Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vruće teme: Fiksna telefonija

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vruće teme: Fiksna telefonija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11723 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

twiddle

Član broj: 1074
Poruke: 870
*.wireless.org.yu



+82 Profil

icon Vruće teme: Fiksna telefonija12.11.2003. u 17:29 - pre 248 meseci
Cilj ove teme je da kroz zajedničku diskusiju identifikujemo kritične tačke u oblasti fiksne telefonije, kojima bi UKT trebalo da posveti posebnu pažnju.

Ažuran spisak identifikovanih kritičnih tačaka:

- Problem dvojničkih linija (broj dvojničkih linija, geografska raspodela, dinamika razdvajanja dvojnika, tehnologija razdvajanja);
- Pogrešno utvrđivanje iznosa telefonskih računa;

- Vaš prilog: --sledite link--> http://www.elitesecurity.org/poruka/odgovor/77/34297

 
Odgovor na temu

Misa Glumicic
Nis

Član broj: 17445
Poruke: 2
212.200.108.*



Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija09.12.2003. u 00:19 - pre 247 meseci
Dodao bih kao kriticnu tacku sledece:
Preispitivanje cena impulsa i pretplate za pravna lica koja je 2 do 3 puta skuplja od cene za fizicka lica iako to nicim nije opravdano.
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.mobtel.co.yu



+2 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija18.12.2003. u 20:19 - pre 247 meseci
Valjda je najkriticnije uvodjenje linije onima koji nemaju telefon.
 
Odgovor na temu

mickeybaki
Miroslav Bandjur
Student
Futog

Član broj: 18452
Poruke: 107
195.178.35.*

ICQ: 128046731


Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija04.04.2004. u 11:41 - pre 244 meseci
Mislim da je kriticna tacka uvodjenje reda i discipline u telekom. Poslovi bi se daleko brze obavljali kada radnici ne bi zabusavali.
I ako moja plata i nije bas neka,
Ja sam posteno platio i zato sam srecan.
Jos samo leba da ima i himna da svira.
I danas da mogu ja opet bih isto...
I sutra da mogu ja opet bih isto...

Daj bombona da sisamo!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija04.04.2004. u 15:30 - pre 244 meseci
Citat:
Preispitivanje cena impulsa i pretplate za pravna lica koja je 2 do 3 puta skuplja od cene za fizicka lica iako to nicim nije opravdano.

cena pretplate je ista +/- 2 din, a impulsi su skuplji oko 65%, sto sa ekonomske strane i nije tako strasno, samo postavlja se pitanje da li bi svaka roba/usluga trebalo da ima jedinstvenu cenu, bez obzira ko je kupac/korisnik?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Logicno

Član broj: 19397
Poruke: 62
195.252.82.*



Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija26.05.2004. u 14:34 - pre 242 meseci
Broj dvojnickih linija, barem u Beogradu, je rekao bih - nepoznat. Mislim, to sto je nepoznat nama me i ne cudi ali mi se cini da je nepoznat i samom Telekomu.

Takodje, nikada nije objavljen tacan podatak o broju zahteva za zasnivanje pretplatnickog odnosa, pogotovo po nekoj opstinskoj ili regionalnoj raspodeli.

Pretpostavljam da su ti podaci totalna bruka i sramota ali to su neke elementarne stvari od kojih bi se moglo i moralo poceti. Mora se pogledati istini u oci. Da se vidi na cemu smo sa fiksnom telefonijom i da pitamo Telekom sta se to radi sa neverovatnim prihodima kada vec ne uvodi nove linije i ne razdvaja dvojnike?

Pogresno utvrdjivanje iznosa tel racuna je na starim centralama iskljucivo VLASNISTVO Telekoma. Tu nikakvog dokaza o visini racuna nema i ne moze biti tako da je Telekomu prosto prepusteno da opusteno krade koliko mu je volja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija26.05.2004. u 14:59 - pre 242 meseci
Citat:
pctel:cena pretplate je ista +/- 2 din, a impulsi su skuplji oko 65%, sto sa ekonomske strane i nije tako strasno, samo postavlja se pitanje da li bi svaka roba/usluga trebalo da ima jedinstvenu cenu, bez obzira ko je kupac/korisnik?


65% skuplji impulsi "sa ekonomske strane i nije toliko strasno", pctel - sve i da radis u Microsoft-u sa svojih 58 milijardi $ na bankovnom racunu ovako nesto ne bi mogao da kazes, kakav je to uopste odnos prema novcu u Srbiji? Ajd da je 6.5% ali 65%.. sto bi placao tel racun 1.000.000 din kad vredi 500.000 ?!

Nije mi jasno zasto firme placaju 65% skuplju cenu bez ikakvih olaksica - to bre nema nigde u normalnom svetu - necu sad ko za DSL da quotujem Albaniju i Bugarsku, posto i na njih danas mozemo samo da se ugledamo, bar kada je normalnost u pitanju.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija26.05.2004. u 17:17 - pre 242 meseci
To mu kod nas dodje kao normalno (FL=fizicka lica, PL=pravna lica):

- Formanet - otvaranje naloga FL 100 din, PL 200 din!
- B92.ISP - 1h FL 25 din, PL 38 din
- Dnevnik - posmrtni oglasi FL 300 din, PL 400 din
- VKjetnet - 10 h FL 270 din, PL 540 din
- Centurion - 64kbps FL 1500 din, PL 7000 din
- Arhiv Kikinda - kupoprodajni ugovor FL 300 din, PL 750 din
- Mikro - pretplata FL 1870, PL 2420
- Eunet - 10 sati FL 250, PL 350
- opstina - adm taksa FL 3000 din, PL 6000 din
- link - kurs FL 9900 din, PL 14850 din
- Nov. banka - sef FL 800 din, PL 2000 din.
- mob. magazin - pretplata FL 1720 din PL 1920 din.
- JKP - voda FL 6.62 din PL 32.60 din
...

Imajuci sve navedeno u vidu (a i ono sto nije navedeno, jer ovo je samo mali izbor), mislim da treba najozbiljnije razmisliti o prelasku na sivu ekonomiju. zato, nemojte se zacuditi ako me jednog dana vidite kako stojim ispred zgrade i vicem "CIGARE, CIGARE, DEVIZE, DEVIZE"
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.eutelsat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija26.05.2004. u 21:45 - pre 242 meseci
Citat:
Ivan DimkovicNije mi jasno zasto firme placaju 65% skuplju cenu bez ikakvih olaksica - to bre nema nigde u normalnom svetu - necu sad ko za DSL da quotujem Albaniju i Bugarsku, posto i na njih danas mozemo samo da se ugledamo, bar kada je normalnost u pitanju.


Zato što se to zove kupovina socijalnog mira: kada bi svi plaćali istu cenu, a da pritom ona bude ekonomska, došli bi u situaciju da i fizička lica moraju da plaćaju nekoliko puta veću cenu od sadašnje... a jasno je svima kako bi se to odrazilo na životni standard. Gledaj na to kao na "subvencionisanje" običnih građana, umesto kao na harač na firme.

Hajde da pogledamo na susednu Hrvatsku: mesečna pretplata je 85.4 kune, ili oko 810 dinara, a u nju je uračunato samo 10 kuna (95 dinara) razgovora! Ajde da vidim ko će kod nas da plaća 10 evra mesečno samo za "zadovoljstvo" posedovanja telefona. Neko mora da plati ceh, a to su u našem slučaju firme i oni koji zovu inostranstvo.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija27.05.2004. u 11:43 - pre 242 meseci
Da, medjutim, FL ima mnogo vise nego PL, tako da ako bi malko nivelisali cene, one bi bile mnogo blize onim sadasnjim za FL nego za PL, tako da socijalni mir ne bi bio preterano ugrozen. Sa druge strane, mozda bi vise ljudi koji sada zive na minimalcu ili drzavnim subvencijama pokusalo da udje u neki legalni privatni biznis i postanu pozitivna stavka u budzetu umesto negativne?

A za komercijalne (ISP) cene, to nema veze sa drzavom i 'brigom za socijalni mir". Mislim da bi trebalo da bude protivzakonito imati razlicite cene za isti proizvod ili uslugu, a razlicite musterije. To je pitanje jednakosti. Po toj logici, ako je neko preduzetnik, mogli bi da mu naplacuju i na primer novine na kiosku duplo.
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.dial.b92.net



+17 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija17.07.2004. u 20:12 - pre 240 meseci
Postovanje,

Ovim postom bih zeleo da skrenem paznju na muke korisnika fiksne telefonije na teritoriji Sumice i Konjarnik. Ovo podrucje delom pokriva analogna centrala Metakonta M10C, skoro sve linije su dvojnicke. Sa ovakvih linija potpuno je NEMOGUCE konektovati se na net, cak je i sam razgovor otezan (tesko se dobijaju brojevi na digitalnim centralama). Telekom Srbija je na svim okolnim podrucjima korisnike prebacio na digitalnu centralu (npr. Ulica Vladimira Tomanovica), dok je na nas, da kazem, "zaboravljeno". Ako je vec nemoguce polaganje bakra da bi se dvojnici razdvojili i prebacili na digitalnu centralu (koja je vec instalirana), efikasno resenje bi bilo da neki ISP (pristupacnih cena) ima pristupne brojeve na analognim centralama slicnog ili istog tipa kao sto je nasa, kako bi se i stanovnicima ovog dela Beograda omogucilo da "vide internet".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.218.EUnet.yu



+679 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija08.08.2004. u 18:27 - pre 239 meseci
Kvalitet Telekomovih usluga uveliko zavisi od trenutnog raspolozenja zaposlenih i "veza".

Moj slucaj:
Da bih dobio digitalnu liniju, podneo sam zahtev i cekao oko godinu dana, zatim sam podneo jos jedan zahtev, i posle 10 meseci, dobio sam pismo od telekoma (papir je bio WC kvaliteta) u kojem je pisalo "nismo u mogucnosti da... zao nam je... bicete obavesteni...". Onda sam se setio prijatelja koji radi u telekomu. U roku od mesec dana sam dobio novo pismo (ovoga puta je bila u pitanju veoma lepa koverta), a u njemu su bile dobre vesti.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

ivanhoe
Beograd

Član broj: 20518
Poruke: 34
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: getbrushes.com


Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija09.08.2004. u 02:06 - pre 239 meseci
hmm, mislim da je ipak osnovni problem(cijim bi se resenjem odmah resio veliki broj ovih stvari o kojima pricate) problem monopola...dok god nema konkurencije ne postoji neki poseban razlog, izuzev politickih igara, da se telekom trudi oko bilo chega...

trebalo bi da se firma razbije na nekoliko funkcionalnih jedinica i da se tako stvore uslovi za koliko toliku konkurenciju i ulazak drugih firmi koje bi preuzele deo posla...naravno da je malo verovatno da ce neko da pravi paralelnu infrastrukturu, ali zasto ne bi mogla da se prodaja usluga krajnjim korisnicima odvoji potpuno od prenosa i komutacija, pa da ima vishe firmi (koje nude razlicite pakete pretplate korisnicima) koje sklapaju ugovor o koriscenju linija sa kompanijom koja odrzava infrastrukturu, i onda ih iznajmljuju nama korisnicima...onda bi krenula borba oko svakog korisnika, a takodje bi te firme vrsile pritisak da i kvalitet linija bude vishi, jer im od toga zavisi posao pa bi se opsti kvalitet usluge znatno poboljsao...ali tesko da ce se to desiti skoro jer ne postoji razlog da se drzava odrekne zlatne koke....


inace da li ste znali da se preslusavanje ne tretira kao smetnja? Dobro je imam srece sto mi jos ne naplate konferencijske razgovore sto mi se preslusavaju tudje linije...
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija09.08.2004. u 07:33 - pre 239 meseci
Dobra je ta varijanta sa većim cenama koja postoji još iz doba SFRJ, mislim. Kada bi još postojale i usluge za ista PL za tu cenu, kao npr. conference call (veoma važna usluga)... Ali, moraćemo da čekamo de-monopolizaciju.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija21.08.2004. u 09:59 - pre 239 meseci
Na prvom mestu kvalitet, a posle toga i cene.

Telekom je dao obecanje na lokalnom radiju da ce kod mene biti postavljena digitalna tel. centrala u roku od 2-3meseca jos februara, a kad sam isao da se raspitam da li ce stvarno nesto biti od toga, oni su mi rekli da imaju u planu, al neznaju kad (za kojih par-10 godina).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Logicno

Član broj: 19397
Poruke: 62
195.252.82.*



Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija24.01.2005. u 12:32 - pre 234 meseci
1./ Telekom nikako "nema tehničkih mogućnosti" i to im je glavno obrazloženje.
2./ Sa druge strane to je ludački profitabilna firma.
ZAKLJUČAK:To je nešto nelogično i glupo.
Recimo, ja ne znam kako je u Albaniji, Zimbabveu ili Kambodži ali moj zahtev za uvodjenje telefona u Beogradu, Srbija -ulazi u 5. godinu čekanja... Meni je stvarno teško da razumem za 1 godinu čekanja, 2 je već glupo, ali 5...!
Jel ima neko jači, živo me zanima?
 
Odgovor na temu

rile23028
Bojan Ristic
Zajecar

Član broj: 33534
Poruke: 25
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija03.02.2005. u 21:52 - pre 233 meseci
Iskreno receno ne vidim da li ce se nesto uskoro znacajno promeniti, stalno nam govore sacekajte jos malo, u medjuvremenu prolaze godine, i sve ostaje po starom. Moj slucaj, u delu grada u kome zivim, Zajecar, jos uvek radi stara centrala. U praksi za najobicniji telefonski poziv potrebni su sati, a o internetu pokusavam i da ne razmisljam iako sam uporan u tome, sto me uvek mnogo iznervira. Obratio sam se telekomu, i ljubazno su me uputili u sektor za razvoj da podnesem molbu za prebacivanje na digitalnu centralu, gde su me obavestili da u tom delu grada trenutno ne postoje tehnicke mogucnosti i da nema svrhe za to, a takodje sam dobio informaciju da trenutno tamo kopaju kako bi postavili nove kablove, sto nisam znao jer ni posle pet meseci nisam video nikakve radove. Sav posao koji treba da obavim na netu moze da traje najduze pola sata jednom u tri dana, sto je u praksi oko sedam sati ili vise i dosta nervoze. Cena impulsa vazi za sve korisnike sto je veliki problem jer nema nikakve logike sto je razlika samo u pretplati, koja je samo zanemarljivi delic racuna. Ne znam da li bi nam pomogla neka peticija protiv telekoma. Izvinite ako sam mozda odvalio nesto ili sam bio opsirniji u svom opisu, ali sam ovo pisao u trenutku besa. Pozdrav za sve i dobra veza!!!
Budi svoj, sledi svoje instinkte, -Microsoft free- LINUX
 
Odgovor na temu

Helllo

Član broj: 41728
Poruke: 27
*.absolutok.com.



Profil

icon Moje iskustvo oko "nemanja tehničkih mogućnosti":12.02.2005. u 18:41 - pre 233 meseci
Pre 5-6 meseci sam po ko zna koji put podneo zahtev za novu liniju, i drugi za zahtev za prebacivanje starog broja na digitalnu centralu, i dobio odgovore "nemanja tehničkih mogućnosti".

Zahteve sam ovaj put podneo zato što su moje komšije dobile 3 nove telefonske linije i to na digitalnoj centrali. Inače komšije su mi rekle da su dobile linije preko veze, tačnije uz malo lobiranja (evrića)!

Par meseci kasnije 200m od mene je otvoren "Metro" hipermarket, a oni su dobili ko zna koliko novih, digitalnih linija!

Dakle ako imate problema sa telefonom samo malo lobirajte i vaši problemi su rešeni!!!

 
Odgovor na temu

djsloba10
Slobodan Đorđević

Član broj: 58853
Poruke: 152
*.telekom.yu.



+14 Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija26.05.2005. u 13:12 - pre 230 meseci
Ljudi moji, pa ovo je uživanje koliko lepih stvari pročitah o firmi u kojoj radim (nema više ono ˝moja firma˝ to je nekad bilo)

Voleo bih samo da neko od Vas koji svaljujete sve na, kako nas tamo nazva fin čovek ˝banderaše˝dođe i provede neko vreme sa nama ˝monopolistima˝da vidi šta je lepota poroka.
Pre 20 godina tadašnji OOUR u kom sam radio je kupio kamion sa mehaničkom rukom za ugradnju stubova ( bandera). Kamion se potrakao i sadašnji vlasnik (telekom) ga rashodovao i prodao.
E, sada u 21. veku mi kopamo rupe ašovom i lopatom a bandere od 8 i više metara podižemo svojeručno.
Plata mi je sada manja (efektivno) nego kada je impuls koštao 0,073 din.
Baš bih voleo da mi nije lepo kao što mnogi kažu da je, jer nemam volje da vam opisujem i druge ˝pogodnosti˝koje imam jer radim u Telekomu.
PIO me hlebom hrani-sve drugo kako se snađem
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: Vruće teme: Fiksna telefonija26.05.2005. u 15:28 - pre 230 meseci
Citat:
djsloba10: ...
Baš bih voleo da mi nije lepo kao što mnogi kažu da je, jer nemam volje da vam opisujem i druge ˝pogodnosti˝koje imam jer radim u Telekomu.



Auuuu, pa ti onda sigurno nisi član Sindikata
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vruće teme: Fiksna telefonija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11723 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.