Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Firefox 3.0.4 i IE7

[es] :: Browseri :: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE7

[ Pregleda: 1975 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanvuk
Milan Vukosavljevic
Nis

Član broj: 95035
Poruke: 27
93.86.23.*



Profil

icon Problem sa Firefox 3.0.4 i IE720.11.2008. u 14:50 - pre 187 meseci
Imam problem od skoro sa Firefox 3.0.4 i IE7 na burazerovom DELL lap topu. Sve je radilo ok dok nije otisao na neku web stranicu sa flash igricama. Dok je bio na stranici nije imao nikakvih problema medjutim posle toga svaki put Firefox puca kad god se loaduje neka stranica koja ima flash, a IE se zamrzne cim probam da otvorim bilo koju stranicu. Sistem sam skenirao sa NOD32 3.0.669.0 i nije mi pokazao nikakve viruse. Firefox pucanje sam delimicno sredio deisable-ovanjem Shockwave Flash 10.0 r12 plugina i sada mogu da otvorim stranice koje imaju flash medjutim i dalje puca kada se npr ode na neku stranu sa flash igricama (to sam radio samo kao test), a IE idalje kuca. Probao sam sa reinstaliranjem Firefox i IE-a, kao i sa instaliranjem starijih verizja browsera i reinstaliranjem Flash plugina ali i dalje je ista situacija. Na racunaru je instaliran Windows XP SP2.

Da li je moguce ovo da se sredi ili moram da radim instaliranje sveze kopije Windowsa?

Hvala unapred!

Poz
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.106.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE720.11.2008. u 17:08 - pre 187 meseci
mozes probati sledeca resenja:

- u Run prozor ukucaj
chkdsk c: /f

to ce pregledati c: disk od ostecnja fajlova

-uloni i firefox i flash...
pa zatim otidji u folder document and setings
i obrisi mozilla folder u "Aplicattion data" folderu
i mozilla folder u "local setings\aplicatins data"
i obrisi ceo sadrzaj foldera "local setings\temp"

nakon toga restartuj kompjuter i ponova instaliraj mozilla firefox ali najnoviju verziju.

i flash ako hoces ali najnoviju verziju.

- kao alternativu mozes probati operu www.opera.com koja je po meni i mnogina najbolji browser.
takodje je bitno da proveris da li se isti problem sa flashom pojavljuje i u operi ili je to samo u firefoxu.

-probaj nabaviti program Registry Mechanic i u njemu jedan "scan". to je najbolji i najpouzdaniji program za popravku ostecenja u windows registriju.

-kao zadnju probu, napravi jos jedan User Account pa isprobaj u njemu navedene browsere da li ce imati iste probleme

...eto to su neka generalna resenja koja uvek treba isprobati, pre nego sto pribegnes reinstaliranju windowsa.


 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.106.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE720.11.2008. u 17:10 - pre 187 meseci
i jos posto novije verzije flasha koriste graficku karticu, trebas instalirati i directX sto noviji i najnovije drajvere za graficku karticu. sve to ce naci na DELL sajt u support sekciji
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.97.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE724.11.2008. u 10:55 - pre 187 meseci
Citat:
i uspelao je samo logovanje na novog usera. Sta to znaci? Jel to znaci da moram da reinstaliram sistem ili mogu nekako drugacije da sredim?

Ako to resava sve probleme koji se pojavljuju na tom kompu onda se toga drzi. Koristi drugi user account i eto. Dok sljaka ne moras ponovo instalirati windows.

ipak malo objasnjenje:
koliko znam ovo:
Citat:
i obrisi mozilla folder u "Aplicattion data" folderu
i mozilla folder u "local setings\aplicatins data"

je jedina razlika izmedju accountsa kada je u pitanju mozilla. svaki user ima svoje zasebne foldere sa ovim nazivima u "Documents and Settings" folderu. Obicno brisanje ovih foldera koji su gore navdeni resava problem na isti nacin kao i pravljenje user accounta.

Citat:
Inace Registry Mechanic mi je samo jednom hteo da scanira registry a svaki sledeci put se zamrzne, cak i kod drugog usera! Dok na mom desktopu radi dobro uvek. Ponavljam da sam skenirao racunar na viruse!

pa verovatno ima neko ostecenje. kod nekih ljudi koji nemaju mnogo toga instalirano na racunaruu je brze instalirati windows nego istrazivati gde je problem...

Citat:
- u Run prozor ukucaj
chkdsk c: /f

ako si uradio ovo onda mozes probati jacu verziju chkdsk komande tako sto ces otici u Windows Repair Console. do nje ces doci kroz meni na instalacionom CD-u windowsa XP (moras butovati i onda... izabrati ...repair console...)
ali pazi komanda u konzoli treba glasiti
chkdsk c: /r

to svakako pokusaj.

---
Ako se na kraju ipak odlucis na novu instalaciju windowsa onda pre toga trebas probati uraditi windows repair. traje skoro isto kao nova instalacija ali obicno uspe.






 
Odgovor na temu

milanvuk
Milan Vukosavljevic
Nis

Član broj: 95035
Poruke: 27
77.46.169.*



Profil

icon Re: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE724.11.2008. u 11:09 - pre 187 meseci
Hvala! Pokusacu sigurno sa Windows Repair Console varijantom, ali ja koliko se secam kada sam jednom hteo to da uradim on mi je trazio neki user i pass za administratora a komp koji sam sredjivao imao je samo jednog usera i to bez lozinke. Jel to neka Windows XP default lozinka za Repair Console ili sam ja to negde pogresio?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.176.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE725.11.2008. u 03:26 - pre 187 meseci
Citat:
kada sam jednom hteo to da uradim on mi je trazio neki user i pass za administratora a komp koji sam sredjivao imao je samo jednog usera i to bez lozinke.

pa ako ne znas za nikakavu lozinku onda nemoj nista da unosis. samo stisnes enter. to znaci da je lozinka prazna.

ako te u jednom trenutku pita kojoj instalacij windowsa hoces pristupiti, obicno trebas da ukucas 1 i stisne enter sto znaci prvu instalaciju.

Ako budes ponovo instalirao windows tokom instalacija nemoj unositi nikakve passworde, bas zato da bi administratorske sifre bile prazne. ako ti kasnije bude trebalo da nesto zastitis sifrom, onda ces to napraviti iz control panela za user accoun koji hoces.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Problem sa Firefox 3.0.4 i IE7

[ Pregleda: 1975 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.