Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Serijalizacija ArrayList objekta

[es] :: Java :: Serijalizacija ArrayList objekta

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
85.222.179.*

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Serijalizacija ArrayList objekta08.11.2008. u 13:06 - pre 188 meseci
Pozdrav!

Vec neko vreme se bavim programiranjem ali sam se tek skoro potpuno uverio da se,nazalost,i u programiranju izreka "Ko ne plati na mostu,plati na cupriji" pokazuje kao sasvim tacna i,u vecini slucajeva,sasvim normalna pojava prilikom pisanja programa.
Naime,u istom programu sam hteo da skratim sebi posao i iskoristim blagodeti serijalizacije i,ako se pravilno izrazavam,"dinamickog,generickog niza"tj niza koji moze u toku izvrsavanja da menja velicinu - ArrayList<T>,ne shvatajuci da su ta dva koncepa "u svadji"!

Ceo program (kandidat za diplomski rad) sam bazirao na koriscenju ArrayList<T> nizova umesto statickih nizova (zato sto se moji nizovi cesto menjaju u toku rada) i sada mi se to obija o glavu kada pokusavam da serijalizujem objekte koji koriste dinamicke nizove.
Znam,objekte koji ne mogu da se serijalizuju mogu da oznacim kao "transient" ali sve sto je u tim mojim objektima bitno nalazi se u ArrayList nizovima pa bi oznacavanje tih nizova kao "transient" pojelo smisao cuvanja objekata.

Da li iko moze da mi pomogne u resavanju ovog problema? Cenim da se vecina iskusnih programera nekada do sad srelo sa ovakvim problemom.

Hvala!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Serijalizacija ArrayList objekta09.11.2008. u 10:43 - pre 188 meseci
Zasto ne bi mogao da upises elemente, a zatim upises broj elemenata u listi? Sledeci put kad budes ucitao objekat, onda prvo ucitas broj (jer se cita naopacke od smera pisanja), a zatim ucitas elemente n puta i stavis ih u listu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Serijalizacija ArrayList objekta

[ Pregleda: 1585 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.