Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Recovery

[es] :: Windows desktop :: Windows Recovery

[ Pregleda: 2242 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

woykan
Svitzerland/TI/Lugano

Član broj: 10536
Poruke: 22
*.adsl.ticino.com.



Profil

icon Windows Recovery12.11.2008. u 13:47 - pre 188 meseci
U najkracim crtama:
-Pokupio virus ,ne dize windows non-stop se restartuje,ulazim u safe mod F8 eliminisem virus sa AVG Antivirusom ,restartujem PC i opet ista prica ne podize sistem u normalnom modu...
Pokusavam sa drugim opcijama iz safe mod-a ,ali nista...Uzimam instalacioni disk(original) od windows XP ,pokrecem instalaciju ,posle klikam na R (recovery console) ulazim u prompt comand,prolazim par kratkih procedura i dolazim do C:\windows> tu odmah dopisujem CHKDSK/R i ono mi izbacuje da je komanda nepoznata, a citao sam ovde na forumu da tako krece recovery system probam jos par komandi i opet nista....
Dali neko zna bilo kakav metod"iz domace radinosti" da pristupim podizanju windowsa kako bih imao pristup u Documente posto tu imam veoma vazne podatke koje bih hteo da izvucem i sacuvam na cd-dvd., a posle toga moze i da grmi i da seva...
Znaci radi se samo o tome da izvucem te stvari iz dokumenata,a posle format C...nema problema !!
Hvala unapred svima koji mise pridruze u pronalazenju problema !!
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
adsl-78-30-177-189.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 14:28 - pre 188 meseci
Ja to radim sa Kaspersky CD-om. Napravi ga na drugom kompjuteru, prekopiraj podatke na USB fleš.
Može i Ubuntu Linux.
Link na pp.
 
Odgovor na temu

woykan
Svitzerland/TI/Lugano

Član broj: 10536
Poruke: 22
*.adsl.ticino.com.



Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 16:22 - pre 188 meseci
Skinuo kaspersky sos cd2008 stavio na usb fles probao i nece da bootuje sa njega,stavio na cd i probao sa njega i ista prica,ustvari mozda negde gresim jer ne znam kako ide procedura.....mozes li mi jos koji detalj dati,dali nisam nesto slucajno preskocio??
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 16:43 - pre 188 meseci
Citat:
woykan: Dali neko zna bilo kakav metod"iz domace radinosti" da pristupim podizanju windowsa kako bih imao pristup u Documente posto tu imam veoma vazne podatke koje bih hteo da izvucem i sacuvam na cd-dvd.,
Upotrebi neki "Utility Boot CD"
Podesi u Biosu da ti boota sa CD-a.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 17:28 - pre 188 meseci
Napravi sopstveni Windows PE sa UBCD for Windows:

http://www.ubcd4win.com/

Moze i ERD Commander
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-189.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 17:34 - pre 188 meseci
Citat:
woykan: Skinuo kaspersky sos cd2008 stavio na usb fles probao i nece da bootuje sa njega,stavio na cd i probao sa njega i ista prica,ustvari mozda negde gresim jer ne znam kako ide procedura.....mozes li mi jos koji detalj dati,dali nisam nesto slucajno preskocio??

Snimi ga kao Disc Image, a ne kao Data CD i naravno proveri to što ti je Ivek predložio. Sa A43 File Management Utility kopiraš fajlove na sigurno. Možeš na USB fleš da instaliraš Total Commander.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 17:35 - pre 188 meseci
Iz recovery konzole kopiraj iz foldera Windows\System32\Config\Regback (ili Backup) fajlove SYSTEM.OLD i eventualno SOFTWARE.OLD u folder Windows\System32\Config i preimenuj ih u SYSTEM i SOFTWARE, respektivno (ukloni .OLD ekstenziju). Na taj način zamenjuješ postojeće fajlove SYSTEM i SOTWARE sa ovima iz bekapa. Oni u suštini sadrže hives registry baze (HKLM itd.).

Probaj na taj način, ne možeš ništa da pokvariš a možda povratiš sistem.

Što se tiče boot sektora na hardu ili MBR, to se iz konzole sređuje komandama FIXMBR i FIXBOOT, ako se dobro sećam.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

woykan
Svitzerland/TI/Lugano

Član broj: 10536
Poruke: 22
*.adsl.ticino.com.



Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 19:02 - pre 188 meseci
Citat:
zoran_dojkic: Snimi ga kao Disc Image, a ne kao Data CD i naravno proveri to što ti je Ivek predložio. Sa A43 File Management Utility kopiraš fajlove na sigurno. Možeš na USB fleš da instaliraš Total Commander.


sve uradjeno IMG file je vec bio u originalu, ali nece,bootuje samo originalni windows cd,ovo sve ostalo prekida i odlazi u standby ..
mislis da ce total comander resiti problem?
Pozzz..
 
Odgovor na temu

woykan
Svitzerland/TI/Lugano

Član broj: 10536
Poruke: 22
*.adsl.ticino.com.



Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 19:16 - pre 188 meseci
Citat:
bttp: Iz recovery konzole kopiraj iz foldera Windows\System32\Config\Regback (ili Backup) fajlove SYSTEM.OLD i eventualno SOFTWARE.OLD u folder Windows\System32\Config i preimenuj ih u SYSTEM i SOFTWARE, respektivno (ukloni .OLD ekstenziju). Na taj način zamenjuješ postojeće fajlove SYSTEM i SOTWARE sa ovima iz bekapa. Oni u suštini sadrže hives registry baze (HKLM itd.).

Probaj na taj način, ne možeš ništa da pokvariš a možda povratiš sistem.

Što se tiče boot sektora na hardu ili MBR, to se iz konzole sređuje komandama FIXMBR i FIXBOOT, ako se dobro sećam.


Ali kako da pristupim recover consoli da bih ocitao i prekopirao ovo gore navedeno tu je problem, ne reaguje,tj. ne znam koju komandu da ubacim kada se pojavi C:\windows> ?? "chkdsk/r" ne funkcionise...probao sam skoro sve kopmande sto mi daje iz C:\windows>help ,ali koliko vidim nista konkretno ili treba malo univerzalnija procedura....
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Windows Recovery12.11.2008. u 20:12 - pre 188 meseci
Citat:
woykan: Ali kako da pristupim recover consoli da bih ocitao i prekopirao ovo gore navedeno tu je problem, ne reaguje,tj. ne znam koju komandu da ubacim kada se pojavi C:\windows> ...

Pa npr. komande poput
CD
DIR
COPY
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: Windows Recovery13.11.2008. u 08:04 - pre 188 meseci
Citat:
woykan: "chkdsk/r" ne funkcionise...probao sam skoro sve kopmande sto mi daje iz C:\windows>help ,ali koliko vidim nista konkretno ili treba malo univerzalnija procedura....

Ako si je tako napisao normalno da ne funkcionise, posto je napisana pogresno. Razmak izmedju reci ima svoju funkciju i u obicnom tekstu, pa tako i u DOS komandama.

Neispravno:
chkdsk/r

Ispravno:
chkdsk /r

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

woykan
Svitzerland/TI/Lugano

Član broj: 10536
Poruke: 22
*.adsl.ticino.com.



Profil

icon Re: Windows Recovery14.11.2008. u 20:17 - pre 188 meseci
Resen problem na veoma jednostavan nacin:
-Ubacio instalacioni cd od windowsa,restart,boot sa njega ,sacekas da obavi prvu proceduru i dok ne dodje do ponudjene 3 opcije:
-"enter" instalacija
-"R" recovery
-"F3" exit
Ja sam gresio sto sam svaki put klikao na recovery i tu odlazio u prompt dos comande (probao sam i sa ispravnim nacinom sto rece Take 5) chkdsk /r i strvarno je krenulo ali kad je zavrsilo i kad sam probao da restartujem ,opet je odlazio u standby.....
Posto sam video da ne vredi ,opet krenem sa boot cd-windows (reko nema sanse mora se format/C) sacekam prvu proceduru ,dodjem do 3 ponudjene opcije ,ali ovaj put klikam na "enter-instalacija" pa onda vidim sad mi nudi ponovo 2 opcije:
-brisanje diska i instalacija nanovo
-recovery
e tu kad sam odabrao recovery krenulo je sa oporavkom sistema,nesto slicno samoj instalaciji....
Sad je sve tip-top radi besprekorno....
Hvala svima koji su ucesvovali u resavanju ovog problema.
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.182.*



+12 Profil

icon Re: Windows Recovery15.11.2008. u 01:56 - pre 188 meseci
^ A sve bi bilo mnogo brze i krace, da te samo nije mrzelo da prvo malo procitas po forumu (makar teme oznacene kao "TOP")
TOP: FAQ: Sve o Windowsu — obavezno za početnike
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

woykan
Svitzerland/TI/Lugano

Član broj: 10536
Poruke: 22
*.adsl.ticino.com.



Profil

icon Re: Windows Recovery15.11.2008. u 19:23 - pre 188 meseci
Citat:
Take 5: ^ A sve bi bilo mnogo brze i krace, da te samo nije mrzelo da prvo malo procitas po forumu (makar teme oznacene kao "TOP")
TOP: FAQ: Sve o Windowsu — obavezno za početnike


he,he...to ono kao schlag na tortu...za kraj
ili do svega ovoga nebi doslo da je pera detlic otisao odmah u policiju;-)
Pozdrav !!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows Recovery

[ Pregleda: 2242 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.