Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rusim staro, gradim novo. POMOC!!!

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10042 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon rusim staro, gradim novo. POMOC!!!28.10.2008. u 21:30 - pre 188 meseci


Znam da ima dosta tema oko kupovine pojacala i da vam je dojadilo da odgovarate, ali meni treba malo vise od kupovine pojacala i zvucnika... Zaprvo, imam zvucnka oko 10 kutija sto sve cini nekih 600w rms, sto je bruka za toliki br. kutija. E sad, prodao sam te kutije i pojacalo i hocu da izradim 2 velike kutije. Tj. sve ispocetka...

Kao prvo odabir zvucnika;

http://www.player.co.yu/product.php?ID=535
Evo, na ovom sajtu sam gledao ovakave zvucnike da uzmem. Uzeo bih 4 ovakva, i 8 horni. Znaci 2 srednjotonca i 4 horne u judnu kutiju. srednjotonci su 15'' a horne oko 10cm. Kutija jedna bih bila odprilike;
140cm visina
50cm sirina
40cm debljina
Sta vi mislite o tome... tj. dali imate kakvih ispravki sto se tice kutija?



A kao drugo, naravno pojacalo;


To bih uzeo polovno... maximum 100e... Ja mislim da se za te pare moze kupiti solidno pojacalo marke solton,cajavec... sa ne manjom snagom od 300w rms na 8Ohm-a. Odprilike to pojacalo od 300w rms na 8Ohm-a moze da tera gore navedena 4 srednjotonca i 8 horni na nekih 80% snage svih zvucnika...
Naravno, treba mi vase misljenje oko pojacala... ovo su samo moja razmisljanja... i naravno dali neko zna gde moze da se kupi ovakvo pojacalo???

 
0

vesna stevic
Milosh Imamovic
Specijalista radiologije

Član broj: 83610
Poruke: 151
*.neobee.net.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!28.10.2008. u 23:06 - pre 188 meseci
Pa to ti je otprilike kao skok sa starog magarca na novu mazgu.Nije mi jasno shta ce ti 4 visokotonca na jednu petnaesticu. Shto se tiche 15tice ta ima Xmax josh i manji od Pericine kappa 15(a tek BL chak12)
Ne mozesh dimenzije kutije napamet da odredjujesh ukoliko ti se nije "ukazalo".
Nego pogledaj shta ja rasprodajem u okviru oglasa ,a to je provereno dobro chak i za svirku jedino shto je najslabije pojachalo koje imam za prodaju 2x700w na 4oma(ima 2 torusa po 1000w,sprague elektrolite i 24kom mj15025 i 15024 ),tesko da jedan torus ima da se kupi za 100e a tek celo pojachalo. Jedino neka pseudo hifi varijanta subotom na bubanj potoku kod shvercera,i to realno ne jache od 2x70w na 4 oma al da ne radi duze od 2h do max.


size does matter(to my back, and to my wife)
 
0

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13053
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!28.10.2008. u 23:19 - pre 188 meseci
Citat:
dj armagedon: Znam da ima dosta tema oko kupovine pojacala i da vam je dojadilo da odgovarate, ali meni treba malo vise od kupovine pojacala i zvucnika... Zaprvo, imam zvucnka oko 10 kutija sto sve cini nekih 600w rms, sto je bruka za toliki br. kutija. E sad, prodao sam te kutije i pojacalo i hocu da izradim 2 velike kutije. Tj. sve ispocetka...

Kao prvo odabir zvucnika;

http://www.player.co.yu/product.php?ID=535
Evo, na ovom sajtu sam gledao ovakave zvucnike da uzmem. Uzeo bih 4 ovakva, i 8 horni. Znaci 2 srednjotonca i 4 horne u judnu kutiju. srednjotonci su 15'' a horne oko 10cm. Kutija jedna bih bila odprilike;
140cm visina
50cm sirina
40cm debljina
Sta vi mislite o tome... tj. dali imate kakvih ispravki sto se tice kutija?



A kao drugo, naravno pojacalo;


To bih uzeo polovno... maximum 100e... Ja mislim da se za te pare moze kupiti solidno pojacalo marke solton,cajavec... sa ne manjom snagom od 300w rms na 8Ohm-a. Odprilike to pojacalo od 300w rms na 8Ohm-a moze da tera gore navedena 4 srednjotonca i 8 horni na nekih 80% snage svih zvucnika...
Naravno, treba mi vase misljenje oko pojacala... ovo su samo moja razmisljanja... i naravno dali neko zna gde moze da se kupi ovakvo pojacalo???



Kakav bre Čajavec, kakav Solton beži od tih krševa što dalje, manje će glava da te boli!

Citat:
vesna stevic: Pa to ti je otprilike kao skok sa starog magarca na novu mazgu.Nije mi jasno shta ce ti 4 visokotonca na jednu petnaesticu. Shto se tiche 15tice ta ima Xmax josh i manji od Pericine kappa 15(a tek BL chak12)
Ne mozesh dimenzije kutije napamet da odredjujesh ukoliko ti se nije "ukazalo".
Nego pogledaj shta ja rasprodajem u okviru oglasa ,a to je provereno dobro chak i za svirku jedino shto je najslabije pojachalo koje imam za prodaju 2x700w na 4oma(ima 2 torusa po 1000w,sprague elektrolite i 24kom mj15025 i 15024 ),tesko da jedan torus ima da se kupi za 100e a tek celo pojachalo. Jedino neka pseudo hifi varijanta subotom na bubanj potoku kod shvercera,i to realno ne jache od 2x70w na 4 oma al da ne radi duze od 2h do max.


A i ti ga bre brate pretera sa onim tvojim Mrgama, bez ljutnje ali kad pomislim da to negde treba nositi, utovariti, istovariti pa onda sve unazad, UUUUUH!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
0

vesna stevic
Milosh Imamovic
Specijalista radiologije

Član broj: 83610
Poruke: 151
*.neobee.net.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 00:51 - pre 188 meseci
Shta im fali Zeone da sam ja to imao pre 15tak godina ne bih se bunio shto moram da nosim.
A ako se neko ushine nek se javi da mu uradim MR pregled... povoljno he he he.
size does matter(to my back, and to my wife)
 
0

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 12:45 - pre 188 meseci

vesna stevic;
''Nije mi jasno shta ce ti 4 visokotonca na jednu petnaesticu.''
Nije na jednu, nego na dve petnaestice!

''Ne mozesh dimenzije kutije napamet da odredjujesh ukoliko ti se nije "ukazalo".''

Na svu srecu mi se ukazalo pa sam pravio bar 10-ak puta. Mozda samo 2 nisu bile dobre...
Ja mislim da je najbolje da bude drvo sto deblje negde oko 40mm, bez propusta vazduha i da se tapacira iznutra...


''tesko da jedan torus ima da se kupi za 100e a tek celo pojachalo. Jedino neka pseudo hifi varijanta subotom na bubanj potoku kod shvercera,i to realno ne jache od 2x70w na 4 oma al da ne radi duze od 2h do max.''

Ajoooj, kao da je pozlaceno kad je toliko skupo! Sta ce mi pojacalo od 1000w na 8ohm-a za snagu zvucnika do 1,2 kw????
Mislis da bih bilo slabo pojacalo od 300-400w rms za zvucnike 1,2kw rms?
Evo ti primer... Bili smo na jednoj zurci, manjoj. Na njoj su bila 2 Ev zvucnika od 400w i pojacalo dinacord od 2*400w. Posle nekoliko trenutaka pojacalo je crklo i ja sam doneo moje koje je bilo svega 150w(cajavec). Kada sam prikacio pojacalo na zvucnike oni su se troduplo manje culi nego sa predhodnim pojacalom... Ali sam otvorio EV kutije e povezao direktno na zvucnike(ne preko skretnica i ostalih gluposti.Sem sto sam stavio na visokotonce jedan elektronski kondezator) pojacalo je teralo bolje nego ono od 2*400w. To ti je samo primer da na gole zvucnike mnooooogo moze da se ustedi a i glas je bolji...
Inace pojacala marke cajavec i solton nisu me nikada izneverila!!! Mozda zato sto sam na svakom pojacalu ugradjivao po 4 ventilatora od po 12cm i pravio promaju. A cajavec sam kupio za 25e od 150w rms na 8ohm-a i posle 4 godine samo mi je crkao prekidac i potenciometar jedan.
-Mozda skoknem do bosne u subotu na pijac tamo ima mnooogo vise pojacala nego na bubanj potoku.


zeoN_Rider;

Kazi konkretno za neko pojacalo do 100e. kakvo moze da se nadje, i ako ti nije problem da mi napises marke pojacala koje mislis da su bolje od ove dve sto ti se ne svidjaju???
 
0

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
79.101.255.*



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 13:49 - pre 188 meseci
Ne znam,a ubedjen sam da znam, i necu slusati iskusne,da ne kazem profesionalne ljude sto se tice audio stvari...

c,c,c...

kako ti znas da kutija nije bila dobra? pitas li se kako je tom zvucniku u pogresno proracunatoj kutiji? da li daje svoj maksimum?

mani se chajke... Kupi cestit snagas za 300-400e i ne boj se...

300W malo za zvucnik od 600W npr...kaze se da je malo, jer bi on mnogo bolje radio sa jacim pojacalom...
I jos jedan problem kada je pojacalo slabo a zvucnik jak...Pojacas pojacalo na max(npr 300W, ulazni signal 1V),na mixeti ide do 0dB, ti bi da se to cuje jace(a pojacalo vec daje svoj maksimum), i onda budzis EQ,pa podizes master do +3/6dB, i pojacalo ode u clip(nadam se da znas sta je to), i zapali ti zvucnike, a usput crkne i ono...

40mm-prvi si za koga ja znam da pravi takve kutije (eksperiment moze,ali serijski ne!)

Druze, inace pro audio oprema je skupa,nemoj da se varas onim sto prodaju na buvljaku,ispod nadvoznjaka ili kod kineza...Kupi markiranu robu,kod direktnog uvoznika i tada znas sta si uzeo...

Bolje ulozi pare,kasnije ces se kajati!

kazes 2 srednjotonca 15", a sta ce ti svirati bas?

Visokotonski zvucnici su mnogo osetljiviji od bass zvucnika, visokotonac se npr cuje 105dB kada dobije 1W ulaza,a bass 97,sto znaci da bass treba da dobije 8W, da bi se cuo 106dB...Tako da ce tebi jedan pravi visokotonac biti dovoljan za 2x15", npr psd2002

ps. SLUSAJ STARIJE-ISKUSNIJE/PAMETNIJE! (ne mislim na mene)
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
0

vesna stevic
Milosh Imamovic
Specijalista radiologije

Član broj: 83610
Poruke: 151
*.neobee.net.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 13:51 - pre 188 meseci
Citat:
dj armagedon: vesna stevic;
''Nije mi jasno shta ce ti 4 visokotonca na jednu petnaesticu.''
Nije na jednu, nego na dve petnaestice!

Moja greska slicno vazi i za tu kombinaciju

''Ne mozesh dimenzije kutije napamet da odredjujesh ukoliko ti se nije "ukazalo".''

Na svu srecu mi se ukazalo pa sam pravio bar 10-ak puta. Mozda samo 2 nisu bile dobre...
Ja mislim da je najbolje da bude drvo sto deblje negde oko 40mm, bez propusta vazduha i da se tapacira iznutra...

Genijalno!!! no comment

''tesko da jedan torus ima da se kupi za 100e a tek celo pojachalo. Jedino neka pseudo hifi varijanta subotom na bubanj potoku kod shvercera,i to realno ne jache od 2x70w na 4 oma al da ne radi duze od 2h do max.''

Ajoooj, kao da je pozlaceno kad je toliko skupo! Sta ce mi pojacalo od 1000w na 8ohm-a za snagu zvucnika do 1,2 kw????

Nije pozlaceno nego "pobakreno"

Mislis da bih bilo slabo pojacalo od 300-400w rms za zvucnike 1,2kw rms?
Evo ti primer... Bili smo na jednoj zurci, manjoj. Na njoj su bila 2 Ev zvucnika od 400w i pojacalo dinacord od 2*400w. Posle nekoliko trenutaka pojacalo je crklo i ja sam doneo moje koje je bilo svega 150w(cajavec). Kada sam prikacio pojacalo na zvucnike oni su se troduplo manje culi nego sa predhodnim pojacalom...

Ne troduplo nego za oko 4db tishe

Ali sam otvorio EV kutije e povezao direktno na zvucnike(ne preko skretnica i ostalih gluposti.Sem sto sam stavio na visokotonce jedan elektronski kondezator) pojacalo je teralo bolje nego ono od 2*400w. To ti je samo primer da na gole zvucnike mnooooogo moze da se ustedi a i glas je bolji...

Meni se ukazuje da ce te uskoro pozvati u Ev da radish za njih...

Inace pojacala marke cajavec i solton nisu me nikada izneverila!!! Mozda zato sto sam na svakom pojacalu ugradjivao po 4 ventilatora od po 12cm i pravio promaju. A cajavec sam kupio za 25e od 150w rms na 8ohm-a i posle 4 godine samo mi je crkao prekidac i potenciometar jedan.
-Mozda skoknem do bosne u subotu na pijac tamo ima mnooogo vise pojacala nego na bubanj potoku.

Be my guest...

zeoN_Rider;

Kazi konkretno za neko pojacalo do 100e. kakvo moze da se nadje, i ako ti nije problem da mi napises marke pojacala koje mislis da su bolje od ove dve sto ti se ne svidjaju???


Ja znam da su ovakvi forumi osmisljeni da ljudi koji su zainteresovani da neshto nauche dobiju nekakav dobar savet,sugestiju... od nekog ko je vec "prosao" tu skolu i isto tako upijao iskustvo i znanje od pametnijih.

A shta s onima koji pitaju a ne zele da chuju jer misle da to vec znaju? Zashto li i pitaju onda?
size does matter(to my back, and to my wife)
 
0

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 16:52 - pre 188 meseci
Samo par stvari da kazem... 40mm je cista glupost... Jel ti uopste znas sta znaci debljina stranica u kutiji? I drugo,jel si siguran da zelis da TAPACIRAS kutiju iznutra?!?? I reci mi jel znas sta si uradio kada si zaobisao skretnice? Nemoj se ljutis,samo pitam...
 
0

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 17:31 - pre 188 meseci
MasterElektroniK
''kako ti znas da kutija nije bila dobra?''
Pa tako sto sam tu kutiju sam radio u 14 godini i bila ja svega debljine 15mm za zvucnik 15'' i 300wrms.

''300W malo za zvucnik od 600W npr...kaze se da je malo, jer bi on mnogo bolje radio sa jacim pojacalom...
I jos jedan problem kada je pojacalo slabo a zvucnik jak...Pojacas pojacalo na max(npr 300W, ulazni signal 1V),na mixeti ide do 0dB, ti bi da se to cuje jace(a pojacalo vec daje svoj maksimum), i onda budzis EQ,pa podizes master do +3/6dB, i pojacalo ode u clip(nadam se da znas sta je to), i zapali ti zvucnike, a usput crkne i ono...''

Nikad, ali nikad nije ista snaga pojacala npr;300w i snaga zvucnika 300w naravno rms! To sam cuo od mooogih majstora! A isam sam iskusio: pojacalo mi je od 150wrms pojelo 4 kutije od 100w ne PMPO nego RMS i posle sam morao da izvucem kraj sa namotaja zvucnika koji je crkao i ponovo ga nalemio da bih radio...

''Kupi cestit snagas za 300-400e i ne boj se...''
J****a nisam u tolikom budzetu... Ja sam u malom gradu sa 4-6000 stanovnika i samo 3 coveka izdaju ozvucenje. Jedan ima bar 20 kW. a drugi 800w i ja. Ja tek imam 18 god i pocetnik sam, ali od svoje 10 godine ja sam za zvucnicima i pojacalima NE RAZ DVO JAN! Zato hocu za nekih 400e da napravim solidno ozvucenje ne za svadbe nego sa zurke i ponekad za manje disko klubove tj. iznajmljivanje!

''40mm-prvi si za koga ja znam da pravi takve kutije''
Pa da, zato sto svi stede na materijalu! Ili stavljaju jako ne toliko savitljivo drvo koje je tanko... Jest da je tezi sa debljim, ali pravi jaci odjek!


''kazes 2 srednjotonca 15", a sta ce ti svirati bas?''
A pa zato ide dve 15''. A jer mislis da ce to biti malo???

vesna stevic

''A shta s onima koji pitaju a ne zele da chuju jer misle da to vec znaju? Zashto li i pitaju onda?''

Mozda zato sto zele da podele misljenje a i da provere svoje znanje...


dule


''Samo par stvari da kazem... 40mm je cista glupost... Jel ti uopste znas sta znaci debljina stranica u kutiji? I drugo,jel si siguran da zelis da TAPACIRAS kutiju iznutra?!?? I reci mi jel znas sta si uradio kada si zaobisao skretnice? Nemoj se ljutis,samo pitam...''

Sto mislis da je 40mm cista glupost? Npr ja sam za svoj woofer magnat xpress 12' 200w rms i 93db morao da pravim kutiju od 60L i debljine 25mm jer mi je tako napisano u konstrukciji. A zar se ne dobija dublji bas sa ubacivanjem staklene vune u kutiju??? A kad sam zaobisao skretnicu dobio sam jaci izlaz na zvucniku i nista nije crklo i kutije koje sam kupio iz prodavnice od po 100w nemaju skretnicu vec idu direkno na srednjotonac i samo condezator 1.5mF na visokotonac. I sve je bilo u redu. A kazi mi ti sta dobijam zaobilazenjem skretnice???

Ja se izvinjavam svima ako sam nekoga uvredio samo zelim da sve ispitam do kraja zato sto sam vise puta J***o jeza s' ledja pa nebih opet!!!


[Ovu poruku je menjao dj armagedon dana 29.10.2008. u 18:45 GMT+1]
 
0

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
77.46.213.*



+32 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 17:39 - pre 188 meseci
"Nikad, ali nikad nije ista snaga pojacala npr;300w i snaga zvucnika 300w naravno rms! To sam cuo od mooogih majstora! A isam sam iskusio: pojacalo mi je od 150wrms pojelo 4 kutije od 100w ne PMPO nego RMS i posle sam morao da izvucem kraj sa namotaja zvucnika koji je crkao i ponovo ga nalemio da bih radio..."


samo jedno da ti kazem u vezi ovoga gore.. pre ces spaliti 100wattni zvucnik sa pojacalom od 20w nego sa pojacalom od 150. U to sam prilicno siguran, i neka me neko od iskusnijih sa ovog foruma ispravi ako gresim.
Jer cesto sa slabim pojacalom da bi ga "odvrnuo" i pustio jace muziku, pojacalo odlazi u klip i na izlazu mu se javlja jednosmeran napon, koji je nesto najgore sto moze da se desi jednom zvucniku.
I reject your reality and substitute my own.
 
0

STEFAN00000
Stefan T
student (brodomasinac)
Herceg Novi

Član broj: 169580
Poruke: 181
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 17:51 - pre 188 meseci
''samo jedno da ti kazem u vezi ovoga gore.. pre ces spaliti 100wattni zvucnik sa pojacalom od 20w nego sa pojacalom od 150. U to sam prilicno siguran, i neka me neko od iskusnijih sa ovog foruma ispravi ako gresim.
Jer cesto sa slabim pojacalom da bi ga "odvrnuo" i pustio jace muziku, pojacalo odlazi u klip i na izlazu mu se javlja jednosmeran napon, koji je nesto najgore sto moze da se desi jednom zvucniku.''
mislim da ne grijesis al isto ostavljam iskusnijima da to kazu
Hobi je nesto besplatno a veoma skupo
 
0

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 17:52 - pre 188 meseci
stefanooo



''samo jedno da ti kazem u vezi ovoga gore.. pre ces spaliti 100wattni zvucnik sa pojacalom od 20w nego sa pojacalom od 150. U to sam prilicno siguran, i neka me neko od iskusnijih sa ovog foruma ispravi ako gresim.
Jer cesto sa slabim pojacalom da bi ga "odvrnuo" i pustio jace muziku, pojacalo odlazi u klip i na izlazu mu se javlja jednosmeran napon, koji je nesto najgore sto moze da se desi jednom zvucniku.''

Ako mi verujes to prvi put cujem u zivotu svom! Ne znam, ali iskreno nisam imao takvih problema, Iako sam imao pojacalo od 150w a zvucnici su bili oko 600w. Kad zakrce ja malo vratim potenciometar i sve u redu!
 
0

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
77.46.213.*



+32 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 17:57 - pre 188 meseci
E to bas sto kazes "kad zakrce"... dolazi do clipovanja i sinusoida nije recimo pravilnog oblika nego joj se vrhovi odsecaju i nastaju ravne linije sto zvucnik vidi kao jednosmerni napon i dolazi do izgaranja istog.
I reject your reality and substitute my own.
 
0

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 18:08 - pre 188 meseci
Euronymous


E jos mi reci ovo... Kako da tih 600w na 10 zvucnika, rade zvucnici skoro punom parom na nekih 80%. tj. tacno se zna koliko jedan prosecan zvucnik moze da da od 100w. tj 600w radi sa pojacalom koje je od 150w na 80%. Jer i zvucnici preko toga pocinu da se greju kad se pipne centar membrane(ne od krcanja nego od maksimalnog izbacivanja membrane i max glasa koji izlazi i zvucnika). To se bojim da mi niko ne moze objasniti... :-(
 
0

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
77.46.213.*



+32 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 18:18 - pre 188 meseci
Kazem ti bas zbog toga...Spalio sam nekoliko zvucnika sa slabim pojacalima.. jbg na greskama se uci.. I to sto teras sa tih 150 w, nije ni blizu koliko zvucnici mogu glasnije.Kod jaceg pojacala pri istoj snazi (od recimo tih tvojih 80%) zvucnici nece iskakati, nece se tako grejati etc....

Primera radi samo...kad sam kupovao zvucnike, uzeo sam Celestion 1225tf (250w)...doneo ubo i spojim na neko njakalo 2x50w...pojacam,i strasno se razocaram sto pocinje membrana da "iskace"..reko s***** zvucnici elem, kasniije dohvatim 150watno i znaci oduvalo je svaku moju sumnju po pitanju tih zvucnika (em glasnije, em membrana se ni ne primeti da iskace od predvidjenog Xmaxa)

I reject your reality and substitute my own.
 
0

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 18:29 - pre 188 meseci
Ja nemam pojma sta ti hoces da mi tebi objasnimo..tj.nista te ne razumem! Koliko imas godina ako nije tajna? Vidim da ides u srednju skolu,kao i ja isto.. Al mogu da se kladim da znam 5puta vise od tebe,ako ne i vise.. Iz samo jednog razloga! Slusam sta mi ljudi pricaju! A,ti ovde otvori temu sa kao nekim pitanjima,i poce nama da objasnjavas sta i kako...
Ovako.. Ako taj zvucnik (Magnat) smatras mnogo jakim zasto onda ljudi nisu u specifikacijama stavili 40mm nego 25mm? Zato sto je to glupost! Nepotrebno! Samo udvostrucuje tezinu kutije,sto ti nikako nije potrebno!
Tapaciranje nije ubacivanje staklene vune.. To se zove dampiranje. Dublji bas? Ne budi tako siguran..
Trece.. To sto si sa tim tvojim pojacalom dobio vecu snagu je samo zato sto na toj skretnici koju si ti zaobisao ima KALEM..koji ima sta? Neku svoju otpornost..koja radi sta? Unosi gubitke... I onda dolazimo do logicnog pitanja zasto mi namerno unosimo gubitke?! Na ovo pitanje cu te pustiti da sam odgovoris...
Da si povezao to pojacalo sto je crklo bez skretnice na bas zvucniku (tj.full range) verovatno bi sprzilo jadan zvucnik koji ne bi znao sta ga je snaslo...
Tako da..spusti loptu,i ako si dosao po savet,pusti da ti ga damo.. Ovde ljudi dovoljno znaju,tako da ne moras da nam objasnjavas kako sta i cemu sluzi...
 
0

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 18:53 - pre 188 meseci

dule


''Koliko imas godina ako nije tajna? Vidim da ides u srednju skolu,kao i ja isto.. Al mogu da se kladim da znam 5puta vise od tebe,ako ne i vise..''
Imam 18 god. I nebubam samo teoriju vec praksu proucavam, a praksa je jaca od teorije... A neznas ni 3% sprem mene! ti nisi toliko listova na knjizi prevrnu koliko sam ja zvucnika i pojacala kroz moju kucu!!!



''Ako taj zvucnik (Magnat) smatras mnogo jakim zasto onda ljudi nisu u specifikacijama stavili 40mm nego 25mm? Zato sto je to glupost! Nepotrebno! Samo udvostrucuje tezinu kutije,sto ti nikako nije potrebno!''

Citaj redom kao sto je napisano! Magnat woofer koristim za auto i ino je propisano 25mm a od 40mm hocu da napravim debljinu drveta za kutiju. a razmere kutije su na mom prvom postu za dve velike 15'' i 4 horne... Jel ti sad jasnije?


''Da si povezao to pojacalo sto je crklo bez skretnice na bas zvucniku (tj.full range) verovatno bi sprzilo jadan zvucnik koji ne bi znao sta ga je snaslo...''
Da, naravno zato sto moze da tera zvucnike koji su 50% jaci od pojacala! Jer ne gubi na odpornosti!



Euronymous


Kazem ti bas zbog toga...Spalio sam nekoliko zvucnika sa slabim pojacalima.. jbg na greskama se uci.. I to sto teras sa tih 150 w, nije ni blizu koliko zvucnici mogu glasnije.Kod jaceg pojacala pri istoj snazi (od recimo tih tvojih 80%) zvucnici nece iskakati, nece se tako grejati etc....

Primera radi samo...kad sam kupovao zvucnike, uzeo sam Celestion 1225tf (250w)...doneo ubo i spojim na neko njakalo 2x50w...pojacam,i strasno se razocaram sto pocinje membrana da "iskace"..reko s***** zvucnici elem, kasniije dohvatim 150watno i znaci oduvalo je svaku moju sumnju po pitanju tih zvucnika (em glasnije, em membrana se ni ne primeti da iskace od predvidjenog Xmaxa)



Pa ovae zvucnike koje ja planiram da uzmem(15'') su 52e po komadu i nema sanse da imaju ni 150w iako pise sa ima 250rms. E' zato mislim da pojacalo od 300w rms 8ohm-a moze da tera 4*15'' I 8 horni.

Ali poslusacu tebe Euronymous. Jer ti me ovde najvise razumes! Jos da te jedno pitam posto ti imas iskustva iz zivota a ne kao neki samo teoriju. Kazi mi dali se slazes sa ovim zvucnicima tj dali mogu da daju bar 800w rms ova 4 zvucnika 15'' i 8 horni??? Mada pise da jedan od 15'' daje 250wrms ali sumnjam... pozz
 
0

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
79.101.70.*



+20 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 18:56 - pre 188 meseci
Ma ima na buvljaku za 100evra da se kupi snagas od 2*400W,sta je vama ljudi?dodjes lepo kuci,povezes zvucnike i kada ono svira!Odusevljene!Malo pojacas a ono crkne!otvoris "snagator" i tek u njemu vidis neke module sa 2*2N3055,trafojcic od 100W,hladnjak ko cokolada od 100g i mozda poneki elektrolit!

Druze,odradi jos neku zurku i kupi nekog novog snagasa i daj nekom coveku da ti pravi proverene stvari od zvucnika.Eminence Kappa 15+Selenium ST i udri,dodas mu jos 2*Eminence Kappa 15LF i drmaj!Samo sam naveo ovo kao primer,sigurno ima jos brdo kombinacija.S'obzirom na to da nemas dovoljno znanja,nemoj da zamaras samog sebe da budzis nesto da dobijes frankenstajna.Kupi proverene stvari i bices miran ako mislis da se ozbiljno bavis time.kako li ce samo biti onome ko te je angazovao kada tebi crkne tamo neki pijacni "snagator"?Nije problem samo u novcu koji treba da vratis onome ko te je angazovao vec ces upropastiti necije vece a mozda ces se i u nekim slucajevima lose provesti...Sve je moguce u Srbiji...






http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
0

dj armagedon
srednjoskolac-Elektotehnicar racunara,DJ
krupanj

Član broj: 199220
Poruke: 39
*.beobug.com.



Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 19:16 - pre 188 meseci
viktor1986

''Ma ima na buvljaku za 100evra da se kupi snagas od 2*400W,sta je vama ljudi?dodjes lepo kuci,povezes zvucnike i kada ono svira!Odusevljene!Malo pojacas a ono crkne!otvoris "snagator" i tek u njemu vidis neke module sa 2*2N3055,trafojcic od 100W,hladnjak ko cokolada od 100g i mozda poneki elektrolit!''

Sa 2 tranzistora 2*2N3055 nema teoriske sanse da mozes da napravis snagasa od 2*400w. U vrh glave 100w.
 
0

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!29.10.2008. u 19:21 - pre 188 meseci
@dj armagedon


Jel tako,a? Pa sta da ti kazem,ti si najbolji..
Izvini,ali meni opet nije jasno zasto 40mm?! Ajde objasni mi,nigde nisam mogao da nadjem to da procitam!

@viktor1986
Da,sve je moguce u Srbiji... Pre neki dan sam radio ozvucenje na nekoj zurci,jos pozajmio Phonic pojacavac i neke gigantske zvucnike,i za vreme zurke slavljenik se slupa kolima,polomi obe noge,glavu... A,meni da plate zaboravili! Ko ce da se seti u tolikoj zbrci.. Sad moram da ih jurim...
 
0

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: rusim staro, gradim novo. POMOC!!!
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10042 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.