Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

navigacija i mapa evrope na N95?

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: navigacija i mapa evrope na N95?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 44947 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

proximus1212

Član broj: 80026
Poruke: 738
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?23.10.2008. u 16:41 - pre 187 meseci
Znam to, to je sa sajta koji si mi dao.

Moja nokia ima takodje oba foldera, i u oba sam probao da ubacim te foldere 0,1,2,3,4,5,6... u oba foldera na tom spisku i nista.

Kad pokrenem maps na telefonu i trazim neku ulicu u novom sadu, ne moze da nadje.

zakomplikovali su tu nokiu koliko god su mogli!

Jeb@@@ ih navigacija i komplikacije!

Na mom qteku lepo imas jedan fajl jedna drzava i ubacis lepo u folder maps i kraj price, a ovde milion foldera, pod foldera, ne znam sta gde da stavim

 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
79.101.85.*



+37 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?23.10.2008. u 18:35 - pre 187 meseci
Ja vas izuzetno postujem i cenim vase vreme koje posvecujete ovoj temi, ali pokusao sam sve primere iz ove teme i nema sanse da proradi. Platicu da mi naprave ovo, jer me ubija psihicki...
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?24.10.2008. u 09:54 - pre 187 meseci
Ok, neko moze da kaze da sam neznalica ili budala, ali jednostavno ne uspevam da vidim detaljnu mapu Beograda...

Instaliram preko Nokia Map Loadera Srbiju i jednostavno nista, kliknem da obrise sve mape sa uredjaja pa ponovo, i ponovo nista... Sa druge strane, ulice ostalih velikih gradova automatski skida sa neta kako zumiram (Solun, Rim, Budimpesta)! Ne verujem da sam nesto zeznuo jer sam prvo i probao na finjaka da instaliram mape... tek kad nisam uspeo, radio sam ono direktno kopiranje (naravno, uz backup datacache foldera)....

PS. Ne znam dal moze da ima neke veze sto mi u Services delu Nokia Map Loadera stoji ovo: 'My Drive & Walk Licences: Singapore & Malaysia; expire 2009/1/29'... Al' i da ima veze, kako mogu normalno da ucitavam i skidam mape ostalih evropskih gradova.... ????? Telefon je Nokia E66.
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.bl.pttrs.net.



Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?24.10.2008. u 20:10 - pre 187 meseci
Ja koristim Garmin XT na N82 i sve radi bez ikakvih problema, jako sam zadovoljan svime, mozda bi mogao malo brze hvatati signal, al ajde.

Malo je komplikovana instalacija, ali ima milion uputstava na netu tako da ne bi smeo biti problem ( osim ako telefon nije updejtovan, al o toj prici nema mesta ovde ).

Uglavnom, sve preporuke za ovaj program, ovaj tvornicki je koliko sam ja upratio poprilicno los, tj. ili trosi racun ili nista ne valja, uglavnom oboje, ali to je moj pogled, ne znam mozda nekome i stima.

Ali sa Garminom nikada nisam imao problema, a izvukao me nekoliko puta iz vecih guzvi, doduse moras ubaciti mape koje ti trebaju, ali to se da resiti.....
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
213.244.209.*



+10 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?24.10.2008. u 21:55 - pre 187 meseci
Citat:
dejan: Ok, neko moze da kaze da sam neznalica ili budala, ali jednostavno ne uspevam da vidim detaljnu mapu Beograda...

Instaliram preko Nokia Map Loadera Srbiju i jednostavno nista, kliknem da obrise sve mape sa uredjaja pa ponovo, i ponovo nista... Sa druge strane, ulice ostalih velikih gradova automatski skida sa neta kako zumiram (Solun, Rim, Budimpesta)! Ne verujem da sam nesto zeznuo jer sam prvo i probao na finjaka da instaliram mape... tek kad nisam uspeo, radio sam ono direktno kopiranje (naravno, uz backup datacache foldera)....



Ista stvar.
Pici man je napisao da je mozda novija mapa, pa treba odabrati stariju, ili tako nesto ne secam se, verovatno je moderator izbrisao post...

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 24.10.2008. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
91.150.116.*



+3 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?25.10.2008. u 09:28 - pre 187 meseci
Tema je postala toxicna :D , inace sto se tice n95 i gps-a , ne zanosite se ljudi ako vam treba gps kupite stand alone uredjaj i vozi ! Prvenstevo imao sam pomenuti model , nokia maps niam ni imao direktno sam sam stavio garmin sa scg route 1.5 . Realnost je da to sve radi ali LOSE , dugo trazi satelite i kad ih nadje to je sve tanko , tako da sam davnih dana prodao taj telefon i kupio mobilni za poruke i razgovor .
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.smin.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?06.11.2008. u 11:22 - pre 187 meseci
Citat:
donmarkone:...ne zanosite se ljudi ako vam treba gps kupite stand alone uredjaj i vozi.

Valjda samo vi g. donmarkone mislite i verujete da se neko 'zanosi' i kupuje n95 da bi njime navigirao. Nokia N95 je MOBILNI TELEFON i sama reč vam govori da se prvenstveno kupuje da bi se sa njime razgovaralo pa tek zatim koristile njegove sekundarne funkcije ... Zar vi stvarno mislite da neko kupuje N95 i ugradjuje ga u auto da bi mu jedino služio za GPS navigaciju?
Verovatno po toj logici takodje mislite da fotografi nasedaju i zanose se kupujući mobilne telefone kako bi fotografisali?
Citat:
donmarkone: Tema je postala toxicna ....

Hmmm ... toksično je čitanje ovakvih komentara koje stvaraju zabludu i povećavaju neznanje kod početnika ...
Citat:
donmarkone: ...Realnost je da to sve radi ali LOSE , dugo trazi satelite i kad ih nadje to je sve tanko...

Šta bi trebao da označava taj pojam "tanko" gospodine donmarkone???
Ja sam proveravao sa istim ugradjenim mapama Garmin na N95 uporedo sa Garmin autonavigacionim uredjajem i I D E N T I Č N O navigiraju. Nisam nigde video da je nešto "tanko" ili pak "debelo". Jedino što se duže čeka da se N95 konektuje ali niko neće ožedneti za tih par sekundi ili minuta ...
Oko duge pretrage satelita na N95 sam pisao u svakoj temi na ovoj strani koja se bavi GPS softverom i verujem da samo zlobnici ili oni koji ne čitaju tudje komentare govore i dalje o tim "dužinama" ...

Ponekad se pitam, da li je većina ovdašnjih "komentatora" uopšte imala N95 u svojim rukama ili je ista jedino gledala pomenuti tel. u izlogu radnje?



[Ovu poruku je menjao Pici man dana 06.11.2008. u 12:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?08.11.2008. u 18:39 - pre 187 meseci
Ne znam dal je zbog assisted gps-a ili cega vec al meni se na telefonu nije desilo da na nalazenje satelita cekam vise od 30 sekundi?!

Sa druge strane na "pravom" GPS uredjaju od pre nekoliko godina cekanje je neuporedivo duze...
 
Odgovor na temu

stole bas
student

Član broj: 161451
Poruke: 4
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?10.12.2008. u 19:50 - pre 186 meseci
Ljudi upomoc!


Imam Nokiu E66, instalirao sam kompletan softver (Za GPS) dat na Nokijinom sajtu, ubcio sam mapu Srbije međutim kada aktiviram GPS i hocu da koristim, ne vidim ništa izuzev auto puta....


Da li se neko možda već sreo sa ovim problemom ili da li neko ima rešenje za ovo.


Unapred hvala.


Pozzzzzzzzz.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?16.12.2008. u 15:55 - pre 186 meseci
Pa procitaj temu koju sam ja otvorio vezanu za detaljnu mapu Beograda na nokia maps. uglavnom ta mapa scg od 3,8 MB kad sam je ubacio kod mene takodje nista skoro sem auto puta nije imala, medjutim postoje druge mape, ja sam jedva nasao neku od 5,5 MB a ta mapa ima detaljno Beograd, Nis, Novi Sad sa nazivima ulica i kucnim brojevima... postoji i mapa od 6,5 MB za nokia maps 1.2. te 2 mape imaju sva mesta i cak i vecinu sela u Srbiji ali uglavnom bez naziva ulica tj postoje ucrtane ulice ali bez naziva. dok su samo ovi veci gradovi uradjeni detaljno... i uradjeni su putevi po celoj Srbiji...

ali su zato mape drugih zemalja super detaljno uradjene,hr,slo, madjarske, grcke... a da ne pricam o nemackoj, francuskoj itd. dok je mapa Bih losa.

Tako da sam ja licno mislio da koristim kombinaciju garmin + nokia maps. nokia maps je dobra za inostranstvo i za Beograd, Ns, Nis... s obzirom da je kartografija mnogo lepsa kod nokia maps i preglednija nego kod garmina. a kad ides po Srbiji po manjim mestima, selima itd onda jedino garmin dolazi u obzir mada ni on nema ulice u mnogim selima/malim mestima.

nego ja moram da vidim kako da osposobim na nokia maps da mi radi pretragu ulica i brojeva,ima ljudi kojima provereno radi a meni nece verovatno jer sam ubacio mapu za nokia maps 1.2 u nokia maps 2.0. tako da cu instalirati nokia maps 1.2 pa probati sa njim. i takodje kod nokia maps mozes da gledas kartu u offline modu do mile volje ali ako hoces glasovnu navigaciju to se placa ito dosta!

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 16.12.2008. u 19:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?16.12.2008. u 20:30 - pre 186 meseci
@ilkebgd, nisi ni imao potrebe otvarati novu temu. Imao si sve lepo napisano i u ovoj temi ranije. Dovoljan je sledeći citat i sve je već jasno:
Citat:
k.i.z.a: Ista stvar.
Pici man je napisao da je mozda novija mapa, pa treba odabrati stariju, ili tako nesto ne secam se, verovatno je moderator izbrisao post...

Naravno, problemi postoje i ne treba tražiti dlaku u jajetu. Trebamo biti srećno što neko uopšte odvaja svoje dragoceno vreme i izdaje mape Srbije kako bi ih mi već nakon dva minuta od samog pojavljivanja piratizovali(čitaj: pokrali) i koristili džabe.:)
 
Odgovor na temu

milanche882
Milan Stojkovic
Nis

Član broj: 150902
Poruke: 15
*.dynamic.itsisp.net.



Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?15.01.2009. u 07:48 - pre 185 meseci
Ljudi, jedna stvar...
Nokia N82, ubacio sam mape Srbije preko Map Uploadera, Ne znam kako da ga prebacim na Srpski jezik.. Mape rade, ali za sada mogu samo da pronadjem mesto, ali kada mu naredim da me odvede do tamo, prijavljuje mi da ta opcija nije omogucena... Sta treba da uradim??????????
Pokusao sam da instaliram Garmin, ali slabo mi to ide...
Ps: mislim da su N82 i N95 isti pa sam vas pitao ovde...
 
Odgovor na temu

alexg
Srbija

Član broj: 141181
Poruke: 41
93.87.165.*

ICQ: 303


Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?12.06.2009. u 19:46 - pre 180 meseci
Iako je tema starija, tiče se mog pitanja i zato ne želim specijalno da pokrećem novu, ali me zanima par, da kažem, razjašnjenja u vezi Nokia Maps na N95, a u mojoj želji da to instaliram na telefonu.

-Sa sajta nokia.com sam skinuo Nokia Maps 2.0 i istu aplikaciju instalirao na telefon. Ono što mene zanima, da li sam time završio posao - odnosno da li sam time instalirao i mape? Tačnije, da li je program i mape, dva odvojena segmenta koja se moraju prebaciti na telefon (Nokia Maps i Nokia Map Uploader)?

-Na dalje, da li ova aplikacija koristi GPRS, obzirom da svi znamo kada se isti koristi, se i plaća kod operatera? Da li ovaj program može da radi autonomno, da ''vidi'' satelite, ali ne i da moj operater pride uzima mi novac (ako je to slučaj, onda nemam ni potrebe da ostavljam ovaj post :-))) Ovo pitam jer kada aktiviram Maps na telefonu ''pita'' me da li idem online i onda me pita za vrstu konekcije (u mom slučaju nudi mi GPRS).

Hvala za pojašnjenja.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?13.06.2009. u 19:40 - pre 180 meseci
Program trazi mrezu operatera kako bi lakse i brze "pronasao" satelite, tkz "agps". Na korisniku je da to odobri ili zabrani. U slucaju zabrane tel. nece traziti mrezu operatera kao pomoc i samim tim trositi kredit, vec ce se direktno kaciti na satelite preko ugradjenog hardvera(gps sklopa). Jedino sto ce te duze cekati na konekciju. Ako se odobri mreza operatera, konekcija je vrlo brza i utrosak je do 3 dinara po konekciji a to nije nista i vredi dozvoliti i ne cekati i po 5 i vise minuta.
 
Odgovor na temu

spymilo

Član broj: 295720
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?31.12.2011. u 12:18 - pre 149 meseci
navigacija na iphone 4 dal skida kredit ili ide preko gps
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: navigacija i mapa evrope na N95?31.12.2011. u 13:49 - pre 149 meseci
Pa ako ne radi preko GPS-a, onda baš i nije navigacija. A da li skida kredit ili ne zavisi koji program koristiš i kakav paket kod operatera imaš.
Iz iskustva, iPhone ili Android telefon bez interneta su upola manje zanimljivi i funkcionalni.

Od programa, ako koristiš neki softver poput iGO-a, onda se "internet ne troši", tako da ako nemaš besplatne MB ne troši se ni kredit. Mada, zbog Assisted-GPS funkcije koju imaju svi telefoni sa GPS-om, može se desiti da ti skine nešto malo kredita za početno lociranje na karti, ali posle toga sa nekim programom poput iGO-a nemaš dalje potrošnje. A ako koristiš Maps aplikaciju, onda će ti trošiti, mada i tu možeš unapred učitati kartu gde ćeš biti, pa izbeći i tu troškove.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: navigacija i mapa evrope na N95?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 44947 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.