Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem

[ Pregleda: 4393 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem23.11.2008. u 22:19 - pre 187 meseci
e ovako ja sam pocetnik i nista nimije jasno neki mi kazu jedno niki drugo molim vas pomognite mi ako znate resenje
kupio sam pojacalo pet izleza od po 4 do 16 oma tako pise na pojacalu momentalno na jedan izlaz od pojacala koristim tri zvucnika vezani sa skretnicu po 4 oma ima svaki zvucnik (visoki srednji i bass)preko skretnice ne znam kako se skupjaju oma jedni mi kazu da treba da uzmem 16 oma skretnicu dali skretnica daje fkupno ili svaki zvucnik visoki srednji i bass treba da ima po 16 oma.
momentalno ova zvucnike sta koristim kad pustim do 40 pocinje da grce a pojacalo ide do 70 podejka
kakve skretnice mi trebaju skretnica od 16 ili skretnica od 8 oma
kupio sam bass 4 oma srednji 8 oma i visoki 4 oma razmisluvaci da treba da imam fkupna impedansa 16 oma misleo sam da ima skretnice na bass da mi da 4 na srednji 8 i na visoki 4 oma ne znam dali postoji takva varijanta molim vas pomognite mi
 
Odgovor na temu

aca-maric-emka
Aleksandar Maric
Srednjoskolac,Tehnoloska,paracin
Paracin

Član broj: 217664
Poruke: 4
77.46.200.*



Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem27.03.2009. u 13:09 - pre 183 meseci
gledaj ovako i ja sam pocetnik ali znam nesto sto bi bilo dobro da i ti znas ako ti pise da moze od 4 - 16 oma najbolje je da stavis zvucnike od 8 oma a skretnice ti ne trebaju sem za bass a to mozes da napravis i sam nemoras da kupujes mislim na skretnicu uznes bakarnu zicu lakiranu precnika 1 mm netreba deblja i uznes neku cevku punjenu 3 cm precnik parce ne duze od 3 cm i namotas bakarnu zicu na to parce nekih 2metra sve u krug i gledaj da ti je ravnomerno kad to uradis ostace ti 2 kraja zice bakarne sa nozem skini lak ogrebi razumes i sad iz + pojacala u jedan kraj zice koja viri na skretnici a od drugog kraja na + zvucnika a iz - pojacala na - zvucnika bez nikakvog cackanja ja to koristim kuzi na zvucnicima odlicno radi nije kao kupovno ali ublazava visoke tonove probaj
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem27.03.2009. u 14:08 - pre 183 meseci
Pa nemoj da pises ako ne znas... Ali bas nista nisi tacno napisao...

@Nikola
Ja sad bas nisam siguran sta si ti pitao... To sto pise od 4-16ohm znaci da mozes da prikljucis zvucnike impedanse od 4-16ohm,a ne da trazis zlatnu sredinu,ili sta je vec Aca hteo da kaze...

Svi zvucnicu u kutiji moraju biti iste impedanse! Takodje i skretnica mora da postuje to... A,zvucnici ti krce zato sto je pojacalo jace nego sto tim zvucnicima treba..
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem27.03.2009. u 15:25 - pre 183 meseci
Citat:
dule6491: A,zvucnici ti krce zato sto je pojacalo jace nego sto tim zvucnicima treba..

Ovo se ne desava. Osim ako ne odvrnes previse jako, nijednim zvucnicima nece smetati "prejako" pojacalo. Stavise, to je cesto bolje, nego preslabo, jer bar znas da nece otici u kliping.

Ako ne odvrces preko pola mozes rutinski staviti i 3-4 puta jace pojacalo. Nikakav problem. Nikada nijedni zvucnici nisu, niti ce, krcali od toga sto pojacalo ima rezervu snage, stavise to im jako prija, jer znaci da je pojacalo u stanju da gura konstantnu struju, bez obzira na padove impedanse zvucnika na odredjenim frekvencijama.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem27.03.2009. u 18:50 - pre 183 meseci
Sad bi se ajdeBre svadjao sa tobom... Donekle si u pravu,ali ne preteruj! Kakvih bre 3-4puta,jel si lud... Uglavnom,sta njemu da objasnis,kad ne zna ni sta je ohm... Bez ljutnje!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem27.03.2009. u 21:10 - pre 183 meseci
Sto preterujem? Imas likove koji slusaju Vienna Acoustics kutije, impedanse 4 Om-a, preporucene snage 200W sa Krell monoblokovima koji na 4 Om-a daju po 800 ili cak i 1200W. :D To nije moj zvuk, ali daleko od toga da to zvuci lose, ili da "krci". :D Jeste preterano, ali ne krci.

Inace, bar koliko ja znam, skretnica se pravi prema drajveru, a ne prema impedansi. Ako pojacalo trpi 4 Om-a, onda, obicno, nije problem nista, ali nikako ne moraju svi drajveri u kutiji biti iste impedanse. Uopste, projektovanje zvucnika nije naivan sport, pa je bolje malo procitati o tome, ili praviti po gotovom projektu, bar za pocetak. Metoda "mali Bocko razmislja" nije bas neko resenje....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem28.03.2009. u 00:43 - pre 183 meseci
Kazem
Citat:
Uglavnom,sta njemu da objasnis,kad ne zna ni sta je ohm...
....
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem28.03.2009. u 20:15 - pre 183 meseci
razumem se donegde o struji i to.ucio sam industrisko sada produzio za komjutere pa ovako mnoge ljudi su mi mesali babe i zabe da kazemo tako i nisam siguran ko kaze pravilno kome mogu verovati od previse pitanja blokirali su me jedni kazu jedno drugi drugo proslo je dva meseca od kad sam postavio ovu temu nesto sam naucio od tada kupio sam 8 omske skretnice pitao sam profesionalce kome je to posao morao sam za da se osiguram ko mi govori istinu kaze mi da treba da kupim 10 inca bass i osam oma bice mu dovojno a mozda i nece mnoge stvari me se razjasnili kaze mi da treba sva tri zvucnika da budu impedansi po 8 oma.Momentalno koristim cetiri oma bas i visoki neki 8 oma sredni i zamislite pred neki dan pustio ne maksimum do 45 a ide do 64 i riknuomi od levog zvucnika srednji to je onaj sto najvise nenadas se da ce pregoreti pregori zeleo bi da pitam nesto mozda idem van teme nesto se malo snalazim po foruma pisacu ovde (jedva sam otvorio i ovu temu) na ulaz pise 200 vati znaci na ulaz neko mi kaze da snaga pojacala je 50 posto vise od to sta pise ako je 200 onda je snaga 300 dali ide to tako ili se smeta poinaku dali moze da se kaze koliko je jak pojacalo po ulaznoj snazi i hteo bih da pitam zainteresiran sam za ledo metar ili vb metar ne znam tacno kako se zove zelim da napravim neki posto pustam muziku od komjuter i snaga je minus 3 decibela od izlaz na komjuter da povezem pojacalo ili kako se kaze od 1 w ili vise koliko da dodje do plus 6 decibeli netrebami da pojacam signal tuku koliko da ima snage u slucaju da bude tivka pesma da mogu pojacati naravno gledacu da bude na nuli drug je zvuk kad ulazi minus 3 i nula posle pojacala da ima db metar sa led dione po moznost vise od 7 a moze i sedam i da ima izlez koj vodi do pojacalo ako imate takvu semu ili ako nadjete molim vas pratetemi (po mogoce 12V)ako je nesto gresno od dozgo izvinjavam se postoi neki zbor makedonski zivim u makedoniji zaboravjam srpski pozdrav pisite:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: 16 oma pojacalo kakve zvucnike treba da vezem i kakve skretnice treba da uzmem

[ Pregleda: 4393 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.