Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da u wordu ispravim znakove koji zamenjuju slova

[es] :: Office :: Word :: Kako da u wordu ispravim znakove koji zamenjuju slova

[ Pregleda: 3650 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Kako da u wordu ispravim znakove koji zamenjuju slova16.10.2008. u 22:32 - pre 189 meseci
Dobio sam jedan mail sa znakovima, koji zamenjuju naša slova č, š,đ itd. Jednom prilikom mi se isto desilo i nekim čudom sam našao rešenje. Koliko se sećam bila je neka opcija gde bih prekopirao taj znak i u drugoj rubrici bih napisao koje slovo tu odgovara i onda bi u čitavom tekstu bila ispravljena greška. Evo već dva dana pokušavam da nađem tu opciju, ali je nema. Može li mi ko pomoći?
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako da u wordu ispravim znakove koji zamenjuju slova17.10.2008. u 08:04 - pre 188 meseci
Citat:
parmin: Dobio sam jedan mail sa znakovima, koji zamenjuju naša slova č, š,đ itd.
Probaj oddmah u e-mail programu potražiti promjenu prikaza kodiranja poruke ( View => Code.... )

U Wordu možeš pomoću Edit => Find => Replace ( bar ja ne znam drugi način
Trebao bi kombinacijom ALT+broj dobtit određeni znak ( zadrži tipku ALT dok pišeš broj, i isključivo ga piši na numeričkom dijelu tipkovnice )
npr:
ALT+142 = Ä
ALT+146 = Ł
itd....
za simbole raznih kodnih stranica pogledaj link Kodne stranice 437, 852, 8859-2, 1250, 1252
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da u wordu ispravim znakove koji zamenjuju slova17.10.2008. u 12:12 - pre 188 meseci
Koji su to znaci koji zamenjuju naša slova, da li su [{~` i slični ili su kockice i razni čudni znaci? Ako je ono prvo, uradiš ovo što je Ivek predložio, samo replace znaka odgovarajućim slovom, jedino što može da se desi da i pravi znaci, ako ih ima u tekstu, budu zamenjeni. Onda pošalji mejl tome što ti je pisao da se to tako ne radi. Ako su neki kvadratići i slično, promeni Regional Settings kod sebe i sve će da bude normalno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Kako da u wordu ispravim znakove koji zamenjuju slova

[ Pregleda: 3650 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.