Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

osCommerce za SVE!

[es] :: Web razvoj :: osCommerce za SVE!

[ Pregleda: 4474 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

choa

Član broj: 40622
Poruke: 57
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon osCommerce za SVE!20.10.2008. u 17:13 - pre 188 meseci
Cudi me kako nema jedna sticky tema o osCommerce-u

Naime, dali je tko zainteresiran da napravimo jednu temu o osCommercu koja ce u detalje objasniti sve sto je potrebno od instalacije od uspjesnog rada osCommerce-a.

Buduci da sam pocetnik na osCommercu i susrecem se svim pocetnickim koracima i provodim citave dane na google-u, forumima i oscommerce comunity te tesko da nalazim rjesenje (kao i velik broj drugih koji krecu u svet web shopova) mogli bi napraviti temu koja ce svima olaksati pocetnicke korake i objasniti sve sto je potrebno u sto jednostavnijem obliku.

Najgora stvar kod ovakvih tema je sto za svaki dio problema postoji jedan link, taj link vodi na jos 3 linka itd... nakon 100 napravljenih koraka dozivite neuspjeh i pitate se zasto nema na jednom mjestu sve lijepo obasnjeno :)

Pretpostavka je da svi oscommerce instaliraju preko fantastico skripti...
Prvi problem je odmah nakon instalacije kad odete na stranicu i kaze
"""Warning: I am able to write to the configuration file: /home/imestarnice/public_html/shop/includes/configure.php. This is a potential security risk - please set the right user permissions on this file."""

dakle potrebno je promijeniti chmod na 644 jer ince svatko moze mijenjati vaš /../configure.php
(dakle tu bi sad trebalo objasnjenje kako to promieniti)

iduci korak je da svi zele staviti neki template... koji jednostavno treba overwrite preko postojeceg kataloga itd...
(dakle kratko i jasno objasnjenje)

zatim se naiđe na problem (u vecini slucajeva) register_global
koji treba staviti na enable ako imate vlastiti server i ako to zelite... ali svijet nije tako savrsen i naravno da nitko to nema i ne zeli staviti na enabled iz sigurnosnih razloga:
tu pocinju malo vece muke... sada se na serveru koj ima register_global na disable treba promijeniti dosta php kodova kako bi to profunkcioniralo....

naravno tu bi trebalo i napisat kako se ubaci nas jezik... buduci da ima vec sve prevedeno...

ajmo se malo pozabaviti i napraviti jedan super all in one tutorial


pozdrav ljudima dobre volje
 
Odgovor na temu

Miki-relax
Podgorica

Član broj: 76185
Poruke: 34
*.crnagora.net.

Sajt:


Profil

icon Re: osCommerce za SVE!30.12.2008. u 12:24 - pre 186 meseci
Dobar predlog! :) Ja sam za to da se napravi tutorial i da ozivi ova tema jer os commerce zaista ima potencijala..

Prije mjesec dana sam se sreo sa os commercom i poceo da ga studiram i naravno kao svaki pocetnik naisao na milion problema u startu.. bas na te koje si ti naveo.. mada google je tu tako da sam brzo reshio, a i dosta ima slichnosti sa joomla cms sistemom u kome radim vec godinu dana tako da se snalazim prilicno dobro...

Moj trenutni problem jeste prevod Admin dijela na srpskom ili hrvatskom.. Nasao sam na hrvatskom ali ima greshaka pa ako neko kojim slucajem ima reseno to pitanje dobro bi bilo da me uputi na link ili mi posalje mailom.

Sto se tice ovih problema sto si naveo:

Citat:

Prvi problem je odmah nakon instalacije kad odete na stranicu i kaze
"""Warning: I am able to write to the configuration file: /home/imestarnice/public_html/shop/includes/configure.php. This is a potential security risk - please set the right user permissions on this file."""

dakle potrebno je promijeniti chmod na 644 jer ince svatko moze mijenjati vaš /../configure.php
(dakle tu bi sad trebalo objasnjenje kako to promieniti)


RESENJE: kreirate protect.php fajl i u njemu unesete sledece:

Code:
<?php
chmod('includes/configure.php', 0444);
?>


jednostavno zapamtite i uploadujete u catalog/ i samo otvorite tu stranu u browser npr: http://www.vassajt.com/catalog/protect.php i problem je rijeshen.


Citat:
naravno tu bi trebalo i napisat kako se ubaci nas jezik... buduci da ima vec sve prevedeno...


RJESENJE: Downloadujete srpski jezik npr. sa http://addons.oscommerce.com/info/3665 ili hrvatski http://www.oscommerce.com/community/contributions,2995/page,4.
Srpska verzija ima samo prevod za catalog dok hrvatska ima i za catalog i za admin s tim shto po mojoj procjeni hrvatski admin prevod nije bash najbolje uradjen bar ne na linku koji sam naveo. Da bi ubacili jezik za catalog uploadujte language u includes/languages/ a za Admin u admin/includes/languages.
Da biste aktivirali jezik neophodno je ulogovati se na http://www.vassajt.com/catalog/admin i u lijevom meniju pod opcijom Localization --> Languages dodati taj uploadovani jezik i unijeti neophodne podatke.

To je to za sad :)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
*.PPPoE-2374.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: osCommerce za SVE!20.01.2009. u 21:54 - pre 185 meseci
osCommerce je super rješenje i šteta što se ne spominje češće na ovom forumu. Vrlo lagano se može uraditi sve sa osCommerce. Url rewrite (zbog SEO), dodavanje ključnih riječi i ostalo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: osCommerce za SVE!

[ Pregleda: 4474 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.