Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Hibernate kompatibilnoscu

[es] :: Java :: Problem sa Hibernate kompatibilnoscu

[ Pregleda: 1858 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Problem sa Hibernate kompatibilnoscu16.11.2008. u 10:37 - pre 187 meseci
Imam problema sa kompatibilnoscu medju razlicitim delovima Hibernate-a. Koristim core verziju 3.2.6 GA, i koristeci tabelu na njihovom sajtu skinuo sam sledece verzije JARova:

Hibernate core 3.2.6.ga
Annotations 3.4.0.CR1
Commons Annotations 3.1.0.GA
EntityManager 3.4.0.CR1
Search 3.0.1.GA
Tools - ne znam (mislim da je 3.1.0.beta3)
Validator 3.1.0.CR1

Ovi podaci su iz META-INF-a JAR fajla, osim Toolsa, za koju ne pise koja je verzija, ali sam nasao u download folderu da se fajl zove tools-3.1.0.beta3, pa pretpostavljam da je to taj isti fajl.

Hibernate je lepo radio za vreme developmenta, medjutim na kraju, kada sam krenuo da radim optimizaciju pa da ukljucim secondary cache, dobio sam gresku da jedan fajl ne postoji: org/hibernate/cache/access/AccessType

Taj fajl inace postoji u novijoj verziji core-a, tj. nasao sam ga u hibernate-distribution-3.3.0.SP1-dist, ali ne postoji u verziji 3.2.6 GA, koju ja koristim. Zbog toga mislim da mozda neka od ekstenzija ima pogresnu verziju, jer trazi fajl koji ne postoji.

Inace cache sam ukljucio ovako:
Code:
@Entity
@Table(name="sm_moja_tabela")
@Cache(usage=CacheConcurrencyStrategy.NONSTRICT_READ_WRITE)
public class Blablabla implements Serializable {
...
}

Da li neko moze reci u kom fajlu je greska, i sta treba da koristim da mi ovaj caching radi.

Ovo je moj hibernate.cfg.xml:
Code:
<property name="hibernate.connection.provider_class">org.hibernate.connection.DatasourceConnectionProvider</property>
    <property name="hibernate.connection.datasource">java:/TralalalaDS</property>
    <property name="hibernate.transaction.factory_class">org.hibernate.transaction.JTATransactionFactory</property>
    <property name="hibernate.transaction.flush_before_completion">true</property>
    <property name="hibernate.transaction.auto_close_session">true</property>
    <property name="hibernate.current_session_context_class">org.hibernate.context.ThreadLocalSessionContext</property>
    <property name="hibernate.cache.region.factory_class">org.hibernate.cache.jbc2.MultiplexedJBossCacheRegionFactory</property>
    <property name="hibernate.cache.jndi">JndiBoundTreeCacheInstance</property>
    <property name="hibernate.cache.use_query_cache">false</property>
    <property name="hibernate.cache.use_second_level_cache">true</property>

Koristim JBoss-ov connection pool i caching, verzija JBoss-a je 4.2.2 GA

Dakle da ponovim, sve radi, ali kada odkomentarisem taj @Cache onda mi se aplikacija ne redeployuje zbog NoClassDefFoundError-a...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Problem sa Hibernate kompatibilnoscu16.11.2008. u 10:54 - pre 187 meseci
OK nasao sam da je verzija anotacija bila previsoka, pa sam uzeo 3.3.1 GA i greska se vise ne javlja. Medjutim, sada imam
Code:
11:46:05 [FATAL] - Creating Hibernate session factory has failed.org.hibernate.HibernateException: Could not instantiate cache implementation
    at org.hibernate.cache.CacheFactory.createCache(CacheFactory.java:64)
    at org.hibernate.impl.SessionFactoryImpl.<init>(SessionFactoryImpl.java:214)
    at org.hibernate.cfg.Configuration.buildSessionFactory(Configuration.java:1300)
    at org.hibernate.cfg.AnnotationConfiguration.buildSessionFactory(AnnotationConfiguration.java:859)
...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Problem sa Hibernate kompatibilnoscu16.11.2008. u 11:47 - pre 187 meseci
Da, opet problem je da se fajl koji on trazi, a to je ili org.hibernate.cache.jbc2.MultiplexedJBossCacheRegionFactory ili org.hibernate.cache.jbc2.JBossCacheRegionFactory, nalaze u novijoj verziji hibernate core-a 3.3.0. Kako onda da podesim da se koristi JBoss-ov cache za hibernate 3.2.6, koji uopste ni nema org.hibernate.cache.jbc2.* paket?
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Problem sa Hibernate kompatibilnoscu

[ Pregleda: 1858 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.