Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Setovanje Wireless kartica

[es] :: Wireless :: Setovanje Wireless kartica

[ Pregleda: 2363 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

damir0802
prijedor

Član broj: 195314
Poruke: 6
*.prijedor.com.



Profil

icon Setovanje Wireless kartica30.11.2008. u 13:06 - pre 187 meseci
Zdravo svima da li mi neko moze pomoci sa umrezavanjem dva racunara wireless antenama.Evo sta je moj problem,imam dva kompjutera koji su jedan od drugog udaljeni 200m,pa sam ja uzeo karticu i wireles antenu za jedan i za drugi kompjuter i sve to skopcao i okrenuo antene jednu prema drugoj ali kompjuteri uopste ne vide jedan drugog tj,kada na jednom racunaru skeniram za mreze nista ne pokaze. Pa sam cuo da se obe wireless kartice trebaju setovati da bi se kompjuteri medjusobno vidjeli.Da li mi neko moze objasniti kako se to radi.i sta se treba podesiti da mogu praviti server za igrice izmedju kompjutera .ako neko zna molim vas da odgovorite.unaprijed hvala.pozdrav svima
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
91.102.231.*



+54 Profil

icon Re: Setovanje Wireless kartica30.11.2008. u 14:09 - pre 187 meseci
Pa kad oba kompjutera traže neki AP (access point). Za tvoj slučaj je najbolje da napraviš ad-hock konekciju, gde su samo ta dva računara. Druga mogućnost da na jednom računaru pustiš karticu u AP modu, pa da se drugi računar (ili eventualno više njih) nakači tako na mrežu. Za ovaj drugi način mora biti mogućnost da i sam računar na kome je kartica u AP modu ima preko AP vezu sa wireless klijentima. Treća, najskuplja solucija je da negde postaviš AP (poseban hardverski uređaj) preko koga bi povezao oba računara. U svakom slučaju čitaj malo uputsvo od kartica i probaj.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

damir0802
prijedor

Član broj: 195314
Poruke: 6
*.prijedor.com.



Profil

icon Re: Setovanje Wireless kartica30.11.2008. u 17:43 - pre 187 meseci
Hvala ti ja sam prebacio kartice na adhoc mod ali ne znam sta se jos treba podesiti mozes li to da mi poblize objasnis
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
80.65.65.*



+122 Profil

icon Re: Setovanje Wireless kartica01.12.2008. u 16:38 - pre 187 meseci
pozdrav

evo da ja odgovorim umesto pbenke. moze i on naravno!
stavis obe kartice u adhoc mode,das ime ssid naprimer na jednom racunaru a onda na drugom skeniras etar i trebalo bi da pronadjes signal od tog prvog kompa gde si prvo podesavao.
oznacis taj ssid i kliknes na "connect" i veza bi trebalo da se uspostavi.
jos da napomenem da treba i na jednom i na drugom kompu da podesis ip adrese i subnet recimo za prvi komp 192.168.1.1 a za drugi 192.168.1.2 subnet mask na oba da je 255.255.255.0.
na taj nacin su kompovi umrezeni sto mozes da proveris pingovanjem ovih ip adresa.
bilo bi dobro da dok ovo probas iskljucis firewall posto neki znaju da blokiraju pa posle ako radi ukljucis i podesis pristup cemu hoces i to bi trebalo biti to.
ako kartica ne nalazi nista kada skeniras onda ili nesto nisi dobro podesio ili jednostavno signal ne prolazi.
naravno opticka vidljivost izmedju antena bi trebala da postoji ako mislis da to radi kako treba.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Setovanje Wireless kartica

[ Pregleda: 2363 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.