Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Export Import iz Back End baze u xml

[es] :: Access :: Export Import iz Back End baze u xml

[ Pregleda: 2542 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miro35
Miroslav Čondrić
BiH

Član broj: 63672
Poruke: 122
*.tel.net.ba.

Sajt: Tel.net.ba


+3 Profil

icon Export Import iz Back End baze u xml14.10.2008. u 10:53 - pre 188 meseci
U primjeru koji šaljem imam formu Form1 i sa nje importujem i exportujem jednu tablicu u xml i iz xml-a.Stvar je u tome da ću podatke slat internetom,znači tablicu po tablicu.I to radi na ovoj bazi "db5".Zanima me zna li neko i postoji li rješenje da iz druge baze "BakEnd" exportujem u xml i importujem iz xml-a.Znači forma sa kodom nalazi se u db5 a tabele koje uvozim i izvozim nalaze se u drugoj Back End bazi.Šaljem primjer forme sa procedurom za uvoz i izvoz.
miro
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Export Import iz Back End baze u xml15.10.2008. u 07:26 - pre 188 meseci
Možeš naravno.
Ako znas gdje ti je baza onda bi napravio ovakav sql upit

sqlupit = "SELECT * from Radnici IN 'D:\nabava\podaci\Podaci.mdb'"

dalje znaš i sam

 
Odgovor na temu

Miro35
Miroslav Čondrić
BiH

Član broj: 63672
Poruke: 122
*.tel.net.ba.

Sajt: Tel.net.ba


+3 Profil

icon Re: Export Import iz Back End baze u xml15.10.2008. u 07:52 - pre 188 meseci
Probo sam sa select ali ne radi.Neznam jesi li gledo moj primjer on mi radi.Samo u mom primjeru treba dodati da tablicu za export u xml uzima iz neke druge baze koja se nalazi recimo na C:IC\PutniNalozi.mdb
miro
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Export Import iz Back End baze u xml16.10.2008. u 08:10 - pre 188 meseci
Miro stavi još jednu tipku koju s kojom češ si napraviti import podatka iz druge
tablice u ovu tvoju tablicu iz koje radiš export,onda če ti raditi ove tvoje ripke,
znači stalno će iz jedne te iste tablice raditi export

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Export Import iz Back End baze u xml16.10.2008. u 14:32 - pre 188 meseci
Ako ti se exportovanje pokreće iz front-end sa C:, a back-end je recimo na F: i trenutno mreža radi, probaj da napišeš ovako nešto:

Application.ExportXML ObjectType:=acExportTable, DataSource:="F:\Putanja\Tabela", DataTarget:="C:\Putanja\Tabela.XML"
 
Odgovor na temu

Miro35
Miroslav Čondrić
BiH

Član broj: 63672
Poruke: 122
*.tel.net.ba.

Sajt: Tel.net.ba


+3 Profil

icon Re: Export Import iz Back End baze u xml17.10.2008. u 07:43 - pre 188 meseci
Ovo mi je prihvatljivo : Application.ExportXML ObjectType:=acExportTable, DataSource:="F:\Putanja\Tabela", DataTarget:="C:\Putanja\Tabela.XML". S tim da ova DataSource:F:\Putanja\Baza.mdb i tabela u bazi.
Isto tako Trtko mi je dao ideju ako ne uspijem ovako da kreiram tabelu u front -end bazi i da importujem podatke u tu tabelu.Inače ovi xml fajlovi će se slat mail-om na drugi komp koji se nalazi u drugom gradu.Ako ste pogledali primjer koji je isto neko dao na forumu,vidjećete da ima i import iz xml-a u bazu.
miro
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Export Import iz Back End baze u xml

[ Pregleda: 2542 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.