Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??

[es] :: Office :: Excel :: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikodruginoja
Niko Drugi
Kancelarijski pacov, LMSA
Beograd

Član broj: 201676
Poruke: 8
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??17.11.2008. u 13:57 - pre 187 meseci
Hello narode,

da li je moguce da iz faktura izvadim 3 vredosti ( podatka ) i ubacim ih u tabelu? Imam oko 400 deviznih i isto toliko dinarskih faktura. Nalaze se u dva foldera.

Napominjem da bas bas i nemam mnogo pojma o excelu. Znam da napravim proste tabele i da ih "nateram" da sabiraju i mnoze...i .... to je to.

Procitao sam nekih 15-tak strana na ovom forumu i ponesto sam i pokusao, ali bez uspeha. Ni pretragom nisam nasao bas ovo sto mi treba.

Hvala unapred.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??17.11.2008. u 14:44 - pre 187 meseci
Ovo bi moglo da se uradi uz malo dovijanja.. Koristio bih f-ju INDIRECT() i spisak fajlova (tabela) iz kojih bi se povlačili podaci.

Međutim, neophodan uslov je da sve te tabele/fakture imaju istu dimenziju i relativne adrese potrebnih podataka. Npr, IZNOS FAKTURE U DINARIMA mora uvek biti u M45. Alternativno, umesto adrese, korišćenje imenovanih opsega -- da si kojim slučajem o ovome vodio računa u razvojnoj fazi..
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Nikodruginoja
Niko Drugi
Kancelarijski pacov, LMSA
Beograd

Član broj: 201676
Poruke: 8
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??17.11.2008. u 15:47 - pre 187 meseci
Hvala na odgovoru....da li bi mogao jedan primer, jer se u funcije uopste ne razumem.

...jeste dao si primer, ali nemam pojma kako odredjenoj celiji u tabeli da kazem da uzme podatak iz odredjene celije iz fakture...
 
Odgovor na temu

Nikodruginoja
Niko Drugi
Kancelarijski pacov, LMSA
Beograd

Član broj: 201676
Poruke: 8
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??18.11.2008. u 07:47 - pre 187 meseci

Posto se blizi nova godina, a samim tim i nove fakture, sta mislis kako treba da napravim nove fakture da bi moglo lakse da se izvede ono sto mi treba?
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??18.11.2008. u 13:00 - pre 187 meseci
Za početak, koristi pretragu! Kad, umesto tebe, pogledam šta ima o f-ji


vidim da je već pisano o sličnom problemu u temi Povezivanje ćelija iz različitih fajlova, pa predlažem da vidiš kako je tamo rešavano. Naravno, HELP je za ovakve stvari nezaobilazan, naći ćeš lepo ilustrovane primere za sve.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??18.11.2008. u 13:30 - pre 187 meseci
..A u konkretnom slučaju



za neka dva fajla, RN1 i RN2, u kojima sam ciljanoj ćeliji (u oba fajla) dodelio ime IZNOS_FAKTURE (da ne bih morao da vodim računa o adresama tih ćelija), kreirao sam "uzorak putanje" do proizvoljnog fajla, npr RN1, i toj istoj ćeliji dodelio pomenuto ime (aktivna ćelija na slici, L4). U toj putanji, bojom su ti obeleženi delovi (koji će tebi možda biti podložni promeni). U koloni L, od L11, bi se nalazila imena fajlova, a u koloni M, od M11, proizvoljne putanje do istih fajlova -- f-jom SUBSTITUTE() menjaju se samo nazivi fajlova.
Ovo su ti sve pomoćne kolone da bi bilo jasnije šta šalješ u INDIRECT().
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nikodruginoja
Niko Drugi
Kancelarijski pacov, LMSA
Beograd

Član broj: 201676
Poruke: 8
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??18.11.2008. u 15:18 - pre 187 meseci
Veliko HVALA...pokusacu da uradim nesto
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: 3 podatka iz fakture u jednoj tabeli??

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.