Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)

[ Pregleda: 2853 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PlayerBgd

Član broj: 200717
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)09.11.2008. u 17:18 - pre 188 meseci
U blok editoru mogu da prilepim bloku atribut.

Ako npr prilepim u blok editoru Atribu Scale_X, kako da vrednost (Value) bude vrednost ScaleX (na slici 1) iz Properites-a tog bloka.















Drugim recima, kako da namestim da se pri insertovanu bloka automatski generise text sa nekom vec odabranom (u ovom primeru ScaleX) velicinom.
...napustio forum zbog iskompleksiranog mod tima....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
93.86.72.*



+17 Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)09.11.2008. u 21:44 - pre 188 meseci
Imas kod definisanja atributa iskljuci kvacicu na "Specify On-screen" i stavi skalu koju zelis da bude umetnuta...
 
Odgovor na temu

PlayerBgd

Član broj: 200717
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)09.11.2008. u 22:55 - pre 188 meseci
Mozda nisam lepo definisao pitanje, znam za to.


Hocu da kada se generise blok da se generise i text box (atribut) a vrednost (Value) ne unosim rucno vec da on uzme vrednost koja predstavlja paramtetar tog objekta (u ovom primeru ScaleX).




Ili da probam sa drugim primerom. Neka je blok obican kvadrat i ima jedan atribut sa poljima
Tag: Nesto
Prompt: Bla bla bla
Value: <-ovu vrednost treba da popuni AutoCad tako sto ce npr da uzme vrednost Position X iz Propertiesa.

Pa bi u ovom dole primeru trebalo da kada insertujem blok (kvadrat) da se pojavi i text 25.8690 (tolika je vrednost u ovom primeru sa Position X)
Dakle kako da "hotlinkujem" Value iz Attributa i neki drugi Value iz Properitesa objekta?
...napustio forum zbog iskompleksiranog mod tima....
 
Odgovor na temu

dayton

Član broj: 51845
Poruke: 18
93.86.29.*



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)10.11.2008. u 11:09 - pre 188 meseci
Iza polja Value imaš dugme Insert field, kada ga pritisneš u prozoru Field pod Field names izabereš BlockPlaceholder i pod Block reference property možeš da izabereš osobinu bloka koja ti je potrebna. Čekiraj Preset u Attribute Definition prozoru.
 
Odgovor na temu

PlayerBgd

Član broj: 200717
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)10.11.2008. u 17:12 - pre 188 meseci
Bravo! To je to sto mi je trebalo.

Ja sam bio muljao sa ovim Field ali nisam isao na ovaj BlockPlaceHolder.


Na zalost, ovo mi nece bas raditi posao jer, da ne verujes, nema Area i Lenght, dva najzanimljivija parametra po meni...



Imao bih jos dva pitanja u vezi Atributa.


Gde se u BlockEditoru stavljaju defaulut/preset vrednosti koji posle mogu da se biraju iz drop-down menija kada se inesrtuje blok (ATTDIA 1)?



Da li se obicnoj liniji (line) moze prikaciti Atribut?

dakle, mogu da napravim dummy blok sa linijom i zahtevanim atributima pa da insertujem tu liniju (stavicu tachne na stretch action) ALI da li se moze modifikovati line komanda tako da sadrzi, pored ostalih vrednosti iz Propertisa, nesto Custom, dakle dva/tri Attributa.

Sve ovo pitam jer su Atributi mnogo laki posle za manipulaciju (citaj: pokupim sve vrednosti u par clikckova i onda pravac Excel:)
...napustio forum zbog iskompleksiranog mod tima....
 
Odgovor na temu

dayton

Član broj: 51845
Poruke: 18
93.86.127.*



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)11.11.2008. u 07:57 - pre 188 meseci
Za Area i Length: pod Field names selektuj Object, u gornjem delu prozora Field imaš dugme Select object sa kojim izabereš objekat i u spisku Property bi trebalo da se pojave Area i Length.
 
Odgovor na temu

PlayerBgd

Član broj: 200717
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)11.11.2008. u 15:58 - pre 188 meseci
Odlichno, radi i to! Ja sam to nesto bio cackao ali mi nije poslo za rukom pre. U glavnom radi :)


A je l' znas odgovor na ona druga dva pitanja?


tnx man!
...napustio forum zbog iskompleksiranog mod tima....
 
Odgovor na temu

dayton

Član broj: 51845
Poruke: 18
77.46.204.*



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)15.11.2008. u 12:23 - pre 188 meseci
Citat:
PlayerBgd: Gde se u BlockEditoru stavljaju defaulut/preset vrednosti koji posle mogu da se biraju iz drop-down menija kada se inesrtuje blok (ATTDIA 1)?

Da li se obicnoj liniji (line) moze prikaciti Atribut?

dakle, mogu da napravim dummy blok sa linijom i zahtevanim atributima pa da insertujem tu liniju (stavicu tachne na stretch action) ALI da li se moze modifikovati line komanda tako da sadrzi, pored ostalih vrednosti iz Propertisa, nesto Custom, dakle dva/tri Attributa.


Koliko znam, ni jedno ni drugo ne može se postići bez korišćenja VBA/Lisp.
 
Odgovor na temu

PlayerBgd

Član broj: 200717
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)23.11.2008. u 13:20 - pre 187 meseci
Odlicna knjiga za VBA

AutoCAD 2006 VBA - A Programmers Reference.pdf


Pozdrav.
...napustio forum zbog iskompleksiranog mod tima....
 
Odgovor na temu

MarvinDMarsovac
Nenad Paunovic
Kragujevac

Član broj: 203177
Poruke: 3
94.189.239.*



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)30.11.2008. u 03:19 - pre 187 meseci
@PlayerBgd A gde bih mogao naci doticnu knjigu?
 
Odgovor na temu

PlayerBgd

Član broj: 200717
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)30.11.2008. u 17:02 - pre 187 meseci
Ne mogu da se setim odakle sam je skinuo (jer sam skidao punoooo materijala). Ali mislim da sam je skinuo sa lokalnog SBB-ovog huba Gusari.
...napustio forum zbog iskompleksiranog mod tima....
 
Odgovor na temu

MarvinDMarsovac
Nenad Paunovic
Kragujevac

Član broj: 203177
Poruke: 3
94.189.239.*



Profil

icon Re: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)30.11.2008. u 19:31 - pre 187 meseci
Iskopao sam negde na spoljnjem,

THX anyway
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Atributi atributi, AutoCadovi atributi :)

[ Pregleda: 2853 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.