Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21647 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi15.02.2009. u 15:48 - pre 185 meseci
Pa da.
U suštini, nemam ja ništa protiv njega, ali je - najblaže rečeno, "malo" istrčao pred rudu dižući 1Ds u nebesa, naspram 5DMkII, iako je i pre početka zvanične prodaje bilo jasno da će Canon ipak potisnuti 1Ds kvalitetom nove petice. Ništa nije slučajno i marketing radi svoj posao na način kako misli da treba.

Da li je to mudro, tržišno gledano, to će se već videti, ali da je uobičajeni poredak narušen - jeste i to tektonskim poremećajima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi16.02.2009. u 14:33 - pre 185 meseci
Pozdrav,

Citat:
StORM48: ..... i potpuno baca u senku konkurente iz tog domena (A900 pre svega). ......

Pozdrav


Eh, solidan slagvort, kada sam prilikom predstavljanja A900 kod nas nameravao da pazarim taj aparat (slagali su za cenu i povukao sam se sa sve novcem, najpre iz principa iako je i sama razlika u ceni bila bas veila), imao sam u razmatranju i 5D ali me ogranicenost objektiva upotrebljivih na 5D opredelila za ovakav izbor. Ja sam upravo imao na umu tu stavku jer sam sa 5D dobijao katastrofalno izoblicene fotke koriscenjem 10-20 Sigme. Naravno, nenamenska upotreba, nema nista nejasno, samo sam hteo da naglasim jos jedan moguc aspekt posmatranja i odlucivanja za kupovinu koji sam osetio na vlastitoj kozi :)
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi16.02.2009. u 16:03 - pre 185 meseci
Citat:
lancia88: ...Ja sam upravo imao na umu tu stavku jer sam sa 5D dobijao katastrofalno izoblicene fotke koriscenjem 10-20 Sigme. Naravno, nenamenska upotreba, nema nista nejasno, samo sam hteo da naglasim jos jedan moguc aspekt posmatranja i odlucivanja za kupovinu koji sam osetio na vlastitoj kozi

Mislim da si ovde napravio lapsus. Sigma 10-20mm F4-5.6 EX DC nije za FF vec za APS-C tela, no nebitno... Ako pogledas OVE slike, videces da cak i sa jednog, zaista "nista posebno" objektiva, kakav je ultra-wide Sigma 12-24mm F4.5-5.6 dobrim kadriranjem, i malim ulozenim trudom za post-proces (PS) itekako mozes iskorigovati izoblicenja bilo kog tipa, i kao krajnji produkt dobiti zadovoljavajuci "potpis" svog "ljubimca". Svaka para ulozena u dobru optiku (pogotovo ulazak u L klasu, ali ne mora biti presudno) samo donosi dodatno i jos vece zadovoljstvo, a na kraju se i itekako isplati. Retka su stakla koja u toj klasi mogu da se nose sa Canon L pandanima u bilo kom pogledu. IQ pogotovo.

Ne otpisuj taj 5D tako lako... MkII da i ne pominjem.

Pozz
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi16.02.2009. u 18:11 - pre 185 meseci
Pozdrav,

nisam, verujem, napravio lapsus, bas sam i napisao da je to bila nenamenska upotreba bas zbog APS-C/FF problematike, i tada sam stavio sebi nekakav prioritet bas zbog te Canon zahtevnosti po pitanju stakala. To je, naravno, jedno od svojevremenih razmisljanja, vise sam ga naveo kao jedan od mogucih uglova za posmatranje stvari u vidu jedne faze koju sam prosao, a otpisivanje 5D ne dolazi u obzir, naprotiv, verovatno bas zbog stakala (u sadasnjoj, zrelijoj fazi, zahtevnost po pitanju stakala pada u vodu kao kontraargument upravo snazi L stakala) 5D mi se lagano kristalise kao apsolutni favorit.

He, he, fotke sam doobro osmotrio i dao se u traganje za nekim mojim slicnim motivima od ranije, koliko da nastavimo tradiciju :)
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi16.02.2009. u 18:24 - pre 185 meseci
Citat:
lancia88: ...He, he, fotke sam doobro osmotrio i dao se u traganje za nekim mojim slicnim motivima od ranije, koliko da nastavimo tradiciju


Nadam se da ces tako podstaci i ostatak ekipe moderatora i supermoderatora ES-a (Nebojsa, Zare, StORM, Miskovic...) koji su izgleda jos uvek u dubokom zimskom snu i foto-hibernaciji, ne bi li nam se i oni tamo pridruzili svojim radovima.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi16.02.2009. u 19:10 - pre 185 meseci
Pozdrav,

tjahm, trudim se od kada sam naucio da kacim fotke, ne znam koliko to druge stimulise.
http://www.elitesecurity.org/t312182-35#2201495
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.mpconn.net.



+1350 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi02.06.2009. u 21:24 - pre 181 meseci
Izgleda da je sramota ipak bila prevelika...

Pustiše manuelne kontrole videa u 5 D Mark II

http://web.canon.jp/imaging/eosd/firm-e/eos5dmk2/firmware.html

Lično, ne verujem da su to uradili zbog toga što brinu o korisnicima, nego su se setili onog Wasia firmware-a koji je od 300 D pravio pristojan aparat.

Još jedno takvo blamiranje ne bi baš tako lako podneli...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi02.06.2009. u 21:45 - pre 181 meseci
Heh... ne znam kako bismo nedostatak kontrole blende, prilikom snimanja videa na FOTOaparatu, mogli da tumačimo kao nekakav "major" nedostatak, a kamoli kao sramotu, blamažu ili šta već, imajući u vidu da drugi aparati (bilo konkurentski, bilo u okviru kuće) nemaju ni blizu dobro implementiran video, u odnosu na ono što Mrak2 pruža (kome treba).

Sasvim je druga priča što je softver okrenut videu učinio baš ono što sam apostrofirao kao moguć ishod i čega sam se najviše plašio - zanemarivanje primarnih funkcija i kvaliteta softvera u celini. I ovo što sada imamo je u pravo to. Zato se dešavaju zanimljive situacije koje zablokiraju setovanje blende u manuelnom modu FOTOGRAFISANJA, a iz razloga čiste znatiželje onoga koji nehajno poželi tek da vidi "a kako radi taj video". I onda se zapita - "a čemu video na fotoaparatu"? Meni je veća blamaža poklanjanje pažnje drkavom videu kao takvom, nego nedostaci tekuće implementacije istog.

Mene Mrak2 uopšte nije razočarao u aspektima za koje je primarno, sekundarno i tercijalno namenjen. Leve namene su i dalje samo to - leve namene i isto bi me doticale poput integrisanog MP3 plejera ili televizora.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.telenor.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi03.06.2009. u 12:05 - pre 181 meseci
Ako ce neko vec kupiti DSLR da snima video, onda je to zato sto ima veliki senzor i moze da se dobije lep filmski DOF sa njime, ALI ako nemam kontrolu otvora blende, nemam apsolutno nikakvu kontrolu nad DOFom samim tim, pa se time i kupovina nema nekog smisla.

Imam par vrlo ozbiljnih kritika na racun ponasanja kompanije Canon prema korisnicima:

1. Da li je HDMI kabl toliko skup, kada nece da ga uvrste u "standardnu opremu"...
2. EOS 50D i EOS 500D - isti senzor isti procesor slike, jedan snima video drugi ne, update firmwera bi mogao da resi to ali... kako uzeti onda vise para za neki 51D koji ce snimati video
3. EOS 500D bez ikakvih kontrola pri snimanju videa, osim setovanja rezolucije - daj bar ISO da zakljucam a ne da mi seta dok snimam video - dodjavola...

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ekskluziva - Canon EOS 5D Mark II: prvi domaći semplovi

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21647 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.