Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja

[es] :: PHP :: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja

[ Pregleda: 3448 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Upss

Član broj: 44495
Poruke: 29
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja19.10.2008. u 00:16 - pre 188 meseci
E ovako da pojasnim. Recimo sjedite za racunarom danima da ne kazem mjesecima i razvijate svoj sopstveni CMS. I na kraju evo ga napokon radi. Pa se pojavi prvi kupac, pa nekako nadjete jos jednog i onda vas krene.
E sad moje pitanje. Sta sprecava kupce moga CMS-a da ne uzmu isti pa nastave dalje da ga prodaju, doradjuju, poklanjaju ... Dali postoji kakav nacin da se to zastiti odnosno interesuje me kakva su vasa iskustva.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.138.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja19.10.2008. u 01:44 - pre 188 meseci
1. ovo: http://www.ioncube.com/ ili
2. ovo: http://www.zend.com/en/products/guard/
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
93.86.53.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja19.10.2008. u 11:40 - pre 188 meseci
Postavlja se pitanje zašto bi neko koristio baš tvoj CMS kada ih ima puno. Joomla je već popularna i ima dosta njih koji samo joomlu rade.

Ljudima je potrebnija podrška nego kod, tipa, kada nešto imaju da im to stvarno i radi kako treba...

Jedno rešenje ti je pomenuta enkripcija, međutim, smatram da će to usporiti izvoženje koda.

Možeš, recimo ponuditi hosting paket, gde ne bi imali ftp pristup prema kodu... ili nešto poput framework sistema koji se instaliraju u sistemske direktorijume...

mala digresija:
Siguran način ne postoji, ali ukoliko te neko kopira, znači da vrediš, a onda će i tebi biti bolje...
ako ti na nelagelne kopije ode 20% zarade, a to recimo bude 20 000 e onda nemaš za šta da se žališ...
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja19.10.2008. u 21:07 - pre 188 meseci
Potpisujem ovo za IonCube. Najjeftinija verzija je sasvim dovoljna.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.ptt.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja20.10.2008. u 08:28 - pre 188 meseci
@mVeliki - Mozemo li cuti kakva su tvoja iskustva?
 
Odgovor na temu

Upss

Član broj: 44495
Poruke: 29
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja21.10.2008. u 16:42 - pre 188 meseci
"Postavlja se pitanje zašto bi neko koristio baš tvoj CMS kada ih ima puno. Joomla je već popularna i ima dosta njih koji samo joomlu rade."

aGvozdene, ne bi se stobom bas slozio. Po tebi nebi trebo niko da razvija svoj CMS nego svi da koristimo joomlu ili slicne. Ako sam zuljo stolicu, satima sjedio za racunarem, cesljao literaturu, itd, zasto bi nekom dozvolio da na lak nacin dodje do toga.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.94.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja21.10.2008. u 17:08 - pre 188 meseci
Lose si citirao post
tj izvukao si recenicu iz konteksta...
Verujem da je hteo da kaze i
Citat:
Ljudima je potrebnija podrška nego kod, tipa, kada nešto imaju da im to stvarno i radi kako treba...


tako da niko nece da ti ukrade kod da bi ga ima, jer mu ne vredi puno bez dokumentacije i bez da zna sta i kako tvoj kod radi... ako to vec zna, onda sigurno ima neki sopstveni cms na kome radi pa nece ukrasti tvoj

 
Odgovor na temu

bild-studio
Zaimovic Tarik
IT Project Manager
Podgorica

Član broj: 138258
Poruke: 90
*.crnagora.net.

Sajt: www.bild-studio.com


Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja21.10.2008. u 18:13 - pre 188 meseci
Nebih se bas slozio sa produktima tipa:
Zend Guard i ionCube...

Prosvrljajte malo neto i videcete da postoje alati za decodovanje takvih stvari tako da... To nije resenje za malo naprednije korisnike...

A sto se tice tudjeg koda... Svakom iole boljem programeru je lako da ako dodju do koda da ga usavrse poprave a NE DA SVATE!!! I na kraju krajeva napisu dokumentaciju po svom :)

Najbolja zastita je da u ugovoru ili ponudi stavis jednu MALO VECU napomenu :) Sajt se hostuje na nasim serverima :) (Negrebes se za jbn 10, 20 eura za hosting hoces li se ugraditi ili ne).
I malo poradis na sigurnosti sto se tice CMS a, servera (preporucujem dedicated server ako hoces ozbiljnije da siris biznis baveci se prodajom sopstvenog CMS a) i sl...

To bi bila u sustini najbolja varijanta. Naravno sa mog stanovista :). Ako ima ko bolju soluciju rado cu je prihvatiti posto i ja imam slican problem :).
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja21.10.2008. u 21:53 - pre 188 meseci
@Upss
sticajem okolnosti imam svoj cms (www.bgs-cms.com) pa mi je i te kako stalo da imam neki vid zastite od kradje.
Iako ljudima preporucujem svoj za neku svotu novca, znam da ce vecina odraditi posao u Joomli zato sto za to imaju dosta iskustva ne netu.
Ono sto ima ja nudim jeste podrska za svaki vid problema na koji naidju u primeni cms-a i to je u stvari ono sto se prodaje.
Kupac dobije nekoliko meseci besplatne podrske u okviru cene, a onda moze da produzi period supporta.

O tome bi najbolje pisao Boris iz vivvo.net jer je njima najveci posao pored razvoja upravo suport. Vivvo se ukrade cim se pojavi na trzistu, a moj cms niko ne krade jer nije popularan... Na neki nacin i ja bih voleo da me neko "pokrade" - znaci da to nesto i vredi!

Kapiras sta sam hteo da kazem?
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja22.10.2008. u 16:54 - pre 188 meseci
Iskustva sa ionCube sad su pozitivna.

Jeste da malo usporava rad ali ni jedna aplikacija koju sam radio još nije doživela toliki load da mi se naručilac žali na tromost.
Nažalost nemam uvid u sve statistike.

Podržan je na većini hostinga, tj. prisustvo "ionCube Loader"-a se vidi na većini phpinfo() izveštaja,
a tamo gde ga nije bilo (a kupac insistirao na tom hostingu) lepo sam mejlom zamolio admine da instaliraju i uglavnom su ispoštovali. Naravno bilo je i negativnih primera.

Kod verzije PHP niže od 5.2 čak ne mora ni da bude instaliran Loader već je dovoljno direktorijume sa *.so ili *.dll datotekama smestiti u koren sajta i radiće.

Bilo je negde po netu pominjano da je "provaljen" i da se nudi uslužno dekodiranje ali nalazim po forumima da su sve lažnjaci jer su ljudi tražili uslugu i bili prevareni.

Sporadično ga koristim 3 godine u najjeftinijoj verziji. Opcija zaključavanja na IP adresu i šta već nude u skupljim može da se "custom made" napiše.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.173.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja22.10.2008. u 18:23 - pre 188 meseci
Citat:
mVeliki: Kod verzije PHP niže od 5.2 čak ne mora ni da bude instaliran Loader već je dovoljno direktorijume sa *.so ili *.dll datotekama smestiti u koren sajta i radiće.


Koliko ja znam, ovo radi samo ako je PHP instaliran kao CGI. Osim ako se nešto nije promenilo u novijim verzijama?
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

bild-studio
Zaimovic Tarik
IT Project Manager
Podgorica

Član broj: 138258
Poruke: 90
77.222.24.*

Sajt: www.bild-studio.com


Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja22.10.2008. u 20:39 - pre 188 meseci
Ponavljam:

Najbolji i najeftiniji i najefikasniji nacin je drzati CMS na svom serveru pa makar i hosting dzabe davali korisniku. Uostalom sve dok me neko ne razuveri drugacije guracu taj princip. Za sad se pokazalo kao najbolji. Bar kod mene... Svakako pozitivna tema nije da nista nisam naucio :).
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja24.10.2008. u 16:57 - pre 188 meseci
@Nemanja: radi baš u režimu apač modula.

"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako zastititi CMS od nelegalnog kopiranja

[ Pregleda: 3448 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.