Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet Connection Sharing LANa preko WLANa

[es] :: Windows mreže :: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa
(Zaključana tema (lock), by someone_bl)

[ Pregleda: 1757 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokibre
Boris Kovacevic
Bgd

Član broj: 61870
Poruke: 98
*.ptt.rs.

Jabber: bokibre@gmail.com


Profil

icon Internet Connection Sharing LANa preko WLANa15.11.2008. u 16:18 - pre 187 meseci
Molim za pomoć, pretraživao i google i google ES i ne mogu da rešim problem već pola dana...

Imam Desktop računar povezan na ruter koji je fizički udaljen od mene u drugoj stambenoj jedinici preko UTP kabla LANom i preko njesam umrežen sa računarima koji su nakačeni na ruter i na net dakle LAN adapter mi je statički iskonfigurisan (zato što ruter nekad zna da se zaglupi pa ne zna koju ip adresu da mi dodeli ili ne zna da prosedi DNS), elem skoro sam nabavio laptop i sada bih njiega povezao na net, ubacio sam wireless mrežnu karticu i podesio wireles ad hoc mrežu i laptop i desktop računari se vide bez problema i kad uključim Internet Connection Sharing na LANu ništa se ne dešava. nikako da mi prosledi gateway i dns server, laptop je ostavljen da se automatski konfiguriše kao i wlan adapter dektopa...
Kad ove dve konekcije na desktopu LAN i WLAN bridgujem proradi net na laptopu ali očajno sporo praktično kao da ne radi ali vidi se da radi transfer i otvori mi pola obične stranice tipa politika.rs ako sam malo strpiljiv...

Nešto sam čitao da ICS menja LAN u 192.168.0.1 moj desktop računar ne može biti u tom opsegu adresa jer je ruter 192.168.1.1 te je i moj desktop konfigurisan kao 192.168.1.x a DNS sam ručno usmerio na OpenDNS...

MOlim za pomoć i unapred zahvalan...

Ako treba dodatnih informacija recite šta odgovoriću....
BRE!!!
 
0

Crno Srce
Crno Srce
IT manager
Beograd

Član broj: 201313
Poruke: 48
212.200.204.*



+1 Profil

icon Re: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa15.11.2008. u 20:35 - pre 187 meseci
Citat:
kad uključim Internet Connection Sharing na LANu ništa se ne dešava


A sto uopste ides sa ICS varijantom? moze li taj ruter da ti dodeli na wi-fi kartici adresu iz opsega tog dhcp servera?

naravno,uvek kad ides sa connection sharing-om ip adrese pocinju sa 192.168.xxx.xxx.

 
0

bokibre
Boris Kovacevic
Bgd

Član broj: 61870
Poruke: 98
*.ptt.rs.

Jabber: bokibre@gmail.com


Profil

icon Re: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa15.11.2008. u 21:18 - pre 187 meseci
ruter nema wireless, tako da ne može a i da ima nisam siguran da li bi uhvatio signal jel je razlika u nekoliko spratova zgrade, ne razumem zašto internet connection sharing ne radi posao!? kada se povežu desktop i laptop preko wirelessa autovatski im se dodeljuju ip adrese iz 255.255.0.0 maske 169...
BRE!!!
 
0

bokibre
Boris Kovacevic
Bgd

Član broj: 61870
Poruke: 98
*.ptt.rs.

Jabber: bokibre@gmail.com


Profil

icon Re: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa16.11.2008. u 09:43 - pre 187 meseci
Posle još igranja sa ICSom i nekoliko desetina restartovanja računara proradilo je!!!
BRE!!!
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa16.11.2008. u 11:43 - pre 187 meseci
Ics radi savrseno... misilim da je problem bio u nekom dijelu konfiguracije, nevezanim za ICS
Bojan
 
0

bokibre
Boris Kovacevic
Bgd

Član broj: 61870
Poruke: 98
*.ptt.rs.

Jabber: bokibre@gmail.com


Profil

icon Re: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa16.11.2008. u 12:14 - pre 187 meseci
Konfiguraciju nisam pipnuo kako sam jednom namestio tako je ostalo problem je što windows da bi bilo šta primenio mora da se restartuje tako da sam posle svake stvari koje sam probao da promenim morao da restartujem oba računara i da sačekam po 5 do 10 minuta da se servisi stabilizuju... malo sam se navikao na linux pa sam zaboravio na pravila ponašanja u windows okruženju!!!

Može Lock teme, pošto odgovora praktično nije ni bilo a sada ni ne treba....
BRE!!!
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa17.11.2008. u 18:28 - pre 187 meseci
Ne postoji los os, samo los administrator :)

Tema ce biti lock, jer ih vec gomila istih samo korisnih.
Bojan
 
0

[es] :: Windows mreže :: Internet Connection Sharing LANa preko WLANa
(Zaključana tema (lock), by someone_bl)

[ Pregleda: 1757 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.