Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

artcam i rhino 4.0

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: artcam i rhino 4.0

[ Pregleda: 3561 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hak1
Titograd

Član broj: 184827
Poruke: 133

ICQ: 7
Sajt: www.cncduborez.com


+1 Profil

icon artcam i rhino 4.002.11.2008. u 20:53 - pre 188 meseci
zdravo

na netu sam nasao mnogo foruma o artcam-u ,i vecina svoje modele radi u rhinu i artcam-u zajedno. da li bi neko mogao da mi objasni sto se radi u rhinu a sto u artcam-u, i koji je to rhino.

RhinoCAM Professional (PRO) 2.0

RhinoART 1.0

Rhinoceros_v4.0_SR4

ja sam nabavio Rhinoceros 4.0 i rhino art 1.0 ,rhinoceros sam instalirao i malo ga cackao , jos uvijek nijesam ubacio rhino art jer imam problema sa serijskim brojem ali cu i to rijesiti.e sad sto da radim u rinu vektore ili modele ili oboje , a sto u artcam-u.


pozdrav
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: artcam i rhino 4.005.03.2009. u 13:15 - pre 184 meseci
Oj, HAK !
Kao što vidim niko ti ne dade odgovor na pitanje Art ili Rhino!
Sad pažljivo čitaj donje redove.
Nema programskog paketa koji sve radi i sve može niti je idealan.Da ima on bi bio zadnji i svi ostali bi stavili katanac na vrata od firme.Zbog čega je tako?Te razno-razne CAD/CAM pakete rade ljudi koji nisu savršeni pa ni njihov proizvod ne može biti savršen.Obično programeri nisu dobri crtači a od umetnika su daleko i u svom radu stalno se oslanjaju na savetnike iz umetničke struke.Svaki umetnik (govorim u vezi oblasti umetničke izrade 3D reljefa) ima svoju specifičnu crtačku logiku i po tome je svaki prepoznatljiv na tržištu.
Sad, koliko programskih paketa postoji - toliko je crtačkih logika u koje se treba uklopiti običan smrtnik koji sa obe noge korača zemljom!!!
Zato se dešava da, kad instaliraš neki paket, počneš da se preznojavaš jer ne možeš da pratiš logičku nit u postavljenom sistemu crtanja.Zatim, svaki paket ima neku svoju "začkoljicu", tu je on MOĆAN ali u nekim sitnim i VAŽNIM detaljima je "tanak".Zbog toga se uvek radi sa dva-tri programska paketa gde se vrši kompenzacija njihovih mana, ono što jedan ne može - može ONAJ DRUGI.
Rhinoceros je moćan alat za 3D u tzv., NURBS grafici. U njemu nacrtaš prsten kakav poželiš.On je težak za učenje, ali kad ga savladaš (ako on tebe ne savlada!) onda si MAJSTOR. NE, JA OVDE NE REKLAMIRAM NIKOGA!!! U opštoj poplavi CNC-a mnoge programerske kuće su tu videle svoju šansu pa su počeli da ubacuju module za ART, CAM itd., itd. Neki sjajni paketi su time unakaženi a neki su postali bolji, kako ko!
Šta ti da radiš?
Jedan softwerski paket treba ti biti LIDER a neki drugi kao POŠTAPALICA da popunjava "rupe". Koji će to paketi biti zavisi od TEBE! Svi mi imamo različite pristupe, znanje, logiku ... i svako se snalazi kako mu najbolje odgovara.Evo mog primera: ja sam se slomio (davno je to bilo) da nabavim CIMAGRAPHI i samo je svega jednom bio instaliran - nikad više pokušao nisam jer njegovu logiku nisam mogao da pratim.Vidim da ga mnogi hvale i što znači da nije program loš nego se on i ja nismo našli na istoj dodirnoj tački! Nadam se da si shvatio poentu.
Budi mi pozdravljen,
S.M.
 
Odgovor na temu

hak1
Titograd

Član broj: 184827
Poruke: 133

ICQ: 7
Sajt: www.cncduborez.com


+1 Profil

icon Re: artcam i rhino 4.005.03.2009. u 14:42 - pre 184 meseci
Hvala na odgovoru i lijepom objasnjenju.Ja sam se opredijelio za ArtCAM nekako mi bas lezi,i dosta ljudi vidim radi u njemu.Dobio sam dosta korisnih savjeta.Mislim da sam ga solidno savladao,ali jos uvijek ucim jer ima dosta sto ti kazes zackoljica.Planiram da savladam i Rhino ali u mjeri koja ce mi dopuniti nedostatke ArtCAM-a,jer koliko sam primijetio ornamenti radjeni u Rhinu su mnogo kvalitetniji,dok je na stranu ArtCAM-a izrada likova.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: artcam i rhino 4.0

[ Pregleda: 3561 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.