Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

excel vb i zakljucavanje vise sheetova

[es] :: Office :: Excel :: excel vb i zakljucavanje vise sheetova

[ Pregleda: 4820 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.static.ikomline.net.



+9 Profil

icon excel vb i zakljucavanje vise sheetova29.10.2008. u 22:17 - pre 187 meseci
Imam jedan excel fajl sa vise sheetova koji se zakljucavaju(sa protect). E sad da nebih svaki put pojedinacno otkljucavao i zakljucavao napravio sam makro koji odjednom zakljucava sve sheetove i jedan koji ih otvara. Makro za otkljucavanje ide ovako, otprilike

Worksheets("LIN 1").Select
ActiveSheet.Unprotect Password:=”PERA”

Worksheets("LIN 2").Select
ActiveSheet.Unprotect Password:=”PERA”

za za zakljucavanje

Worksheets("LIN 1").Select
ActiveSheet.Protect Password:=”PERA”

Worksheets("LIN 2").Select
ActiveSheet.Protect Password:=”PERA”

e sad u cemu je problem, kada zakljucam sve shitove, on ih zakljuca ali ocigledno neuzima u obzir ovaj moj pasword jer kada dodjem na sheet npr. LIN 1 i odem na tools/protect/unprotect on ga otkljuca a netrazi mi pasword !

I jos jedno pitanje kako da aktiviram opciju prilikom zakljucavanja sheeta da mogu celijama da dodajem insert comment. Kada idem rucno tools/protect/protect sheet u prozoru protect sheet cekiram edit object i onda je moguce insert coomment ali kako to uraditi iz makroa ? toliko od mene, nadam se da nisam udavio, pozdrav
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: excel vb i zakljucavanje vise sheetova30.10.2008. u 08:36 - pre 187 meseci
Jednostavno, kod koji si ostavio je sasvim OK i trebalo bi da ti trazi da ukucas lozinku da bi otkljucao list.
Ono sto bi trebalo da proveris (a sto mi je na par klijentskih masina pravilo slicne probleme) je podesavanje
antivirusnog programa, buduci da neki (mozda i svi) imaju opcije za blokiranje izvrsavanja pojedinih/svih
VBA komandi. Moj problem je bio kod Kasperskog koji je pojedine komande izvrsavao a pojedine jednostavno
ignorisao.

Sto se tice drugog pitanja, evo koda koji sam dobio prostim snimanjem makroa, vidi da li ti je to OK:

Code:

ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=False, Contents:=True, Scenarios:=True


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
*.bisinter.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: excel vb i zakljucavanje vise sheetova30.10.2008. u 08:39 - pre 187 meseci
Ovi znakovi navoda u tekstu lozinke nisu ispravni? Inače to bi trebalo da radi.
Da omogućiš opciju EditObject prilikom zaključavanja lista dodaj opciju DrawingObjects:=False u komandi za zaključavanje
Code:
ActiveSheet.Protect Password:="TEST", DrawingObjects:=False

Jedan način da pronađeš odgovarajuću opciju je da snimiš kao makro ono što si ručno odradio.

I još napomena da nije neophodno aktivirati list da bi ga zaključao - to troši dosta vremena. Pogledaj i rešenje sa unosom lozinke u formu http://www.ozgrid.com/VBA/excel-worksheet-protect-all.htm.

Evo vidim da me je Timmy preduhitrio, ali nadam se na ne može da škodi.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.static.ikomline.net.



+9 Profil

icon Re: excel vb i zakljucavanje vise sheetova30.10.2008. u 23:02 - pre 187 meseci
Peco kada sam iskopirao tvoju komandu, sve radi kako treba, nije mi bas jasno, da li je u pitanju ovo DrawingObjects:=False ,ali to nema veze sa protectom, , ali najbitnije da radi, zahvaljujem, pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: excel vb i zakljucavanje vise sheetova

[ Pregleda: 4820 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.