Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CISCO - obrazovanje - mala pomoc

[es] :: Sertifikati :: CISCO - obrazovanje - mala pomoc

[ Pregleda: 5997 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon CISCO - obrazovanje - mala pomoc20.10.2008. u 18:59 - pre 188 meseci
Iako znam nesto o mrezama , zelim iz pocetka da krenem sve i da ucim , posto nisam bas pri parama mislio sam da sam ucim i samo izadjem na ispit , imam kolegu koji je to tako uradio ali prije par godina , sad se nesto koliko vidim izmjenilo

skinuo sam sa neta Curricula CCNA 4.0 koja u sebi ima Discovery 1 i 2, i Exploration 1 i 2 , koliko sam primjetio ovde akedemija traje 4 semestra ovo je sa njihovog sajta:

CCNA Exploration kurs traje 4 semestra:

1. CCNA Exploration 1 - Network Fundamentals

(Ethernet, TCP/IP, medijumi za umrežavanje, IP adresiranje)

2. CCNA Exploration 2 - Routing Protocols and Concepts

(Konfigurisanje rutera, protokoli rutiranja, EIGRP, OSPF, TCP/IP koncepti)

3. CCNA Exploration 3 - LAN Switching and Wireless

(Konfigurisanje svičeva, Spanning Tree protokol, VLAN-ovi, Wireless)

4. CCNA Exploration 4 - Accessing the WAN

(WAN tehnologije, PPP, Access Control Lists, Troubleshooting računarskih mreža


Da li sam skinuo nesto viska ili pogresno , da li mozda ima nova curricula ?

svaki savjet i sugestija su dobro dosli.

thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc20.10.2008. u 22:55 - pre 188 meseci
ljudi totalno sam zbunjen, skinuo sam CBT nuggets po njihovom ispred ccna postoji jos ccent , tj ispiti 640-816 i 640-822 , to je valjda novi sistem ,
medjutim na zvanicnom sajtu se ccent spominje tek usput i kao mogucnost da se tako uci , i daje jos uvjek za ccna treba 640-802 , mislim da iz ovoga svega potice ova moja zabuna Curricula CCNA 4.0 koja u sebi ima Discovery 1 i 2, i Exploration 1 i 2


ako je neko skoro obradjivao ccna i upoznat je se ovim molim da mi pomogne , na sta da se fokusiram , da nelutam bezveze

hvala
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc21.10.2008. u 14:26 - pre 188 meseci
Probaj ovde....

http://sites.google.com/site/ccnasertifikat/
 
Odgovor na temu

TrickyTrix

Član broj: 9478
Poruke: 83
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc26.10.2008. u 08:30 - pre 188 meseci
=====================================================================
CCENT

CCENT™ (Cisco Certified Entry Networking Technician) certification validates the knowledge and skills needed to configure and verify small routed and switched networks, including the ability to configure IP addressing, implement basic security measures, and understand the concepts of wireless networking. CCENT presents a new point of entry to those just beginning to build a career in networking. As an optional stepping stone to CCNA, CCENT validates the skills required to successfully install and verify basic networks—a requirement for most entry-level network support positions. Learn more about CCNA certification at cisco.com.

Prerequisites: There are no prerequisites for CCENT certification.

Exams: 640-822 ICND1
=====================================================================
CCNA

CCNA® (Cisco Certified Network Associate) certification validates the knowledge and skills required to install, operate and troubleshoot a small to medium-sized routed and switched network, including the ability to implement and troubleshoot protocols to manage addressing and authentication, as well as establish and troubleshoot connections to service providers over a WAN. Learn more about CCNA certification at cisco.com.

Prerequisites: There are no prerequisites for CCNA certification.

Exams: CCNA 640-802 composite exam or 640-822 ICND1 (CCENT) and 640-816 ICND2

=====================================================================


CCENT ti je deo CCNA koji moze da se polaze nezavisno, ali to maltene niko ne radi u praksi.
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
93.86.137.*

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc24.12.2008. u 23:46 - pre 186 meseci
@tricky

Kazes da niko u praksi ne ide na CCENT, odnosno ne polaze iz dva dela za CCNA. Zasto je to tako? Jel zbog para?

Ja planiram da u najskorije vreme polazem za Network+ (mozda znam malo vise od toga trenutno). Razmisljao sam i o CCNA ali me je odbijalo sto bih morao dosta da ucim, jer ne znam bas puno o konfiguraciji rutera. Odusevio sam se kad sam video da su uveli CCENT, to znaci da cu uz samo malo ucenja (preko onoga sto vec polozim za Net+) dobiti papir na kome pise moje ime i CISCO Onda bih cak i imao motivaciju da ucim za ICND2 i dobijem CCNA a mozda bih pre toga i nasao posao sa Net+ i CCENT.

Nego odoh ja daleko, interesuje me misljenje zasto je bolje polagati iscela?
 
Odgovor na temu

nalickana

Član broj: 192749
Poruke: 88
94.189.247.*



+3 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc25.12.2008. u 13:14 - pre 186 meseci
iako se čini da ima mnogo teorije za ccna, zapravo to i nije tako obilno. jeste zbunjujuće kad čitaš prvi put, ali shvatićeš sve iz drugog i trećeg. :) nema razloga da razbijaš na 2 celine, jedino ako si se uplašio. :P
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
93.86.102.*

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc28.12.2008. u 10:54 - pre 186 meseci
Pa uplasio sam se priznajem i to onoga "kad prelazis drugi i treci put"

Navikao sam da sve predjem samo jednom (dvaput ako bas mora) i uzdam se u Bozju pomoc (tako sam i fax zavrsio )
Kapiram da bas ne bih naucio sve oko rutera samo da jednom predjem, a imam i prilicno ambiciozne planove za sertifikate ove godine, tako da ce ipak biti CCENT za mene. I to tek posle Network+ i MCDST
 
Odgovor na temu

TrickyTrix

Član broj: 9478
Poruke: 83
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc30.12.2008. u 08:40 - pre 186 meseci
Sam CCENT ti ništa ne znači ako nemaš ambiciju da daš i ostalo (ICND2) za CCNA. Realno gledano CCENT je veoma lak, ali ako misliš da će ti biti lakše da daš CCNA iz dva dela samo napred, svako određuje sam svoj tempo sertifikacije u zavisnosti od prethodnog znanja. Nisam upućen što se tiče plaćanja.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
87.5.235.*



+11 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc11.04.2009. u 22:57 - pre 182 meseci
sad je jasno zasto je uveden CCENT, jer CCNA postaje sve obimniji a uvode se i concentrations za voice, wireless i security.

Uzgred zasto ne bi bio ccna iz dva dela kad je ccnp iz 4 ?
 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
93.86.16.*



+2 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc12.04.2009. u 11:41 - pre 182 meseci
Hej, pozz....

Ja sam imao slicnu nedoumicu na pocetku. Na kraju sam se odlucio da polazem ceo komposite ispit 640-802
CCNA. Jeste da je skuplje (trenutno je 250$) ali...ustedeces vreme. Doduse, imao sam i dosta predznanja u vezi mreza ali
kod Cisca je to posebna prica, ulazis u svet mreza polako i detaljno.

Sto se literature tice, dosta toga imas ovde na forumui na netu i www.cisco.com naravno. Ja sam koristio zvanicne Cisco CCNA knjige (Wendel Odomm), CBT Nuggets-e koje sam preslusao manje-vise a koji su jako dobri, Cisco Network Academy literaturu koju si vec pomenuo i par dana pred ispit samo sam presao pitanja iz P4S (mislim da je tada bila verzija 2.93).

Zvanicne Cisco knjige su jako dobre, sve sto ti treba za ispit je tamo. To su dve knjige ICND1 i ICND2 od po priblizno 600 strana. Meni je trebalo otprilike po 1,5 mesec da predjem jednu knjigu. Za simulacije i utvrdjivanje gradiva isto toliko pa sam ja ceo ispit spremio za nekih 5-6 meseci i 3-4 sata ucenja svaki da n(obicno ucio samo uvece zbog posla...). Ja sam prvo jednom iscitao teoriju a zatim detaljnije procitao ponovo ona najbitnija poglavlja. Nemoj se previse "razbacivati" po raznoj literaturi. Neki preporucuju SYBEX knjige za CCNA ali meni licno uopste ne odgovaraju knjige tog tipa.

Na ispitu imas teorijska pitanja i par simulacija. Kada sam ja polagao bilo je nekih 58 ili 59 pitanja i 3 simulacije. Sto se simulacija tice, ja sam koristio Dynamips i Packet Tracer 4, sasvim su dovoljni za CCNA. Obrati paznju na vreme kada budes polagao jer imas 1,5 sat za ceo test a npr simulacija je kod mene bila 3 pitanje, odmah na pocetku. Nemas pravo vracanja na prethodno pitanje. Doooobro nauci IOS komande da ne gubis dragoceno vreme na ispitu, najbolje je ponovi simulacije par puta.

Tokom rada videces vec na sta treba obratiti paznju, neki delovi se vise traze od drugih. Uglavnom, druga knjiga ICND2 je mnogo bitnija od prve i dosta stvari id ove knjige je na ispitu (protokoli rutiranja, VLAN-ovi, STP, NAT, PAT, WAN....). Na ispitu imas i pitanja iz Wireless mreza i iz IPv6 adresiranja (mada ja nisam imao ni jedno pitanje iz te oblasti).

Znaci, ako zelis da se ozbiljnije bavis mrezama CCNA ti je ulazak u taj svet. Moja preporuka je ceo CCNA ispit, malo ce ti vise oduzeti vremena ali je prava stvar. Odmah ce se iskristalisati oblast koja ce ti posebno biti zanimljiva i o kojoj ces zeleti vise da ucis (ja sam odmah krenuo na CCNP ispit...).

Da vise ne gnjavim, ovo su neka osnovna vidjenja ispita CCNA koji nije posebno tezak ali zahteva malo vise vremena i rada.

 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc12.04.2009. u 15:06 - pre 182 meseci
Da ne bude zabune CCNA jeste $250 ali ako ce CCENT pa drugi deo (kako se vec zove to je ranije bilo ICND1 i ICND2) mora dva puta po $150 valjda.
 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
93.86.16.*



+2 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc12.04.2009. u 17:23 - pre 182 meseci
Tako je, Branko,

svaki ispit posebno (ICND1 i ICND2) je po 150$.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
87.5.235.*



+11 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc12.04.2009. u 17:31 - pre 182 meseci
samo jedno pitanje za danka:

sto se tice materijala za ucenje, vidim da kazes da si ucio iz de knjige ICDN pretpostavljam da se radi o knjigama: Official Exam certification guide od Odom-a. Medjutim ima jos dva seta knjiga:

prvi je: Authorized Self-study Guide od McQuerry, dve knjige koje prate Odom-ove znaci ICDN1 sa oko 600 strana i ICDN2 sa oko 400.
drugi je: to su ustvari 3 akademska seta sa po 4 knjige:

- curriculumi CCNA koji se ukida, CCNA discovery i CCNA exploring.

Ne znam sta mislis o ovim knjigama sa akademije ? Malo je cudno da su po obimu puno vece od McQuerry-jevih ?!



 
Odgovor na temu

Danko_C
Sabac-NSad

Član broj: 24156
Poruke: 181
93.86.16.*



+2 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc12.04.2009. u 17:44 - pre 182 meseci
Svaka literatura je dobrodosla za ispit.
Znam za Authorised Self-Study knjige, u principu njih mozes koristiti ali
ih ja nisam koristio. Naravno, ako imas vremena mozes ih koristiti
jer su u principu skroz OK.

Ja zaista nisam imao previse vremena za ispit i nisam koristio nista drugo
osim CNAP literature (Cisco Academy Program) i oficijelnih Cisco knjiga (Odom).
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc12.04.2009. u 18:23 - pre 182 meseci
@Beltrammi
U sustini ,za spremanje CCNA ispita, najvise se koriste Wendel Odom-ove ICND1 i ICND2 Official Exam Certification Guide knjige u izdanju Cisco Pressa kao i Todd Lammle-va knjiga CCNA Study Guide u izdanju Sybexa. Ukoliko zelis da ucis onoliko koliko je potrebno da se polozi ispit onda uzmi CCNA Study Guide. Ako zelis malo sire znanje onda uzmi Wendel Odomove knjige i toliko. Za CCNA nivo ti nista vise nije potrebno barem sto se knjiga tice. Za vezbanje koristi Packet Tracer 5.0 (ili koja je vec sada aktuelna verzija). Racunaj da ti ovaj ispit cini oko 80% teoretskog znanja i 20% konfigurisanje samih uredjaja.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc13.04.2009. u 17:27 - pre 182 meseci
Citat:
svaki ispit posebno (ICND1 i ICND2) je po 150$.


ima sve svoje. Npr sada kazu da je ispit dosta tezak i da je bolje polagati iz dva dela,a ceo CCNA se preporucuje uglavnom za re-sertifikaciju. Takodje iz dva dela generalno ima vise vremena po ispitu. I na kraju, sta ako se padna ccna ? Bye bye $250
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc14.04.2009. u 07:50 - pre 182 meseci
Pa moje je misljenje da ako neko namerava time da se bavi, a ne da bude to samo uz faks ili nesto kao prednost. Onda svakako da CCNA ne bi trebao da bude problem, a posle za resertifikaciju neka polaze nesto iz CCNP kurikuluma.
 
Odgovor na temu

aXi_
Admir Dautovic
Rozaje

Član broj: 121845
Poruke: 66
92.36.163.*



+2 Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc29.10.2009. u 23:01 - pre 176 meseci
pozzz

posto se i tema zove, CISCO mala pomoc, i to josh u obrazovanju :) i meni treba mala pomoc oko literature, CCNA1 Network Fundamentals
dakle, u potrazi sam za literaturom na našem jeziku, srpski/bosanski/hrvatski... kako god :)
 
Odgovor na temu

TrickyTrix

Član broj: 9478
Poruke: 83
212.200.251.*



Profil

icon Re: CISCO - obrazovanje - mala pomoc04.11.2009. u 07:27 - pre 176 meseci
http://knjige.kombib.rs/CCNA_C...k_Associate_Ispit_640-801.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: CISCO - obrazovanje - mala pomoc

[ Pregleda: 5997 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.