Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbrzi video konverter

[es] :: Video kompresija :: Najbrzi video konverter

[ Pregleda: 8043 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Najbrzi video konverter12.11.2008. u 21:32 - pre 188 meseci
Pozdrav ,

hteo bih da pitam , posto nemam neku brzu "mashinu" , mada imam 2 GB RAM-a , ( intel celeron M processor 1,5 GHz , 1 MB L2 cache ) , koji video konverter ste primetili da je najbrzi ?

Koristim dosta njih ( WinAVI konverter , Xilisoft , VirtualDub , TMPGEnc 4.0 XPress , eSuper v2008. build33 , itd. ) , da mi je VirtualDub najdrazi i najkvalitetnije odradi posao a najbrzi je Xilisoft . A sa vecim fajlovima je i sa Xilisoft-om sporo .

Znam da bi sa brzim procesorom i uopste kvalitetnijim kompom , mogao dosta da ubrzam stvari , ali sta mislite sa ovim ovakvim sta bi moglo jos brze da bude ?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.185.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter13.11.2008. u 03:22 - pre 188 meseci
nije svaki konverter dobar za sve i brz za sve. u koji format treba da konvertujes? da li za gledanje na kucnom DVD-DIVX plejeru ili?

mene recimo vise zanima brzina priprema nego sama brzina konvertovanja. mediacoder nije najbrzi u samoj konverziji ali zato ima masu nacina na koje olaksva stvari. sve opcije su na jednom mestu a pregledno rasporedjene. moze da sacuva podesavanja i kasnije da ih ucita kada zelis. moze da konvertuje mnogo fajlova odjednom. moze da pauzira konvertovanje ako moram da radim nesto drugo itd. ja naprimer mnogo snimam sa TV karticom i onda te snimke konvertujem u "divx" (avi-xvid-mp3) sa mediacoderom. podesio sam ga jos pre nekoliko meseci. sada samo ucitam ta podesavanja, prevucem fajlove koje hocu da konvertujem kliknem na start i on radi. ja odem negde u grad, kad se vratim, on zavrsio. znaci ne znam koliko je tacno trajalo konvertovanje ali ja sam imao manje od minut posla i nisam ukljucivao mozak. ne znam za neki drugi konverter u kojem je to moguce. to je isto vazno kada razmisljas o brzini.

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 14.11.2008. u 05:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter13.11.2008. u 09:39 - pre 188 meseci
Cao Stranger2,

pa imam posla sa raznim materijalima , tj. formatima . Od konvertovanja za mobilni , do kompletnih dvd-ova za gledanje na TV-u i slicno .

Nemam neko narocito znanje , i generalno kad imam neki video pokusam u raznim vrstama konvertera da radim , i koji se pokaze kao najbrzi , koji daje kvalitetniji snimak , u njemu i uradim . Najvise zavisi , da li je to neki bitan video , koji bih hteo da sacuvam u odlicnoj kopiji ili nesto na brzinu . Tako i namestim podesavanja u konverteru . Ili uradim high quality za odredjeni format ako je vrlo bitno ili nesto slabije za manje bitno .

Mislio sam da moze da se uzme neki prosek , pa da se kaze za ovaj ili onaj , da je najbrzi , ali vidim da je maltene to nemoguce jer sve zavisi od podesavanja .

Probacu ovaj mediacoder . Thanks .

Nekad se i sam zacudim kako odredjeni konverteri imaju problem ili bas lako lako odrade neke snimke . Na primer eSuper mi je obicno spor uzasno , ali vrlo korektno odradi posao . I sa mnogim snimcima radi dugo a juce me je iznenadio sa brzinom jednog snimka , koji sam samo u njemu mogao da uradim za dva sata . Kolega mi dade snimak Bill Dickens (aka Budhe) , basiste , u avi formatu koji je bio oko 950 MB a trajao je je 4 sata i 36 minuta . VirtualDub i ostali su trebali da rade i po 5 sati , a eSuper je uradio za 2 sata ( sa istim parametrima ) .

Tako da izgleda mnogo zavisi i od videa koji se dobije i kako se na njemu ranije radilo i kakav je uopste po kvalitetu .



Zbog ovog videa se juce namucih maltene pola dana .
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter13.11.2008. u 15:16 - pre 188 meseci
Pa sve u svemu nije lose s obzirom na masinu koju koristis, gledajuci ovu sliku sto si postavio kvalitet snapshot-ova je ok iako je bit rejt na donjoj granici za iole kvalitetan video.
Moje misljenje je da vise nema potrebe ogranicavati velicinu videa na kapacitet CD-a od 700MB ili 2x700MB. I DVD mediji su jeftini a kvalitet slike bi trebao da bude cilj, internet veze su sve brze tako da i download vecih fajlova nece biti znacajno duzi po vremenu...
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter13.11.2008. u 22:49 - pre 187 meseci
Ovaj konkretno video je bio nesto ostecen , jer ga je samo pustao vlc media player , i zato sam i hteo da ga sredim da moze normalno da se pusta . Ali ispade da me je zarobio skoro pola dana .

Slazem se da ne treba ogranicavati video zbog velicine fajla . Ja sam pokusao i dvd da napravim od njega , jer lako mi je posle da ga narezem na dvd disk , ali i tako je trebalo vishe od 4 sata .

Bitrate nisam smeo na vishe da stavim jer sam se bojao da ce to produziti rad za jos sat najmanje .

Kao sto kazes kvalitet slike je najvazniji , tu si u pravu sto posto .

Kad budem uzeo neku dual core mashinu , nadam se da cu tad bukvalno gledati samo na kvalitet jer ce mnogo brze odradjivati posao .
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
79.101.14.*



+3 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter14.11.2008. u 09:15 - pre 187 meseci
Visina bit rejta ne utiče na dužinu trajanja kompresije ili bar ne utiče u značajnijoj meri.

Sa dual core mašinom ima smisla isprobati i neke naprednije konvertere koji koriste h264/x264 kodek na primer meGUI, tu kvalitet može biti isti kao kod divx-a ali sa duplo nižim bit rejtom, jedino se ne isplati raditi na single core mašinama jer kompresija traje najmanje 2 a obično 4+ puta duže od kompresije u Divx/Xvid...
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter14.11.2008. u 14:09 - pre 187 meseci
Hvala Cileinteractiv ,

ja najcesce odaberem u konverteru x264/h264 kodek . Stvarno , kad odaberem XviD onda brze radi .

Jel mozes da mi kazes neki napredniji konverter koji ima meGUI ubacen ? Ili moram da skinem kodek posebno ?

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=156112
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.97.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter14.11.2008. u 19:09 - pre 187 meseci
Citat:
Jel mozes da mi kazes neki napredniji konverter koji ima meGUI ubacen ? Ili moram da skinem kodek posebno ?

megui je valjda alat sa kojim mozes konvertovati u H.264 format sa x264 enkoderom.
Ako mislis x264 u sklopu nekog univerzalnog konvertera onda je odgovor MediaCoder. Kada izaberes H.264 onda automatski koristi x264 enkoder. Mozes izabrati dvoprolazno (two-pass) enkodiranje (moze cak i troprolazno) i koliko ja znam to ne mogu drugi konverteri. Sa dvoprolaznim enkodiranjem dobijas oko 30% veci kvalitet videa. A dostupne su ti i sve ostale opcije enkodera ako hoces da ih menjas...
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
92.244.136.*



+2 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter22.11.2008. u 09:59 - pre 187 meseci
Thanks Stranger ,

evo pre dan prvi put poceh u mediacoder-u da radim i stvarno sam odusevljen . Odlican konverter , sa dosta mogucnosti namestanja . I jos dzabe .

Kao eSuper , a moguce je , jer to mi se cini , da mnogo lakse radi na slabim mashinama kao sto je moja .
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.net.vip.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Najbrzi video konverter23.11.2008. u 09:52 - pre 187 meseci
Citat:
Kao eSuper , a moguce je , jer to mi se cini , da mnogo lakse radi na slabim mashinama kao sto je moja .

ako mislis na SUPER 2008, on je dobar ali ne moze da radi dvoprolazno (two-pass) enkodiranje tako da je za oko 30% slabiji kvalitet od mediacodera.

sto se brzine tice, to zavisi od podesavanja ali pri default podesavanjima za x264 je stvarno vrlo brz i kvalitet je odlican (za x264 ne podesavaam nista jer se ne razumem u x264 opcije).
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Najbrzi video konverter

[ Pregleda: 8043 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.