Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Core2Duo problem s temperaturom

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Core2Duo problem s temperaturom

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dogg
Varira...

Član broj: 166175
Poruke: 6
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 16:19 - pre 199 meseci
Konfiguracija je sledeća:
Gigabyte GA-P35-DQ6
Intel Core2Duo 6240 2.13 GHz
HDD Seagate 320GB Barracuda
Kućošte Xilence
Napajanje Xilence 650 W

I problem je sledeći, temperatura procesora je pri minimalno opterećenju (znači naprimer sada surfujem) 50-60 stepeni.A kad se procesor optereti na maximum temperatura ide iznad 80 stepeni.To je sa nekim Xilencovim coolerom koji i dosta bučan a sa originalnim intelovim coolerom je situacija bila još gora.E sad mislim da bi temperatura trebala da bude oko 38 stepeni.To su temperatura slične i u Everestu i CPU Z i svim sličnim programima.
I sad ja ga opteretim maximalno i otvorim kućište i proverim ručno odokativno temperaturu coolera koji je maltene hladan.A kad uključim računar i uđem u BIOS pokazuje da je temperatura oko 45 stepeni.
E sad ne znam u čemu je problem...Dal je senzor pokvaren ili šta bi drugo moglo da bude.Inače problem se javio odmah pošto sam sklopio računar.
I što je još zanimljivo naprimer kad opteretim procesor maximalno sa nečim u windowsu i kad je u BIOS-u podešeno kao alarm za temperaturu procesora na 80 stepeni se uključi.

Inače BIOS je najnoviji...

Pomagajte!!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 16:53 - pre 199 meseci
Glupo pitaje: a jel imas pastu izmedju procesora i hladnjaka?
 
Odgovor na temu

Dogg
Varira...

Član broj: 166175
Poruke: 6
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 17:13 - pre 199 meseci
Pa stavljao sam pastu i Cooler Masterovu i Xilencovu, i ništa se ne menja...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 17:16 - pre 199 meseci
skini intelov tat i coretemp pa vidi sta oni kazu.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Dogg
Varira...

Član broj: 166175
Poruke: 6
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 18:41 - pre 199 meseci
Ista priča i sa Intel TAT i CoreTemp...Na TAT kad opteretim jedno jezgro na 90% drži temperaturu na 78-79 stepeni al na 95% ide iznad 80 stepeni a na 100% džaba da pričam...Znači izluđujeme me...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 19:45 - pre 199 meseci
sve ukazuje na pogresno montiran hladnjak. prvo proveri da li su do kraja legle sve zabice. ako jesu, onda komplet skidanje pa iz pocetka polako i po uputstvu.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Dogg
Varira...

Član broj: 166175
Poruke: 6
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 19:52 - pre 199 meseci
Pa montirao sam ga i skidao 20 puta i onaj orginal BOX i ovaj Xilence...Ovaj xilence ni nema one žabice idu šrafovi i to jedva sam ga stavio pošto ova ploča ima bakar i ispod ležišta za procesor.Probaću za par dana još jednom da montiram onaj original cooler pa ćemo da vidimo...Jel ima neko ideju u čemu bi još mogao da bude problem?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
84.1.226.*



+5 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 19:59 - pre 199 meseci
Kako znas da je temperatura tolika? Pokazivanje nije uvek merodavno. Mozes li da drzis ruku na hladnjaku pri toj temperaturi?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom14.12.2007. u 20:33 - pre 199 meseci
hm. vidis, gore kaze da deluje mlako, ali meni je cudno da svi (cak i core temp) grese toliko puno. al opet, u 20 montiranja bi bar jednom ubo kako treba, tako da je i pogresn montaza manje verovatna...

jedino sto mi jos pada na pamet (ako zaista nije skroz brljavo ocitavanje) je neravan heatspreader procesora- kad skines hladnjak pasta treba da je ravnomerno razmazana u jako tankom sloju, a pozeljno je da se na sto vecoj povrsini providi. ako ti u sredini tamo gde su jezgra ostaje debeli sloj paste moguce da je to u pitanju.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Dogg
Varira...

Član broj: 166175
Poruke: 6
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom17.12.2007. u 21:06 - pre 199 meseci
Evo sad sam opet montirao onaj njegov original cooler i stavio novu pastu sve je lepo leglo i sad je situacija sledeća: Temperatura u mirovanju (Idle) je oko 40-43 stepeni a kad pokrenem naprimer da RAR-ujem neki film na najvišem stepenu kompresije temperatura je i jednog i drugog jezgra je 66-67 stepeni i oba jezgra su opterećena na 90-100%.E sa kolko je to dobro više ne znam ni sam evo danas sam ga 2 puta skidao i montirao i sve je isto.A kad u TAT-u opteretim na 95% opet ide temperatura iznad 80...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom17.12.2007. u 22:21 - pre 199 meseci
pa... to je vec malo bolje. ne znam koliko paste stavljas, ali za taj sistem montiranja najbolji rezultati se postizu tako sto stavis kap paste velicine zrna pirinca i samo stavis hladnjak preko i montiras (hladnjak spljeska pastu i razmaze je kako treba)

sa stock coolerom trebalo bi da idle bude ~3x C na ~1000 rpm, 100% load do 55C do oko 2500rpm, a core temp da meri 10-15C vise od ovih. ali s obzirom na moguca lazna ocitavanja, ako trenutno nemas problema koristi to tako neko vreme pa vidi.

jos par stvari:
u biosu ukjuci
-c1e
-eist
-smart fan

u winu stavi power management profil na 'minimal power management'

mozes cak i rucno da pokusas da undervoltujes procesor u biosu. pogledas dobro koja je default Vcore, pa onda smanjis za 2-3 koraka. mislim da tvoj moze da radi na 1.05V bez problema. ako sistem bude nestabilan, povecas Vcore za 1 korak. ako se komp zabode potpuno moraces da radis clear cmos (ovo ti je sto bi rekli power user opcija, pa oprezno ako nisi vest s tim)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Dogg
Varira...

Član broj: 166175
Poruke: 6
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom17.12.2007. u 22:42 - pre 199 meseci
Hvala na savetima.
Probaću ovo da podesim u biosu pa ćemo da vidimo...
Inače kažeš da je najbolje staviti kap paste pa onda hladnjak na to, to znači kap paste na sam procesor.Pošto ne znam kako bi trebalo pravilno da bude postavljanje paste dal da se stavlja na sam procesor ili na hladnjak.Ja sam probao i na sam procesor i na hladnjak, tako što sam tanak sloj razmazao po površini sa nekom karticom što sam dobio sa pastom i isti rezultati i kad stavim na procesor i na hladnjak, mislim u principu i nebi trebalo da bude razlike al ko zna...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Core2Duo problem s temperaturom18.12.2007. u 06:38 - pre 199 meseci
montaza hladnjaka i razmazivanje paste: http://www.elitesecurity.org/t...procesora-sa-BOX-hladnjakom-AM
(za postavljanje paste slijedi link na artcticsilver.com)

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Core2Duo problem s temperaturom

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.