio" ?

Da ne bi pisao T-SQL za formiranje relacija, možeš koristiti "Management Studio" (ima i besplatna Express verzija dostupna za download sa adrese: http://www.microsoft.com/downl...A0F62BF7796&displaylang=en) kojom ćeš u GUI-ju formirati željene reacije, a studio će ti generisati i odgovarajući T-SQL kod (za učenje ili vježbu).

Da li ćeš u potklasi definisati isti primarni ključ kao i u tabeli superklasi - zavisi od vrste relacije. Ako je relacija 1 : 1 - onda veza mora biti uspostavljena između dva primarna ključa (roditelj - dijete). Ako se radi o vezi 1 : * - onda potklasa referencira primarni ključ superklase, a ima i sopstveni primarni ključ zbog referencijalnog integriteta.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: EER model i relacioni u T-SQL-u

[ Pregleda: 2151 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.