Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?

[es] :: Web aplikacije :: Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?

[ Pregleda: 1659 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.230.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?16.11.2008. u 10:30 - pre 187 meseci
Pozdrav!

Bavim se pravljenjem web sajtova,ali u svojoj punudi imam i CMS (Content Management System).Prvi paket koji prodajem za oko 80-100 EUR od nekih dinamičnih mogućnosti sadrži kreiranje nove stavke u meniju,kreiranje nove stranice,unošenje novih kategorija,obrada teksta pomoću WYSIWYG editora (fckeditor). Video sam da većina mojih kolega kako mojih ličnih prijatelja, tako i članova [ES]-a ima nekoliko paketa koji se po nameni i ceni razlikuju.Baš sam kod nekog člana ES-a na negovom sajtu video neku ponudu CMS-a ,npr. Web.Starter , Web.Advanced , Web.Professional al ne mogu da se setih kod koga tačno.Moje pitanje Vama koliko vi idete duboko u dinamičnosti Vašeg CMS-a.Koje sve mogućnosti dajete svojim korisnicima kupovinom Vašeg CMS-a?Da li imate mogućnost pomeranja modula npr.boks za logovanje da se pomeri na nekoj željenoj poziciji?
 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.dynamic.dsl.t-2.net.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?18.11.2008. u 19:59 - pre 187 meseci
Razvijam Joomla! iskljucivo za firmu za koju radim, i tu ulazi i izrada komponenti, modula, plugin - ova. Trudim se da koristim MVC dizajn patern, i uopste, nesto razmisljam, ukoliko bih radio neku aplikaciju u PHP - u, koristio bih upravo Joomla! 1.5 i njen framework.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?18.11.2008. u 21:23 - pre 187 meseci
Bitnije od pozicije i boje login box-a su mogućnosti izrade formulara i prikupljanje podataka (ovo se mnogima dopalo), kontrola za crtanje grafika i povezivanje sa podacima, import podataka iz popularnih formata, čuvanje revizija objavljenih stranica i dokumenata, čuvanje draft stranice/dokumenta, automatska izrada PDF-a, primena različitih stilova/šablona na pojedinačne stranice, dodela određenih stilova/šablona kategorijama stranica,...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?18.11.2008. u 23:35 - pre 187 meseci
Sve se svodi na "kolko para tolko muzike".

Ako je namena CMSa da bude jednostavan onda ti to i ne treba.
Ako je namena da bude ultra-mega-giga funkcionalan onda ti treba.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Dinamika CMS-a?Koliko dinamično radite?

[ Pregleda: 1659 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.