Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?

[es] :: Nauka :: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?

[ Pregleda: 30344 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aco85
student
svugde po malo

Član broj: 198033
Poruke: 69
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?19.10.2008. u 13:54 - pre 188 meseci
Proslu noc sam proveo veoma burno, mnogi ce pomisliti bio sam naq nekoj zurci. Ali naprotiv proveo sam vece kuci i kao svaki petak i subotu ostao malo duze za kompjuterom. Oko 2, 3 sata ujutru sam legao, i pre toga normalno bio u kupatilu obavio sve fizioloske potrebe i spremio se za spavanje. Medjutim nisam uspeo da zaspim odmah, inace cim legnem ja zaspim. Prevrtao sam se, i nikaoko nisam mogao da zaspim, pri tom da se zgrejem malo nije bilo ni reci. Otisao sam da se umijem u kupatilo zbog misljenja da mozda imam povisenu temperaturu, ali dok sam se umivao poceo sam tako da se tresem da umalo zube nisam polomio. Ali napominjem nisam osecao da mi je zima, nisam se jezio, samo na dodir sam osecao hladnocu. Vratio sam se u krevet i malo smirio, pri tom merio temperaturu i ona je bila 35,5 stepeni. Nisam mogao poverovati pa sam nastavio merenje, ali zivin stub u toplomeru ni da makne. Tek tada sam bio siguran da nije bila u pitanju povisena nego snizena temperatrura, i ukljucio sam grejalicu da se malo ugrejem. Tako ugrejan legao u krevet i konacno je pocela da mi se penje temperatura, pre toga mi je bio skroz hladan nos ali sam tada osetio da sam poceo da izdisem mnogo topliji vazduh, odnosno kao da sam pre toga bio u hibernaciji????

Dan pre ovoga samo sam jednom jeo, negde oko 13 casova, kasnije sam svremena na vreme uzimao neke slatkise i popio 2 case soka. Ali posle toga nocu sam izgledami bio gladan, i bolela me je desna strana stomaka, pretpostavljam zeludac.

Danas kada sam jeo uhvatio sam serpu u kojoj je bila kljucala supa i osetio sam samo kao toplu ali ne i vrelu serpu!

Sta se to zbiva sa mojim organizmom, da li sistem termoregulacije u telu moze da se pokvari, pa da pocnem da reagujem kao hladnokrvni organizmi koji se na toplom greju a na hladnom hlade???????????
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?19.10.2008. u 14:22 - pre 188 meseci
Ne.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

aco85
student
svugde po malo

Član broj: 198033
Poruke: 69
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?19.10.2008. u 14:32 - pre 188 meseci
Ako nije poremecaj termoregulacije, sta moze izazvati pad telesne temperature, koja bolest, mozda zamor?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?19.10.2008. u 15:27 - pre 188 meseci
mnogo uzroka moze izazvati snizenu telesnu temperaturu... ako je sad sve u redu, ne uzrujavaj se bespotrebno...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?08.11.2008. u 17:51 - pre 187 meseci
To je moja relativno normalna temperatura koju često izmerim.

35,5

Nikad nisam smatrao da je to nešto neobično. Možda me neko ubedi u suprotno.

Mnogo manje mi je zima nego drugima, ali i uvek teže zaspim. Lepše spavam kada je u sobi hladno. Nikakve druge razlike ne primećujem.

Evo, sada sam izmerio: 36,13. Baš sam vruć nešto danas
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?08.11.2008. u 19:05 - pre 187 meseci
Merenje pod pazuhom je jedan od naj ne merodavnijih nacinja merenja. Tako da ta temperatura mozda nije bila ni ta. Najbolji i najkvalitetniji nacin merenja temperature je naravno , rektalni, pa ko voli nek izvoli :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?11.12.2008. u 06:16 - pre 186 meseci
Pre desetak dana sam izmerio 35.2.

Više puta proverio.
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?23.12.2008. u 19:57 - pre 186 meseci
Bolju temu nisam video xD
Možda se tada već organizam priprema za spavanje, kažu da prestaje varenje hrane (mada su neki dokazali suprotno), a valjda od toga dobijamo temperaturu.
Ti si stvarno za lekara ako ti se ovo nastavi, samo ne znam za kog :D
 
Odgovor na temu

aco85
student
svugde po malo

Član broj: 198033
Poruke: 69
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?23.12.2008. u 23:54 - pre 186 meseci
Hvala stefane na razumevanju, za kog sam lekara hmm, pa ja mislim da si ti dovoljno "pametan" da odlucis sta je u pitanju. Za sve ostale koji su ovde radi ove teme, da kazem da sam imao upalu prostate, besike a sada i pesak u bubregu, tako da mislim da nije za smeh. Reakcija urologa je bila krajnje neocekivana, sobzirom da se te bolesti desavaju starijoj populaciji, ali kasnije je prokomentarisao da raste broj mladih sa takvim upalama zbog nacina zivota. Dijagnoza je bila jaka upala besike i prostate, posle pregleda ultrazvukom. Sta da predlozim ostalima, jednu i najosnovniju stvar povodom sedenja: Nikada ne sedite na beton, zemlju, vlazne klupe, klupe kada je temperatura ispod 5 stepni.
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?07.02.2009. u 23:03 - pre 184 meseci
Mozda imas i problem sa hormonima tj sa tireoidnom zlezdom. Odes das krv i da ti to provere cisto reda radi jer ako nema dovoljno ovog hormona onda ti je usporeniji metabolizam, a samim tim i temperatura moze da pada.
Mada opet mozda ti ni toplomer nije ispravan...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Temperatura 35,5 stepeni Celzjusa, zbog cega?

[ Pregleda: 30344 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.