Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

online placanje - payment gateway u srbiji

[es] :: E-Poslovanje :: online placanje - payment gateway u srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14961 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
95.180.59.*

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji12.05.2009. u 21:11 - pre 182 meseci
Koliko ja znam PAKOM PAY radi samo DINERS kartice i tako ce i da ostane jer je pakom u medjuvremenu poceo da koristi Intezin gateway. Sve nase nade su tad pale u vodu, a inteza trazi toliko stvari da to nije bas normalno.
Danas sam dobio odgovor mailom da cu najverovatnije morati da menjam neke stvari u biznis planu, a da ne pricam da imaju masu zahteva za koje nisam bas siguran da li uopste imaju pravo da traze. Direktno se mesaju u poslovanje i politiku firme i postavljaju uslove kao da su oni osnivaci moje firme a ne ja. Najgluplje od svega je izjava da banka ima pravo da "proveri magacin"? Ponasaju se ko da su poreska uprava, debili
 
Odgovor na temu

dvnityCker
Srdjan Bajic
Sombor / BG

Član broj: 9795
Poruke: 129
91.148.73.*

ICQ: 175970631
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji12.05.2009. u 22:14 - pre 182 meseci
Nema smisla traziti logiku u tim potezima -- posto je nema. Inteza banka je svojim potezima i politikama vise puta dokazala da je sve samo ne user-friendly.
Nicija nije gorela do zore, valjda nece ni nasa.
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji17.07.2009. u 13:26 - pre 179 meseci
Da li je neko verziran i ume da prepravi pyment modul za OSCOMMERCE da radi sa EMS-om?

EMS za sad nema svoj, nego svako od nas ko ima nameru da poveze prodavnicu preko njih mora da ga pise ispocetka, sto nema veze sa mozgom, ali je tako za sad.

Ume li neko da se poigra sa PHP-om? Ja sam nasao dobar modul koji moze lako da se prilagodi, ali mi treba mala pomoc. Za nekoga ko se razume - mozda sat vremena.
 
Odgovor na temu

mnebojsa
Nebojsa Markovic
Beograd

Član broj: 217268
Poruke: 13
212.200.65.*

Sajt: www.gloria-ferrari.com


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji18.07.2009. u 22:25 - pre 179 meseci
Citat:
maximillian: @ Jbyn4e i Srdjan M.

Kako ste zadovoljni dosadasnjom uslugom Intese/eMS-a? Firma za koju radim planira otvaranje online prodaje, pa me zanimaju kakva su vasa iskustva do sada...

Unapred hvala!


@maximillian,
Bio sam slobodan da pogledam Vas sajt i vidim da jos niste resili on-line prodaju.
Pitanje: Zasto?
Naravno, nije mi namera da budem nepristojan i tako to, nego me zanima da li postoje neke teskoce, ili ste zakljucili da jos nije vreme...
Razmisljam da i sam otvorim on-line prodaju, pa se raspitujem.
 
Odgovor na temu

maximillian

Član broj: 39329
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.internet-prodaja-guma..


+1 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji21.07.2009. u 08:13 - pre 179 meseci
Tako je, on-line placanje jos uvek nije implementirano, tj. njegova implementacija je jos uvek u toku, mada Internet Prodaja Guma radi bez obzira na to.
Razlog za to je sto smo od samog pocetka i na svakom koraku nailazili na probleme u povezivanju konkretnog shopping cart sistema i procesora placanja, koje je najpre trebalo ustanoviti a zatim i resiti.
A s obzirom da smo pored toga resavali i neke druge stvari vezane za rad internet prodavnice i prodaju, ceo proces se oduzio vise nego sto smo planirali.
Tako da jedva cekamo da to okoncamo i krenemo sa opcijom placanja karticama.

 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji21.08.2009. u 12:55 - pre 178 meseci
Evo da se javim i ja, nisam dugo pratio ovu temu, a ujedno da odgovorim na zadovoljstvo EMS-om...
Kod nas online placanje karticama radi vec vise od godinu dana i dosada nismo imali problema sa EMS-om.

U sustini, kod nas klijenti izbegavaju takav nacin placanja jer ih masivni mediji plase pricama o ukradenim brojevima kartica i ostalo, sto je i istina, takvih sajtova napolju ima na tone. Kod nas u ukupnom broju narudzbina kartice zauzimaju svega ~3% online prodaje.
Da li je to zbog toga sto sam naveo, ili mozda zbog specificnosti posla kojim se bavimo, ne znam. Moj neki utisak je da je online placanje karticama u Srbiji jos daleko od omasovljenja. Za tako nesto ipak treba neko veci (Banka Intesa, EMS, ...) da pokrene kampanju sa spiskovima sigurnih prodavnica, ili neku vrstu edukativne kampanje na sta obracati paznju prilikom kupovine preko interneta.
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

maximillian

Član broj: 39329
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.internet-prodaja-guma..


+1 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji31.08.2009. u 14:15 - pre 178 meseci
Imamo lepe vesti :)
Implementacija je završena i danas smo zvanično počeli sa prihvatanjem platnih kartica Visa, Maestro i MasterCard kao sredstva plaćanja.
Koristim priliku da se i javno zahvalim @ Jbyn4e koji je u tome pomogao.
Od novih vesti na ovu temu ima sledeće: od oktobra ove godine bi trebalo da se pređe sa jednokratne naknade za otvaranje naloga na mesečnu, mada se još vek ne zna kolika bi ta mesečna naknada bila. Takođe se očekuje i pad provizije i poboljšanje administracionog panela.
Ni mi ne očekujemo veliki promet kad je plaćanje karticama u pitanju, već nešto reda veličine koji je i Srdjan M. pomenuo, negde od 3-5% od ukupnog prometa.
Videćemo kako će se stvari odvijati, naročito kad krene sezona zimskih guma za koju nedelju.
Javljamo se kad bude bilo novih vesti!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: online placanje - payment gateway u srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14961 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.