Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Windows® 7: Prva iskustva

[es] :: Windows desktop :: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva
(Zaključana tema (lock), by Milan Gligorijevic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287794 | Odgovora: 974 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 18:22 - pre 188 meseci
nebih se slozio.

Mislim da ce biti Vista done right.

Koliko sam izanalizirao performase su ZNATNO bolje...
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 18:30 - pre 188 meseci
Citat:
reb0rn: pa odgovor je jako jednostavan, zelis vecu sigurnost podataka, nove aplikacije koje koriste nivi UI, GPGPU, nove igre preces na WIN7 ili sad Vistu....... ako ne ima korisnika koji i dalje koriste win 98 jer im vise ne treba ali je njihov broj jakooo mali
e da Vistin GUI je debelo brzi od XP-vog je koristi 3D GPU koji je brzi od 2D dela i to enormno


Ovo je TRAGIČNO rastegljiva stvar, a nije jasno na šta si tačno mislio? Nije da je to tema ove diskusije, ali svakako se treba razjasniti, da neko neupućen ne bi izveo pogrešne zaključke.

Ako govorimo o 3D grafici generalno, a posebno u domenu igara, XP je još uvek spejs-šatl u odnosu na Vistu.
Ljudi često kupe ljute mašine i poteraju neku novu igru, zaključe da radi OK i dalje ih ne interesuje. Malobrojni, koji se odvaže da istu tu igru, na istoj konfiguraciji, probaju i na XP-u, dožive "Revelation" onim što vide.

Vista je "big-bang", ali u rikverc, kada su performanse pojedinih operacija (nazovimo ih tako) u pitanju.

A ako je Ivan u pravu sa svojim pretpostavkama/činjenicama (pošto kapiram da je bolje upućen, budući da mu je zbrka oko OS-a uvek usko vezana za posao), onda ni Win7 ne može da bude nešto mnogo daleko od Viste.

U svakom slučaju, ova Vista SE (od Second Edition) bi mogla da krene u dva smera: prvi bi bio znatno poboljšanje performansi, odnosno sveopšta optimizacija, uz neke dodatne kozmetičke dopune, a drugi bi mogao biti običan marketinški potez, koji bi zametnuo trag Visti i ubedio dosad kolebljive korisnike da su "bili u pravu što su preskočili Vistu, jer - ovo je ono pravo", iako bi ispod haube bila samo došminkana Vista... drugim rečima, "čista navlakuša™", klapa dva.

Pozdrav
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 18:34 - pre 188 meseci
Mali pozdrav sa windowsa 7 za celu ekipu ! Ovo je 32 bit verzija instalirana u virtualnoj masini prvi utisak je da nema mnogih stvari koje opterecuju vistu , nema vise dosadnih pitanja administratorske dozvole a tu su i neke nove stari o kojima pisete samo nisam stigao da sve pregledam trebace vremena .



[Ovu poruku je menjao zonic dana 31.10.2008. u 19:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 18:43 - pre 188 meseci
A jell ima negde da se svuce build sa novim taskbarom ?
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 18:49 - pre 188 meseci
valjda ce uskoro to zahteva aero efekat , samo da stavim graficke drajvere valjda ce biti odgovarajuci ovi od viste .


[Ovu poruku je menjao zonic dana 31.10.2008. u 20:09 GMT+1]
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.84.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 19:26 - pre 188 meseci
e to vec nece ici u virtuelnoj masini... ;)
- inace sto rece neko malopre - malo izmenjena tema i odma Windows 7 .. c.c.ccc...
a voleo bih i da vidim bokijevu ANALIZU performansi koje su sada "mnogo bolje",
i objasnjenje kako je to moguce, ako vezi ono sto je Ivan rekao....
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 19:51 - pre 188 meseci
aero nece moci u virtualnoj to znam , mislio sam da probam na posebnom hard disku tek onda se mogu videti prave vrednosti ovako prvi utisak moze da zavara .
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.85.*



+21 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:05 - pre 188 meseci
Mislim da ova verzija, koja se nudi na torrentima nema bas puno veze sa onom koja je neki dan javno predstavljena od strane Microsofta.
Više liči na Vistu u kojoj je samo editovana "lična karta" sistema(?)

Koliko sam shvatio iz dosadašnjih komentara novi taskbar će biti na raspolaganju tek sa Beta1 verzijom, koja se planira za prvu polovinu 2009.

Ako je tačan makar samo delić navoda iz donjeg teksta, koji novi Windows 7 kuje u zvezde, onda ipak nije u pitanju "samo novi skin za Vistu"(!?!)

Citat:
I just loaded up the PDC build in two virtual machines and after seeing it’s performance in the VM’s (VMWare and Hyper-V) I decided to remove my main HD, install a spare 250 GB drive I have sitting on a shelf (you should see my office… I have a lot of stuff laying around for testing purposes) and after about 30 minutes of doing some basic and a couple of application installations (Messenger, Office 2007, etc…) I have concluded this OS puts Windows Vista to shame. TO SHAME!

Who in the hell at Microsoft decided to actually make Explorer useful and understandable?

Who decided that running the x64 version of Windows 7 in 1.5 GB of RAM should actually perform?

What engineering team decided Internet Explorer 8.0 should fly through the internet?

What group thought to protect a users data via a simple and dynamic RAID 0 setup was a good idea?

What brain-trust had the audacity to come up with the idea that when an application is minimized it should release it's unused system resources back to the OS? WHO? Who did this? I want answers!

Honest to god, I think the folks at Microsoft are trying to make my head explode! I can’t handle this kind of performance. I just can’t. I had to load it on three machines just to make sure someone up in Redmond wasn’t screwing with me!

Right now, I have 6 applications open, including three independent Internet Explorer browsers, Word 2007, Powerpoint 2007, Windows Messenger, AVG Free 8.0, and a couple of Explorer windows and I am using a TOTAL of 900MB. DID YOU READ THAT MICROSOFT! 900 MB Total! ARE YOU TRYING TO KILL ME!

I am absolutely stupefied the engineers at Microsoft decided to develop, using the Windows Vista/2008 kernel no less, a stellar OS even in this early stage. I can’t handle this!!! I am not use to this. I am use to bloatware. I am use to slow… I am use to… Vista.

I am use to Vista pausing for no apparent reason and having to hold onto my laptop praying it doesn’t take off like a UFO.

I'm use to Vista kicking my processor up so high I could use the heat from the fan on the bottom of my laptop to dry my hair.

I am use to having to shove 4 – 8 GB of RAM into every system I own just to get Vista to perform.

I am use to scores of fellow techs hammering me about how Vista is killing them from a hardware and resource perspective (like I have a “bat phone” directly to Mr. Ballmer and Mr. Gates).

I am use to defending Vista having to wear full battle gear damn near every time I talk to someone about Vista which, if I really think about it, leads me to believe the engineers at MS are trying to take away my job and actually develop an OS that’s useful, fast and flat out what Vista should have been. I'm watching you engineers like a HAWK now!

So, here is what I need for you all to do: Pay NO attention to Windows 7. Run out right now and buy Vista and stay with that for… ever. Pay NO attention to anything Microsoft, or the tech community says about Windows 7. Forget Windows 7… wait for Windows…. 10.

The reason I am saying this is simple. Microsoft is about to put out a truly terrific OS and I’m worried about your health. When you get your hands on this OS your head could possibly explode. Seriously, you might have a brain aneurysm and die. You will not be use to the performance. You will not be use to the included applications being useful and actually helpful. You will not be use to the web and web services actually providing useful applications which work. You will not be use to your laptop battery actually lasting. You will not be use to faster startup times.

Bottom line: If you use Windows 7 you might keel over and die. Only the truly strong and young people on planet earth should attempt using Windows 7, since I think they are the only ones with the entire body strength and mindset to absorb what MS is about to release.

 
0

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:13 - pre 188 meseci
Windows 7 Will Not Ship Until Performance Is Through the Roof
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:19 - pre 188 meseci
Koliko sam primetio ima sve one nove programe od Notepad , IE 8 , novu wmp 11 verziju , Wordpad sa mogucnostima slicnim Wordu i sijaset organizacionih stvari za koje jos ne znam kako se koriste potpuno nova postavka podesavanja itd. jedino ne mogu da ukljucim gadgete verovatno sto radi u virtualnoj masini, ako treba da postavim slike pa rastumacite nije samo skin .
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.85.*



+21 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:28 - pre 188 meseci
Citat:
zonic: Koliko sam primetio ima sve one nove programe od Notepad , IE 8 , novu wmp 11 verziju...

WMP bi trebao biti verzija 12 sa znatno pojednostavljenim interfejsom i značajnom komunikacijom sa novim taskbarom...
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:33 - pre 188 meseci
sacu da vidim nisam ni obratio paznju na to ali je drugaciji od wmp11 u visti i sama instalacija je protekla drugacije cak je formirala mrezu sa host racunarom odmah i ponudila pasword za ulaz u sherovane foldere koji sam zapisao kasnije cu videti kako to radi .
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:37 - pre 188 meseci
Ja sam skinuo Windows 7 i pokusao da instaliram na stari laptop koji ima 256 mb . Nije mi dao na nastavim istalaciju jer mi treba minimum 512 mb .
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 21:48 - pre 188 meseci
Jeste WMP12 ima i novi PAINT sa opcijama za obradu slika


izvinjavam se zbog velikih slika nemam vremena da sredjujem ovo jeste verzija sa PDC 2008
Prikačeni fajlovi
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 22:02 - pre 188 meseci
Citat:
Catch 22: Ako je tačan makar samo delić navoda iz donjeg teksta, koji novi Windows 7 kuje u zvezde, onda ipak nije u pitanju "samo novi skin za Vistu"(!?!)

Pa sad, ne znam... ali po okačenim screenshotovima, meni ovo ne liči čak ni na novi skin za Vistu, jer sve (osim taskbara, koji je sada malo bulja) izgleda apsolutno identično. Ili sam ja ćorav...

Pozdrav
 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 22:09 - pre 188 meseci
Ne znam ni sam jedino sto ne mogu da ukljucim aero u virtualnoj mozda bi se pojavio i taj novi taskbar koji je takodje povezan sa aero efektom evo i ovo :


taman sam instalirao Vistu na nov racunar i sve sto mi treba moracu da sacekam neku zrtvu za popravku pa da instaliram za probu na hard disk .Inace instalacija je trajala 15 min verovatno bi uzivo jos brze podizanje sistema traje u virtualnoj vrlo kratko desetak sekundi .
Prikačeni fajlovi
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.85.*



+21 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 22:26 - pre 188 meseci
@zonic pogledaj ovaj prikaz:
Hands on: Windows Media Player 12's surprising new features

Dobre vesti:
Citat:
A common annoyance with many media players, WMP included, is not having the right codec. WMP will try to detect which codecs are required and provide a location to download them, but this is hit-and-miss and less than convenient if all you want to do is play a video. In recognition of this, WMP12 includes support for H.264 video, AAC audio, and both Xvid and DivX video, in addition to all the formats supported by WMP11 in Vista (MPEG2, WMV, MP3, etc.). With these new codecs, WMP should support the majority of video found on the Internet out of the box.



 
0

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.128.*



+5 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva31.10.2008. u 22:30 - pre 188 meseci
Pogledacu hvala ali ima i to , sad ima izbor i za crnogorsku latinicnu i cirilicnu tastaturu vista to nije imala.Windows update ponudio je samo Microsoft Silverlight (KB957938) .







[Ovu poruku je menjao zonic dana 01.11.2008. u 01:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.mediaworksit.net.



+36 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva01.11.2008. u 00:27 - pre 188 meseci
@StORM48

nevredi ista ja tebi da objasnjavam, kad ti imas svoj stav i bilo ko sta da napise ti ces se svog i dalje drzati pa makar to bilo argumentovano :)
Vista je imala par mana a najveca je blotware koji se sa par radikalnih rezova jako lako moze izbaciti/diseblovati sto ce WIN7 verovatno i odraditi...

A po meni je redizajn Viste jako pozitivan jer jako brzo mozemo dobiti stabilan/"brz" sistem koji nece imati probleme sa kompatibilnoscu jer ce u sustini to i dalje biti Vista, e sad za one koji ga placaju a kupili su Vistu ako ne dobiju neki lep popust stavrno bi trebali da budu ljuti :)
 
0

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
91.150.96.*



+184 Profil

icon Re: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva01.11.2008. u 00:38 - pre 188 meseci
Citat:


Zar ovo nema gom player, koji je uz to i beslpatan?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
0

[es] :: Windows desktop :: Microsoft Windows® 7: Prva iskustva
(Zaključana tema (lock), by Milan Gligorijevic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287794 | Odgovora: 974 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.