Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lenovo N200 i Vista Home

[es] :: Laptopovi :: Lenovo N200 i Vista Home

[ Pregleda: 1930 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
77.46.177.*



+17 Profil

icon Lenovo N200 i Vista Home28.11.2008. u 23:06 - pre 187 meseci
Pozdrav.
Uzeo sam LENOVO N200 core duo i uz njega dobio istaliranu Vistu Home edition. Nisam dobio nikakav dvd sa instalacijom Viste a na notebook-u je zalepljna markica kao da je Vista legalna. Ja sam obrisao vistu i instalirao win xp pirata. Kako ja mogu da instaliram tu vistu ponovo, mislim jednoga dana kada budem hteo da imam legalno? U stvari nije mi jasno sta sam ja tu dobio sa laptopom, instaliranu vistu ali nema instalacionog diska.. Ne kontam kako mogu da je instaliram ponovo.
 
Odgovor na temu

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
79.101.168.*



+1 Profil

icon Re: Lenovo N200 i Vista Home29.11.2008. u 09:30 - pre 187 meseci
ne dobija s disk, ali na hardu imaš recovery disc ili recovery partition
a možeš da je instaliraš tako što nabaviš instalaciju viste koju si imao, a na dnu kompa imaš microsoftovu nalepnicu sa serijskim brojem
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
77.46.177.*



+17 Profil

icon Re: Lenovo N200 i Vista Home29.11.2008. u 09:42 - pre 187 meseci
Znaci mogu da nabavim Vistu Home (bilo koji instalacioni dvd) i da instaliram (na dnu imam serijski broj)?
Posto sam ja zduvao sve particije sa mog hdd-a i instalirao winxp.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Lenovo N200 i Vista Home29.11.2008. u 19:28 - pre 187 meseci
Jbg, zeznuo si se sa formatiranjem particija sa instalacijom. Sada se sa (skoro) svim laptopovima dobija instalacija na posebnoj particiji, umesto DVDova. Doduše ja sam sa laptopom dobio i aplikaciju koja omogućava bekap tih particija na DVDove, što sam naravno odmah i učinio, ali nisam formatirao te originalne (EISA) particije sa instalacijama. Ima ih dve, na jednoj je Vista dok su na drugoj aplikacije. Sve je bekapovano na 3 DVDa, koji mi mogu služiti za reinstalaciju, odnosno dovođenje mašine u factory default stanje.

Trebalo je da iskoristiš neku aplikaciju za bekap tih instalacionih particija, koju je trebalo da dobiješ uz mašinu. Sad kad si već sve to shebo, ostaje ti da ili potražiš od prodavca da ti obezbedi neke DVDove sa bekapovanom factory default instalacijom, ili da instaliraš Vistu sa drugog medijuma, pa da iskoristiš svoj serial key sa nalepnice, mada sam čuo od ljudi na forumu sa sličnim problemom, da im instalacija nije htela prihvatiti serial key sa nalepnice. U tom slučaju nazoveš Microsoft tehničku podršku, i oni ti obično daju working serial key. Tako da nije sve izgubljeno za tvoju (plaćenu) Vistu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Lenovo N200 i Vista Home

[ Pregleda: 1930 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.