Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BackUp registra?!

[es] :: Windows desktop :: BackUp registra?!

[ Pregleda: 3796 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon BackUp registra?!13.11.2008. u 20:12 - pre 187 meseci
Kako da BackUp-jem registar. Sad moram ponovo da instaliram Windows, a ne smem da izgubim sve one stvari iz registra. Da li je dovoljno samo da uđem u regedit pa idem File/Export, pa posle samo Import?
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: BackUp registra?!13.11.2008. u 21:14 - pre 187 meseci
Koje stvari bi da zadržiš? Neki zapisi u bazi Registry sa novom instalacijom svakako bivaju promenjeni i može ispasti problem ako posle reinstalacije odradiš import takvih ključeva.
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackUp registra?!13.11.2008. u 21:58 - pre 187 meseci
Pa svaki program ima neke stvari u registru, a neki bez njih ne mogu da se pokrenu nego moraju da se reinstaliraju ako ostanem bez njih, a to će se desiti kad ponovo instaliram Windows.
Kako drugačije da prenesem registar, sigurno neću fajl po fajl?
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackUp registra?!13.11.2008. u 23:28 - pre 187 meseci
Stvarno ne mogu da verujem da nema ko da mi odgovori! Da li vi ljudi nekad radite BackUp? Nisam ni ja ništa bolji, ovo će mi biti prvi put da instaliram novi Windows.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 07:26 - pre 187 meseci
Ma kakav backup registry-ja, gde si to cuo. Kad podizes novi system prvo formatiras C particiju i posle windows sam instalira svoje fajlove. Naravno posle toga dolazi instalacija drajvera, a zatim programa. To je cela filozofija.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 09:02 - pre 187 meseci
Citat:
Stefan 93:  Da li vi ljudi nekad radite BackUp? Nisam ni ja ništa bolji, ovo će mi biti prvi put da instaliram novi Windows.
Backup Registry fajla vrijedi samo na PC-u sa kojeg je napravljen i to za sve programe koji su na njemu instalirani u nekom periodičnom vremenu. Čak ni vraćanje tog fajla, nakon više deinstalacija nije poželjno jer će unijeti ključeve kojih praktično nema deinstalacijom. Pa može doći do problema. ( ali eto ima neku sigurnost u slučaju kraha OS-a , zbog virusa i sl.)
Postoji mogućnost da se dijelovi iz starog Registry fajla vrate u novi Registry fajl ( kao što su e-mail Rules i sl ) ali to su samo sitnice i komplicirano je ). Bar koliko ja znam, a neću tvrditi da sam u pravu.
Ja još nikada nisam radio backup registry fajla da bi sačuvao podatke ako ide nova instalacija OS-a.
Ako su ti Windowsi zagušeni pa zbog toga ideš na novu instalaciju, sve ide ispočetka ( ili očisti stari ), OS, program za programom i tako si siguran da će komp raditi "kako treba"

Instalacijom novih Windowsa, programa, drivera... dolaze novi ključevi koji ne moraju biti identični onim prijašnjima.
Bolje kaži što želiš bekapirati pa će ti se moći možda pomoći ili dati smjernice
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.124.*



+12 Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 10:12 - pre 187 meseci
@Stefan 93: Moras prvo da shvatis kako neke stvari funkcionisu, pa ce ti biti mnogo jasnije da to sto si naumio nije bas lako izvodivo, tj. gotovo je nemoguce.
Prilikom instalacije neke windows aplikacije (programa, igrice...) vrse se izmene u sistemu na vise raznih mesta, u vecini slucajeva instalaciona procedura kopira neke podatke u
- C:\Program Files\... odgovarajuci podfolder
- C:\Documents And Settings\... odgovarajuci podfolder
- C:\Windows\System32\...
- C:\Windows\...
- Registruje sve potrebne "kljuceve" i ostale podatke o vlastitom funkcionisanju u tzv. Windows Registry bazu

Pomenuti Windows Registry se vec odavno ne sastoji samo iz jednog jedinstvenog fajla.
Postoje programi za backup registry baze, ali njihova namena nije to sto ti zelis (kako ti je vec receno), postoji takodje i Windowsov "System Restore", kojim se izmedju ostalog vrsi i backup / restauracija registry baze.

Najpriblizniji tvojoj nameni bi bio "Files And Settings Transfer Wizard", koji je "ugradjen" u Windows i cija namena je bas ta, prenosenje svih licnih dokumenata i postavki vezanih kako za izgled samog radnog okruzenja, tako i za instalirane programe. Ovaj "carobnjak" ce ti na zeljenoj lokaciji napraviti pomenuti backup, kojim bi teoretski trebalo da budes u mogucnosti da preneses na drugi racunar sva vlastita dokumenta, kao i postavke radnog okruzenja i instaliranih programa. Tokom samog pravljenja backupa "carobnjak" ce te obavestiti i o stavkama koje nije uspeo da backupuje, kao i o programima za cije prenosenje na drugi racunar ce biti obavezna i ponovna instalacija istih. Reklo bi se da je ovo idealna stvar za tvoj problem, nazalost kao i vecina stvari u zivotu nista nije idealno. Opisani wizard u praksi funkcionise sa ogranicenom upotrebljivoscu, tako da je zbog niza dodatnih, naknadnih intervencija, mnogo brze i efikasnije instalirati sve ponovo od nule.
Ovde naravno pricamo o slucaju kada se vrsi ponovna instalacija Windowsa zbog toga jer je postojeca instalacija na neki nacin ostecena. Logicno je da ces bilo kakvim backupom izvrsiti i backup ostecenih i neispravnih stavki, cije ponovno vracanje u sveze instalirani sistem onda gubi smisao!
Files And Settings Transfer Wizard se zbog toga gotovo iskljucivo koristi kada na ispravnom sistemu iz bilo kojih razloga treba da kreiras novog korisnika, cije radno okruzenje i dokumenti zelis da budu identicni sa vec postojecim korisnikom. Za te namene je ovaj wizard skoro savrsen, ali za bilo kakve "radikalnije" zahvate bolje zaboravi carolije, jer tako nesto u realnom svetu ne postoji.
Ovde bi mozda trebalo pomenuti i neke korisne programe koji se koriste za backup / restauraciju svih drajvera trenutno instaliranih u sistemu, ali vise detalja o tome ces svakako pronaci na delu foruma posvecenom drajverima.

PS
Pogledaj ovaj veliki izbor raznih utility programa namenjenih za windows registry (ERUNT je dosta dobar za neke namene backup / restore)...
;)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 11:38 - pre 187 meseci
Ja ovo radim zbog KVARA na Windowsu, već sam pisao u nekoj temi o tome, ne mogu da pokrenem User Accounts i Search, možda i ko zna šta još. Najverovatnije zbog virusa.
Da li onda vredi da išta radim oko registra, ili samo da se nadam da će mi raditi što više programa posle instalacije?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 14:41 - pre 187 meseci
Samo ces kvar sa starog izvesti u novi Windows ako uradis restore registry baze. Znaci bez back up-a ako ne zelis da stare greske opterete novi sistem.
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 14:55 - pre 187 meseci
E, odradiću ovako sa registrom, ali da exportujem ove stvari:
HKEY_CLASSES_ROOT
HKEY_CURRENT_USER/Software
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE
HKEY_USERS/.DEFAULT/Software
HKEY_USERS/S-1-5-18/Software
HKEY_USERS/S-1-5-19/Software
HKEY_USERS/S-1-5-20/Software
HKEY_USERS/S-1-5-21-1960408961-1659004503-725345543-1008/Software
I napraviću jednu kopiju svega, pa ću videti kad odradim to da li će biti dovoljno samo ovo gore, a ako ne onda ću ceo da povratim. Šta mislite? Ipak je ono gore samo mali deo i izostavljeno je skoro sve oko sistema.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.125.*



+12 Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 15:14 - pre 187 meseci
^ Odmah da ti kazem sta ce biti: "Dzaba ste krecili!"
:(
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackUp registra?!14.11.2008. u 15:32 - pre 187 meseci
Videćemo! Odradiću to nekada uskoro tako, pa vam se javljam da vam kažem da je uspelo :)
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.182.*



+12 Profil

icon Re: BackUp registra?!15.11.2008. u 02:02 - pre 187 meseci
^ Nisam odmah pogledao tvoj profil, sad tek vidim da imas 15 godina pa su mi odmah mnoge stvari jasnije!
Samo napred, sad je najbolje vreme da sam nesto naucis eksperimentisuci, jer je to ujedno i najbolji nacin za sticanje iskustva.
Zelim ti puno uspeha i uzivanja, razonode... sa racunarima!

;)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Crno Srce
Crno Srce
IT manager
Beograd

Član broj: 201313
Poruke: 48
212.200.205.*



+1 Profil

icon Re: BackUp registra?!15.11.2008. u 07:57 - pre 187 meseci
@Stefan 93

HKEY_USERS/.DEFAULT/Software
HKEY_USERS/S-1-5-18/Software
HKEY_USERS/S-1-5-19/Software
HKEY_USERS/S-1-5-20/Software
HKEY_USERS/S-1-5-21-1960408961-1659004503-725345543-1008/Software


koliko ja mogu da primetim,neki od ovih kljuceva u registru imaju "ostecenje",tako da nece funkcionisati sve i da ti uspe taj restore registra.

Jednostavnije bi ti bilo da se pomiris sa time da ti treba sveza kopija windows-a,a za ubuduce uspostavi backup proceduru (koja je veoma dobro implementirana u samom windows-u po defaultu) i odradjuj je periodicno.
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: BackUp registra?!18.11.2008. u 13:45 - pre 187 meseci
Meni stvarno nije jasno za šta služi BackUp kad ne može ni ovako običnu stvar da odradi???!!!
Što se tiče programa DriverMax za BackUp drajvera, kad sam sa njim sve povratio komp mi je pri pokretanju prikazivao neku grešku u folderu system32 i nisam imao zvuka.
Što se tiče registra bilo je napretka, više mi za neke programe nije pisalo da fale ključevi u registru nego da su pogrešno instalirani!
A TrueImage Home 11 mi je čak napravio kopije nekih stvari koje uopšte nisam označio! U Documents and Setting sam samo neke delove svih onih podfoldera i on mi lepo ceo Documents and Settings iskopira. Najveće s***** od programa. Ko zna šta je još zasrao kad ne zna da kopira samo ono označeno.
Od sada bacam sve ove programe za BackUp i samo čuvam instalacije!
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: BackUp registra?!18.11.2008. u 19:42 - pre 187 meseci
Ako reinstaliraš Windows preko postojeće instalacije (znači bez formatiranja/brisanja) nema potrebe da bekapuješ registry, jer ga repair instalacija neće prebrisati, odnosno ostaju ti svi instalirani programi na sistemu kao i podaci u registryju.

Ako pak instaliraš Windows "from scratch", znači potpuno brisanje postojeće instalacije tj. sistemskih foldera, onda ti bekap registryja praktično ničemu ne služi, jer je sistem na koji se odnosi taj registry obrisan.

Inače bekap registryja se može uraditi eksportovanjem kao što si rekao, a postoji bekap registryja i u samom Windows\System32\Config folderu, fajlovi SYSTEM.OLD SOFTWARE.OLD itd (ima ih nekoliko sa ekstenzijom .OLD a ovi su najvažniji). Fajlovi sa .OLD ekstenzijom se kreiraju svaki put kad podižeš (ili gasiš) sistem i predstavljaju Last Known Good Configuration. SYSTEM.OLD predstavlja HKLM\SYSTEM dok je SOFTWARE.OLD HKLM\SOFTWARE itd.

Nekad se desi da se OS "zaglupi"/neće da se podigne i tada imaš opciju Boot Last Known Good Configuration, kada se OS bootuje sa tim .OLD fajlovima, dok nekad moraš to ručno da uradiš, odnosno zameniš tekuće fajlove Windows\System32\Config\SYSTEM i Windows\System32\Config\SOFTWARE sa bekapovanim .OLD, znači ručno ih prebaciš u odgovarajući folder i renamuješ kako bi zamenio fajlove, nakon toga probaš da podigneš sistem.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: BackUp registra?!18.11.2008. u 20:10 - pre 187 meseci
Citat:
Stefan 93: ne mogu da pokrenem User Accounts i Search, možda i ko zna šta još. Najverovatnije zbog virusa.
Citat:
bttp: Ako reinstaliraš Windows preko postojeće instalacije (znači bez formatiranja/brisanja) nema potrebe da bekapuješ registry, jer ga repair instalacija neće prebrisati, odnosno ostaju ti svi instalirani programi na sistemu kao i podaci u registryju.
onda vjerojatno ostaju i virusi ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: BackUp registra?!18.11.2008. u 20:12 - pre 187 meseci
Citat:
Stefan 93: Meni stvarno nije jasno za šta služi BackUp kad ne može ni ovako običnu stvar da odradi???!!!
BackUp služi da napraviš rezervnu kopiju pa je u slučaju nekog problema vratiš ali na istu instalaciju. Ne da na taj način praviš migraciju sistema ili koristiš u novoj instalaciji. U svakom slučaju su problemi koje si imao bili direktno vezani za taj registry pa je i bolje što ne može, onda bi džabe sve radio.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: BackUp registra?!18.11.2008. u 20:44 - pre 187 meseci
Citat:
Ivek33: onda vjerojatno ostaju i virusi ?

Da, ostaju i virusi ako i ima, a isto tako ostaju i u bekapovanom registryju. Kako god okreneš, ako se radi instalacija from scratch - ne vredi bekap registryja. Osim možda nekih specifičnih ključeva koji su korisniku bitni iz nekog posebnog razloga.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: BackUp registra?!

[ Pregleda: 3796 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.