Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

samsung th ds420 zvucnici

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: samsung th ds420 zvucnici

[ Pregleda: 3464 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorgos

Član broj: 91486
Poruke: 67
*.vdial.verat.net.



Profil

icon samsung th ds420 zvucnici22.10.2008. u 00:25 - pre 188 meseci
Interesuje me mogu li cemu da posluze zvucnici od kucnog bioskopa samsung th ds420, tj. mogu li se nekako koristiti na nekom drugom plejeru ili racunaru, napravio sam kolaz sa izgledom tog modela i izgledom utikaca na kraju kabla svakog pojedinacnog zvucnika i vufera a ako je to nemoguce da li je moguce prodati te zvucnike i vrede li oni ista...
hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici26.10.2008. u 02:14 - pre 188 meseci
Teoretski mogu da se prikace na neki drugi kucni bioskop ( koji nema zvucnike).
Odseku se ti konektori,,ugura se u drugi tip izlaza i cepaj !

Ali pojedinacno --nista !
Wufer bije samo bas-pa nema smisla da se prikaci na Technics,Maranz izlaz direktno,
a ostalo je mixtura srednjotonaca i visokotonaca,smestenih u
"sper plocu",,tanku ivericu,,ili plastiku.
Toga oni prave na "milion" komada dnevno,,svakom Kinezu po jedan-za poneti!-Cisto da ima u ruci nesto,,da se zanima !

Mozes prodati nekom ko ima isti takav "kucni bioskop" ali je cerka spalila zvucnike na 18-om rodjendanu !!!
___znas koja je to verovatnoca,da nadjes takvog kupca ??

Verovatnoca je ista kao na novom YUGU da se zatvaraju vrata " iz prve"
 
Odgovor na temu

jorgos

Član broj: 91486
Poruke: 67
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici26.10.2008. u 10:14 - pre 188 meseci
ma skroz si u pravu, juricu da popravim ovaj plejer, ako je skupo sve u kantu i to je to...
hvala
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.10.2008. u 23:53 - pre 188 meseci
Ne moras u kantu,,
das " sve to " nekom klincu koji se sada " bori" sa lemilicom
instrumentom i uci se,,
To je neuporedivo korisnije,,,
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici28.10.2008. u 01:13 - pre 188 meseci
Citat:
robert63: Ne moras u kantu,,
das " sve to " nekom klincu koji se sada " bori" sa lemilicom
instrumentom i uci se,,
To je neuporedivo korisnije,,,


Tako je daj meni upravo se borim sa lemilicom neće nešto da radi!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici25.03.2012. u 14:37 - pre 147 meseci
Ja imam slican uredjaj - Samsung HT DS 400 koji (posle popravke) vec godinama radi odlicno (sem optickog uredjaja ali tu je HD usb player + opticki audio).

Elem, izvukao sam sa tavana zvucnike od stare mini linije Pioneer. Dva zvucnika, drvene kutije, prilicnog kvaliteta iz onog vremena 90-ih. Posto mi je ta linija odavno crkla, pitanje glasi:

Da li mogu ove zvucnike da zakacim u paru umesto para Samsungovih LEFT i RIGHT zvucnika? Na Pioneer-ima pise da su po 35W DIN muzicke snage, na po 4 ohm svaki.

Na HT Samsung zvucnicima pise da su takodje 4 ohm impedanse. Snaga ne pise na njima, osim marketinski na samom HT sistemu - 60W svaki satelit (5 kom) + 100W subwoofer, ukupno 400W.

Ako je bitno, pojacalo (dakle sam HT sistem) ima mod-ovanu 12-icu ventilator koji udara odozgo po celoj ploci stoga nema problema sa pregrevanjem.


Hvala unapred na savetima i odgovorima!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici25.03.2012. u 19:01 - pre 147 meseci
Citat:
Mister Big Time: Ja imam slican uredjaj - Samsung HT DS 400 koji (posle popravke) vec godinama radi odlicno (sem optickog uredjaja ali tu je HD usb player + opticki audio).

Elem, izvukao sam sa tavana zvucnike od stare mini linije Pioneer. Dva zvucnika, drvene kutije, prilicnog kvaliteta iz onog vremena 90-ih. Posto mi je ta linija odavno crkla, pitanje glasi:

Da li mogu ove zvucnike da zakacim u paru umesto para Samsungovih LEFT i RIGHT zvucnika? Na Pioneer-ima pise da su po 35W DIN muzicke snage, na po 4 ohm svaki.

Na HT Samsung zvucnicima pise da su takodje 4 ohm impedanse. Snaga ne pise na njima, osim marketinski na samom HT sistemu - 60W svaki satelit (5 kom) + 100W subwoofer, ukupno 400W.

Ako je bitno, pojacalo (dakle sam HT sistem) ima mod-ovanu 12-icu ventilator koji udara odozgo po celoj ploci stoga nema problema sa pregrevanjem.


Hvala unapred na savetima i odgovorima!


Možeš slobodno kačiti. Pojačala u tim bioskopima (pogotovo ova za satelite) su slabija al ako su dobri zvučnici vjerojatno će se čuti bolje nego original sateliti. Ja sam isto tako par puta na 5.1 sustav umjesto satelita stavljao zvučnike od linije jer se puno bolje čuju. Na zvuk satelita sam alergičan :) Onako tanak, sa manjom visokih a vrlo često i srednjih, ufff. Tim više su oboje 4 oma, tako da nema velike opasnosti osim što ti to pojačalo vjerojatno neće tjerati zvučnike kako treba. Pazi da ne odvrčeš previše da klipuje jer možeš zeznut pojačalo i zvučnike.

@autor_teme: ne bacati :O svako toliko neko otvori temu da mu treba što jeftiniji sustav, a onda neko otvori temu i hoće nešto bacati :P Uvijek se nađe netko tko će to pokupiti, ja bi ti odmah pokupio subwoofer da smo blizu :)

A za prodati, moglo bi se i to za neku sitniju lovu. Mada je zeznuto što je pasivan subwoofer pa se mora raditi pojačalo za njega.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici25.03.2012. u 19:16 - pre 147 meseci
Hvala na odgovoru Pioneer cdj 200, dakle ne moze ovim da se sprzi pojacalo tj. 5.1 HT? Napominjem ovi stari Pioneer zvucnici su 4x veci u odnosu na satelite, zato i pise da su 35W DIN music power.

Bitno je da su i sateliti i Pioneer na 4 Ohm.

 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici25.03.2012. u 21:42 - pre 147 meseci
Nemoze se sprziti ako ne odvrces previse. Nadam se da znas prepoznati kad klipuje ili izoblicuje i tad znaci da si pretjerao :) Dokle god je cisti zvuk, ne moze mu biti nista. Pogotovo ako si sredio dobro hladenje, ne bi trebalo biti problema.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici26.03.2012. u 20:40 - pre 147 meseci
Svira lepo, povezao sam. :) Na Samsunzima je bilo za svaku zicu obelezeno + i - a posto stari Pioneer takodje imaju dva dela zice ali nije obelezeno sta je plus a sta minus, povezao sam na slepo i radi. Da li to ima veze ili mora da se ispostuje? Prosto je nemoguce da znam koji je plus a koji minus kada obe kombinacije rade.


Inace lepo se cuje bas, kako sam i ocekivao. Na svega 20 od 45 max volume-a mi svira da preko je neprijatno glasno stoga nema potrebe ni forsirati sistem preko polovine snage.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici26.03.2012. u 20:48 - pre 147 meseci
Citat:
Mister Big Time: Da li to ima veze ili mora da se ispostuje?


Pojacaj i prati membranu, ako ide prema spolja-napred onda je ok ako ne menjaj.

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici26.03.2012. u 21:21 - pre 147 meseci
Citat:
aleksandara 93: Pojacaj i prati membranu, ako ide prema spolja-napred onda je ok ako ne menjaj.

Pozdrav!


Nece to ici. Ne vjerujem da pojacalo od bioskopa moze da istjera membranu nekog veceg woofera. Barem kad sam ja moje zvucnike povezao na 5.1 sistem, i kad sam do kraja odvrnuo membrana se nije vidljivo pomjerala jer, ne samo da su ta pojacala slaba, vec su im vjerojatno i odsjeceni basevi buduci da subwoofer preuzima taj dio.

Ako mozes vidjeti membranu, uzmi bateriju od 1.5 V (ne vise, da ne spalis zvucnike) i spoji na kratko, nemoj drzati. Ako membrana skoci prema van, ona zica koja je na plusu baterije je ujedno i plus zvucnika. Ako membrana ode unutra, onda je minus.

Da ne duljim: http://www.crotehnika.com/mjerenje-polariteta-zvucnika/

A u principu nije štetno ako okreneš polaritet ali ako su ti zvučnici u protufazi (odnosno ako je jedan dobro spojen, a drugi nije), poništavaju jedan drugog što ponajprije rezultira manjkom basa a vjerojatno utječe i na kvalitet cijelog spektra. Ja sam jedno probao, za test, postaviti dva zvučnika u protufazu. Kad su svirala oba dva, bas je bio duplo slabiji nego da svira samo jedan, upravo zato jer se međusobno poništavaju.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici26.03.2012. u 23:54 - pre 147 meseci
Upravo tako! Ne pomera se gotovo uopste membrana.... ubio sam se gledajuci kroz mrezicu sa bat. lampom ali ni da mrdne. Sto je i logicno jer HT sistem udara po njegovom subwoofer-u koji rastura i trese celu prostoriju
Ipak cu probati test sa 1.5v baterijom da bi bilo sve po P.S.-u sutra. Bez obzira kako sam okretao zice nisam video razliku, a i nisam ni osetio u zvuku. Interesantno je da na staroj liniji ti zvucnici nisu morali da se bodu po pravilu vec samo bocnes i to je to. Mozda i nemaju taj polaritet ili kako vec, staticki zvucnici/whatever...


Inace kako mi kaze covek ovih 35W DIN music power = ~20W sinusne snage, a originalni sateliti su 60W takodje sinusne snage, sto ispada da osim lepseg zvuka nisam dobio nikakvo povecanje snage :S Ali je onda dobro da prakticno ne mogu da se spale zvucnici niti pojacalo jer su de facto u stvari slabiji od originalnih. Correct me if I'm bullshitting here

Pioneer cdj 200 hvala jos jednom na korisnim savetima!

P.S. uz ovu pesmu sam testirao membrane http://www.youtube.com/watch?v=sxdmw4tJJ1Y

 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.03.2012. u 09:21 - pre 147 meseci
Nije to nikakvo pravilo, to je fizika (magnetsko polje) :) Ovisno s koje strane postavis plus a s koje minus, membrana se moze cimati prema unutra ili prema van. Sto se zvuka tice, uglavnom se bas gubi (to ne mozes primjetiti s tim sistemom, pogotovo ako se membrana ne cima previse, jer nema ni basa na tim izlazima) a pri vecim glasnocama ti se membrana moze strugati o magnet i vjerojatno ostetiti, jer je predvidena da se cima prema van a ne prema unutra.

Najgora situacija je kad je jedan spojen dobro a drugi obrnuto jer se ponistavaju. Linija ti vjerojatno nema oznaceno, ili zvucnici nemaju oznaceno ali ti moras znat polaritet i za optimalne rezultate spojiti pravilno.

Ne vjerujem da su ti ti Pioneeri slabiji od ovih satelita. Ima to 60W isto kao što i ja imam milijarde ojra :D Moja linija ima 2x50W muzicke snage (znaci prave snage puno manje), a zvucnici imaju 13cm woofer debele teske membrane, sa glomaznim magnetom koji se toliko cima da te otpuse kad pojacas na maksimum i od kojih mi se i parketi tresu u stanu a ne samo stol, pa ti vidi sta je 60W :) Isto tako imam 25 godina staro pojacalo 2x20W snage sa jednim neispravnim kanalom, a ovaj drugi sam uspije tjerati 4 kutije toliko glasno da nemozes stojat u sobi a od basa ti secu organi po tijelu. Pioneeri mozda imaju 20W sinusa, a ove satelite podijeli sa 10 (ili sa 20) pa ces dobit pravu snagu :)

Ako mi ne vjerujes, procitaj iza playera Power Consumption pa ces vidjeti da nije ni blizu 400W koje oni deklariraju :)

A glasnije nemozes dobiti kad je pojacalo ostalo isto, osim da gore nabacis zvucnike puno vece osjetljivosti pa ce glasnije i svirati. U tvom slucaju, ako oces glasnije, si napravis neko postenije pojacalo koje ce da tjera te Pioneere pa njega nakacis na audio out DVD-a ukoliko ga posjeduje, a ako ne, izlaze za prednje zvucnike preko attenuatora dovedes na ulaz tog pojacala.

Baci sliku tih Pioneera da vidim na sta lice.

EDIT: al si ga našao pjesmu za testirat pomak membrane. Treba ti jak bas udarac. Ček dis out:

http://www.youtube.com/watch?v=aPvwBVbnFM4
http://www.youtube.com/watch?v=lLdw2CVdRuM

Samo ovo na youtubu je sve loša kvaliteta. Ja sam jednom bio našao neki HD bass test, koji je imao toliko jaki bas da su mi vrata od sobe doslovno svirala dok se nisu otvorila...

[Ovu poruku je menjao Pioneer cdj 200 dana 27.03.2012. u 10:32 GMT+1]
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.03.2012. u 18:20 - pre 147 meseci
Tih 400W je samo marketinski trik...

Fora kod takvih zvucnika je moguce da su vece osteljivosti, a ima ih i dosta pa kad rasporedis po sobi cini ti se da se cuju jako...

Neko odavde je isto rekao da je uho najosetljivije oko 3khz i da takvi uredaji najvise zvuk reprodukuju na toj frekfenciji pa sa malo snage napravi galamu.

Nemoj sad da shvatis pogresno, nebitno da li ima 10 ili 100 wati ako je tebi dovoljno-slusaj ipak je to samo broj.

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.03.2012. u 18:54 - pre 147 meseci
Nas organ cula sluha je najosetljiviji na 1khz. Zato se ona i uzima kao referentna tacka za merenje snage pojacala, osetljivosti zvucnika, itd...


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.03.2012. u 20:43 - pre 147 meseci
Citat:
ackopk: Nas organ cula sluha je najosetljiviji na 1khz.


Onda lose mislim...

Nebitno, bitna je sustina ono sta sam hteo da kazem.

Ne secam se tacno koji clan ali svakako ne neko ko se od juce bavi time nego neko sa iskustvom.

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.03.2012. u 20:47 - pre 147 meseci
Citat:
ackopk: Nas organ cula sluha je najosetljiviji na 1khz. Zato se ona i uzima kao referentna tacka za merenje snage pojacala, osetljivosti zvucnika, itd...


Pozdrav!

Aleksandar.


Ako se dobro secam, WRONG

Koliko i na kojoj freq. je necije uvo najosetljivije zavisi i od samog slusnog kanala, i krece se od 2-5Khz.tipicno 2.8-3.4KHz.Nakon ovoga, oetljivost znatno opada, da bi na nekih oko 13KHz (Valjda treci harmonik rezonante freq.slusnog kanala) ponovo doslazilo do nesto povecane osetljivosti,ali neko bi rekao i mozda stagnacije rasta necujnosti (pravi termin lol )...i nakon toga, ode u nebesa.

I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: samsung th ds420 zvucnici27.03.2012. u 20:50 - pre 147 meseci
Ne moraju ni biti velike osjetljivosti ili nikakvi trikovi. Bas je najzahtjevniji dio kod reprodukcije i za pojačalo i za zvučnike i kao takav nosi veći dio snage. Oni satelitima skinu bas i onda pojačaju signal bez basa te mogu i pojačalo i zvučnike tjerat glasnije jer im je ostao onaj nezahtjevniji dio. Oni vrište, subwoofer lupa i sve skupa djeluje glasno.

Probao sam ja satelite kačit na autoradio, i stavit bass na + MAX i nemogu više onoliko vrištat jer bi ih bas skršio. Al čim im skineš bas na -MAX sviraju barem triput glasnije, odnosno vrište triput glasnije :) Zato i skidaju baseve sa satelita, da bi mogli dobiti puno glasniji zvuk bez da se pocepaju zvučnici ili da pojačalo klipuje, a baseve ionako preuzima subwoofer.

Isto radim i ja kod sebe: kad nemam subwoofer, limitiran sam na glasnoći jer bi mi membrana pukla koliko se cima membrana (nisu u pitanju sateliti već obične 2-sistemske kutije). A kad dodam subwoofer na cijeli sustav, kutijama skinem bas i onda mogu svirat puuuuno glasnije. Doduđe na jednoj žurki sam ih sa potpuno skinutim basom i pojačalom 100W tjerao toliko glasno da su nam u prostoriji od 30-ak kvadrata šumile uši cijeli sljedeći dan. Nekim čudom nisam ostao bez visokotonaca :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: samsung th ds420 zvucnici

[ Pregleda: 3464 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.