Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tri banke u Srbiji pred bankrotom?

[es] :: Ekonomija :: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

[ Pregleda: 180854 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 13:01 - pre 183 meseci
Ja bih samo za trenutak da se vratim na temu. Dakle krajem prošle godine se dešava sledeće: prvi hladni finansijski talasi zapljuskuju Srbiju, širi se priča da će se strane banke prve povući ili bankrotirati, međutim strane banke prve ubacuju u svoje ispostave svež novac jer domaće stanovništvo panično podiže pare, dodatno ohrabrujući situaciju strane banke daju povećane kamate na štedne uloge naših građana, posledica je da je taj novac sada skuplji na bankarskom tržištu, privreda se zadužuje po novim stopama, situacija se komplikuje za privredu i ne može da servisira svoje dugove, banke imaju problem sa skupim novcem i lošim dužnicima, država vidi da se banke muče i odlučuje da uđe sa svojim novcem. Moje pitanje glasi: da li država na ovaj način nacionalizuje banke? drugo pitanje: Da li banke biraju između dve opcije - bankrot ili nacionalizacija?
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 13:13 - pre 183 meseci
Kada je taj fond formiran? Dajl link ka zvanicnoj vjesti.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.223.*



+1 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 13:14 - pre 183 meseci
Citat:

Punjenje budzeta ide iznad ocekivanja, stvarno nemam ideju otkud ti podaci da je budzet prazan.



Vrh brate!!!
Budzet podmiruje osnovne potrebe gradjana? Otkad molicu? Odoh odmah po jogurt i burek, ako Drzava placa.

Ovo za penzije je cista laz. Ne da su se smanjile, nego su cak i povecane. Stvarno ne razumjem zbog cega pises neistine?


procitaj malo nesto pre nego lupis

http://www.srbijanet.rs/ekonom...di-nuzan-rebalans-budzeta.html

Citat:
Deficit u budžetu Srbije u januaru je iznosio 800 miliona dinara, a ukupni prihodi su realno za 20 odsto niži nego u istom periodu prošle godine. Te brojke samo potvrđuju da postoji hitna potreba za rebalansom budžeta i signaliziraju da je Srbija u ozbiljnoj krizi.


u januaru mesecu su prihodi u budzet bili 20% nizi od planiranih

zatim procitaj clanak u blicu koji pokazuje da su u januaru 2008 plate i penzije realno 20% nize nego 2008 godine tj da se za 20% smanjila kupovna moc gradjana

Plata se polako topi, ostaje samo za puko preživljavanje

http://www.blic.rs/temadana.php?id=78017

Pa zatim vest koja pokazuje da drzava nema para i da duguje firmama u Srbiji skoro 1 milijardu dolara

Država duguje firmama 719 mil. €

http://www.b92.net/biz/vesti/s...03&dd=07&nav_id=348846

Pa zatim pad industrijske proizvodnje i izvoza u januaru za 20% i povecanje nezaposlenosti...

Pa zatim KRAH BEOGRADSKE BERZE i njenih berzanskih indeksa....

situacija je veoma teska - i ne treba se praviti blesav....

 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.223.*



+1 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 13:17 - pre 183 meseci
Citat:
Kada je taj fond formiran? Dajl link ka zvanicnoj vjesti.


http://www.pregled.rs/naslovna_strana.php?vest=34209

Bankama garancije od 40 milijardi

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je juče da je država spremna da sa 40 milijardi dinara garancija pomogne bankama da se izbore sa očekivanim novim talasom udara ekonomske krize zbog nelikvidnosti privrede.
"Očekujemo talas pritiska na banke kao posledicu nemogućnosti privrede da servisira svoje obaveze (vraća kredite). Pojaviće se stečajni postupci gde banke neće moći da naplate svoja potraživanja", kazao je on na Biznis forumu na Kopaoniku.
Cvetković je istakao da je u budžetu Srbije izdvojeno 40 milijardi dinara koji će omogućiti da se zajedno sa Narodnom bankom Srbije pomogne očuvanju stabilnosti srpskog bankarskog sektora.

----------

znaci da vlada ocekuje da dosta firmi u srbiji propadne , a sobzirom da te firme duguju bankama to ce povuci dole i banke , pa ce drzava , mesto da spasava novcem domace firme, tim novcem spasavati STRANE BANKE


znaci banke mesto da ko i svako drugo preduzece snose same posledice svojih losih odluka, taj rizik prevaljuju na samu drzavu tj na srpski narod

bruka sta se radi
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 13:32 - pre 183 meseci
Vecina podataka koje je korisnik Laki_Gen dao odnose se na septembar 2008 godine to znaci pre nego sto je pukao balon u Americi i pre ispumpavanja 600 miliona evra iz Srbije tako da su ti podaci u sadasljoj sutuaciji irelevantni.
Citat:
Sve u svemu, banke nisu ni na koji nacin direktno ugrozene i ne preti im nikakva opasnost od bankrota.
To je crno na bjelo i ne vidim sta tu mozes da osporis. Jednostavno, to je realnost.

Pa dobro sto je onda izdvojeno 430 milona evra za sanaciju banaka ako nema opasnosti ,niko lud ne pravi plan za spasavanje ako nepostoji mogucnost da brod potone.

Citat:
Ove prazne price raznih opozicionih ekonomista, umisljenih strucnjaka i raznih proroka, slobodno okaci macku o rep.

To znaci po tebi svako odstupanje od 'partiskog puta' je odma znak da je doticni u opoziciji a ja mislio da se mi zalazemo za evropske vrednosti od kojih je jedna i kriticko misljenje ,pa dobro makar se neki od nas za njih zalazu do izgleda da imamo i zaostalih balkanca.


Citat:
Ako i dalje zelite ucestvovati u diskusiji, iznesite cinjniece koje osporavaju ovo gore navedeno ili se jednostavno povucite.
Nema vise nikakvog smisla da trolujete temu.


O kojim ti cinjenicama govoris pa naravno da Srpska banka ima minus kada ona medju retkima ulaze u Srpsku proizvodnju koja je dodatno urusavana vladinim merama koje idu u korist uvoznog lobija dok ostali strani kisari uglavnom daju visoko isplative kredite gradjanima koji im uz povoljan kurs evra koji keriraju sa uvoznim lobijem daje ogromni profit.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 13:47 - pre 183 meseci
Balon u Americi je pukao daleko prije.
Tih 600 miliona je vec nekoliko puta objasnjeno.

430 miliona je garanicaja. Nije isplacen ni dinar. Isto kao i osiguranje depozita. Jos uvjek na sajtu Vlade nema informacije o tome.
Kriticko misljenje i iznosenje lazi su dva razlicita pojma.

Naveo sam ti podatke za Srpsku banku, pogledaj malo unazad. Imaju kamate do 30% za gradjane. Mnogo su jake patriote sa tolikom kamatom.
Koliko su ulozili u privrdu? Pogledaj bilanse te banke i sve ce ti biti jasno.
Da su sve i dinar investirali u privredu (a nisu), to je na nivou statisticke greske.
Koga ti ovde zamjavas laznim patriotizmom neke "srpske" banke?

@Sopocana To samo kod nas pad industijske proizvodnje, pad berze, pad izvoza (npr. Japan je imao prosli mjesec pad od 50 hebenih %).
Ovoliko demagogije skoro ne videh.

Posebno je pateticno pozivanje na "patriotizam". Ko o cemu, Srbi o patriotizmu, a zemlja sve manja. E do mojga.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.223.*



+1 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 14:01 - pre 183 meseci
Citat:
Balon u Americi je pukao daleko prije.
Tih 600 miliona je vec nekoliko puta objasnjeno.

430 miliona je garanicaja. Nije isplacen ni dinar. Isto kao i osiguranje depozita. Jos uvjek na sajtu Vlade nema informacije o tome.
Kriticko misljenje i iznosenje lazi su dva razlicita pojma.

Naveo sam ti podatke za Srpsku banku, pogledaj malo unazad. Imaju kamate do 30% za gradjane. Mnogo su jake patriote sa tolikom kamatom.
Koliko su ulozili u privrdu? Pogledaj bilanse te banke i sve ce ti biti jasno.
Da su sve i dinar investirali u privredu (a nisu), to je na nivou statisticke greske.
Koga ti ovde zamjavas laznim patriotizmom neke "srpske" banke?

@Sopocana To samo kod nas pad industijske proizvodnje, pad berze, pad izvoza (npr. Japan je imao prosli mjesec pad od 50 hebenih %).
Ovoliko demagogije skoro ne videh.

Posebno je pateticno pozivanje na "patriotizam". Ko o cemu, Srbi o patriotizmu, a zemlja sve manja. E do mojga.


nazovi to kako hoces, tih 430 miliona je novac rezervisan za banke koje ce one povlaciti u slucaju propasti/bankrota

drugo te domace banke koje pominjes ne mogu da vode proizvodnu i investicionu politiku jer drzava kao njihov vlasnik TO NECE




trece to sto i drugi propadaju - nama nije nikakva uteha jer propadamo MI

i ono sto je bila moja poenta jeste da samo idioti i neprijatelji naroda mogu u trenucima ovakve krize i ispraznjenog budzeta da spasavaju strane banke od propasti.....


cetvrto dokazao sam ti da smo kao drzava i privreda u nikad vecoj krizi
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 14:32 - pre 183 meseci
Te pare banke nece povlaciti u slucaju propasti/bankrota, vec upravo da bi se to sprecilo. Ne dajes coveku na samrti lek. Lek mu dajes kada pocne da pokazuje prve znake bolesti.
Ako banke dodju u problem sa likvidnoscu, drzava ce im POZAJMITI novac.

Naravno da ce pozajmiti bankama sa vecinskim stranim vlasnistvom, jer su te banke REALNO najveci zajmodavci u Srbiji. Te banke su kreditirale privredu i gradjane i one zbog problema privrede mogu (hipoteticki) doci u problem sa likvidnoscu.

Da pojednostavimo:

Privreda je uzela kredit od banke.
Koje banke?
Banke sa stranim vecinskim vlasnistvom - zato sto one imaju novca koji mogu pozajmiti.
Zasto imaju novca?
1. Gradjani im vjeruju i vecinu stednje drze kod tih banka, onda se iz te stednje daju krediti, valjda toliko znate.
2. Mogu da se zaduze u inostranstvu kod svojih centrala i da unesu novac u zemlju koji mogu da plasiraju u vidu kredita.

Idemo dalje.

Privreda u problemima zbog SEK-e. Ne vracaju krdite.
Otpustaju radnike. Radnici ne mogu da vracaju kredite.
Niko ne vraca pare bankama (vecinom sa stranim vlasnistvom).
Sa druge strane, banke moraju da vrate pare koje su pozajmile od svojih centrala (tacka 2).
LIKVIDNOST ode u majcinu.

Sta dalje? Da svi odemo u tri lepe? NE

Drzava pozajmljuje bankama (opet sa stranim vlasnistvom) 430 milion E da se izvuku iz problema i da nastave dalje kreditirati privredu i stanovnistvo.
//*Ako nemaju problem da vracaju pare, odakle ce davati kredite. Valjda je i to jasno.*//

Kakve onda veze ima dal' je vlasnistvo domace ili strano? Cjela privreda i svi mi zavisimo od stabilnosti tog sektora. Sta tu moze da bude nejasno?

Citat:
Sopocanac: na
i ono sto je bila moja poenta jeste da samo idioti i neprijatelji naroda mogu u trenucima ovakve krize i ispraznjenog budzeta da spasavaju strane banke od propasti.....


Zakljuci sam ko je idiot u ovoj prici.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 18:01 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac: ako nijedna banka nije ugrozena zasto je Cvetkovic formirao fond od 430 miliona evra za spasavanje bankarskog sektora?

Ako pitas da ti se nesto protumaci, daj onda barem link do zvanicnog dokumenta na koji se pozivas. Ja prvi put cujem za "spasavanje bankarskog sektora" upravo na ovoj temi. Odavde se nikako ne moze zakljuciti da li su u pitanju garancije koje ce se davati bankama kako ne bi pozatvarale firme-duznike ili su u pitanju garancije koje ce se isplacivati u slucaju da neka banka bankrotira i nekom nema da isplati depozit. Medjutim, neki novinar to pogresno cuje, Sopocanac procita pa interpretira onako kako on voli, onda zaza procita tu njegovu interpretaciju i u tri koraka imamo "sanaciju banaka" i propast celokupnog bankarskog sistema se uzima kao aksiom:
Citat:
Pa dobro sto je onda izdvojeno 430 milona evra za sanaciju banaka ako nema opasnosti...


Citat:
niko lud ne pravi plan za spasavanje ako nepostoji mogucnost da brod potone.

Ustvari, tako se razmisljalo dok nije potonuo "nepotpovi" brod Titanik.
Nakon toga, svaki se smatra potopivim.

Alo, bre, zevzeci jedni, procitate jednu prosto-prosirenu recenicu i na osnovu toga gradite citavu teoriju?! Bolje citajte malo propise, upoznajte se sa depozitima koje banke moraju da uplacuju prilikom plasiranja sredstava, procitajte malo o osiguranju depozita koje banke takodje po zakonu moraju da uplacuju i posle toga komentarisite da li drzava treba samo da ubira te garancije, ili ako stvari krenu kako ne treba, da mora da izvrsi svoj deo obaveza koje je sama definisala i prihvatila? Jeste, tako je, ako banka propadne, drzava ce vlasnicima tekucih racuna MORATI da isplati svaki nedostajuci dinar/eur/dolar/chf. A te pare sigurno nece pasti sa neba, vec ce se uzimati iz budzeta. Ako kriza potraje godinama, svakako cemo imati prilike da vidimo bankrotiranje nekih banaka, ali konkretno u 2009. godini ne ocekujem da bankrotira niti jedna banka. Bilo kako bilo, rok za predaju bilansa za 2008. je istekao ovih dana, tako da cemo uskoro imati priliku da vidimo koja je banka poslovala pozitivno, a koja negativno. Vecina je poslovala pozitivno, mada ce verovatno biti i onih koje su poslovale negativno. Ipak, mislim da ni jedna banka nije mogla izgubiti vise od 10% svoje imovine, sto ce reci da tim tempom ima jos 10 godina fore da izgubi sva sopstvena sredstva i da pocne gubiti depozite sa racuna svojih klijenata. Drugim recima, jos jednom - bankarski sektor je najjaci i najzdraviji privredni sektor u Srbiji. Da ima boljeg, otisao bih tamo da radim.

Citat:
nazovi to kako hoces, tih 430 miliona je novac rezervisan za banke koje ce one povlaciti u slucaju propasti/bankrota
Opet bla-bla-truc. U slucaju bankrota nista ne povlacis, ali... kome ja to pricam...

Citat:
cetvrto dokazao sam ti da smo kao drzava i privreda u nikad vecoj krizi

Preziveli smo mi i (mnogo) vece.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 19:09 - pre 183 meseci
Ne znate vi.Sustina je u plazma televizoru.Kako ste me smorili sa tom pricom o visokim kamatama,i o propasti banaka.Sta to mene briga?Ja radim kao pomocnik sekretara zamenika savetnika generalnog asistenta direktora, primam platu iz budzeta od poreza gradjana i mene to ne zanima.Ja kad odem u onaj veliki trzni centar i vidim one plazma televizore meni zadrhti srce.A svi upaljeni i onako sareni...sa jarkim bojama...to mnogo lepo.Sto to lepo...ima ih raznih.A jarke boje.I mogu da ih uzmem na kredit.Bas me briga kolka je kamata,meni je to sitno.A tek oni mali telefoni.. i na njima moze da se gleda film!Kako su slatki!Ja kupim plazma televizor,i odem kuci,pa ga okacim na zid...to mnogo lepo.Mnogo lepe boje.I sta me briga sto je propala privreda zbog visokih kamata,bitno je da ne propadne bankarski sistem,da bih mogao da kupim plazmu.Ne jednu,tri srpske privrede bih dao za moju lepu plazmu ,kolko mi se svidja.I sta stim sto drzava nece da ulaze u privredu da bi mogla da vraca kredite,nego pomaze bankama.Mi smo pametniji od ostatka sveta.Imamo drugaciju taktiku.Evo lepo kaze covek:
Citat:
Laki_Gen:

Privreda u problemima zbog SEK-e. Ne vracaju krdite.
Otpustaju radnike. Radnici ne mogu da vracaju kredite.
Niko ne vraca pare bankama (vecinom sa stranim vlasnistvom).
Sa druge strane, banke moraju da vrate pare koje su pozajmile od svojih centrala (tacka 2).
LIKVIDNOST ode u majcinu.

Sta dalje? Da svi odemo u tri lepe? NE

Drzava pozajmljuje bankama (opet sa stranim vlasnistvom) 430 milion E da se izvuku iz problema i da nastave dalje kreditirati privredu i stanovnistvo.
//*Ako nemaju problem da vracaju pare, odakle ce davati kredite. Valjda je i to jasno.*//


Pa sta ako je banka parazit koji zivi u telu domacina.I to sto pricaju da telo domacina moze da zivi bez parazita,a parazit ne moze da zivi bez domacina,to nije tacno.Ja cak mislim da je Bog uzeo kredit iz banke da bi stvorio univerzum.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 19:30 - pre 183 meseci
Pricas napamet.

Znas vrlo dobro da privreda ne moze da posluje bez kredita.
Za opokretanje biznisa ti treba novac.
Za prosirenje biznisa ti treba novac.
Duznici ti ne plate na vreme, treba ti novac da platis radnike, poreze, kiriju...
Odakle ce taj novac doci? Mozda pada sa neba?

Drzava pomaze privredi. Zvnicno.

http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=104715
http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=104345
http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=103810
http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=103944

Bankama jos nije dala/pozajmila ni dinara. Niti ima zvanicnih najava da ce intervenisati. Ova izjava Cvetkovica je ko zna kako interpretirana i onda ovde zestoko spinovana.

Ako imate nesto protiv banka, zalite se njihovoj upravi. Nemojte ovde siriti neistine.
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 20:21 - pre 183 meseci
Posto svaki brod ima mogucnost da propadne naravno da svaki ima i paln za spasavanje ali ako bi hipoteticki postojao brod koji ne moze da potone onda ne bi za njega bilo plana za spasavanje, ovim sam hteo da kazem cim se pravi plan za spasavanje banaka i izdvaja oko 400 miliona evra to samo znaci da postoji realna sansa od propasti banaka u trzisnim uslovima ,jer da ne postoji nebi postojao ni plan.
@boxxter Upravo je to pojenta umesto da ulozimo pare u proizvodnju i velike infrastrukturne projekte za koje i sam Bog zna da nam su preko potrebni mi odvajamo pare u fond za slucaj da treba da spasavamo banke i jos kazemo da tom fondu ako bude potrebno mogu da pristupe i 100% strane banke koje su svojim agresivnim reklamama i dovele do ovolike zaduzenosti gradjana(nemojte samo da kazete da obicni covek moze da racionalno ako mu se stalno servira propaganda misli jer ne moze).

[Ovu poruku je menjao zaza000111 dana 08.03.2009. u 21:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 20:44 - pre 183 meseci
Zato ste vi tu da "obicnom coveku" otvorite oci i zastitite njegove interese? Vazno da je vas nekoliko prozrelo svjetsku zavjeru protim malog, obicnog coveka.
A ja se pitao gde su Jevreji?

Ko upravlja bankama?
J
Je
Jev
Jevr
Jevre.....
Ajde jos malo, mozete vi to. Samo jos malo napregnite vijuge i i i i BINGO!!!! Jevreji!!!


P.S. Jel' ja napisah maloprije da Vlada DAJE pare za privredu (da, daje - BESPOVRATNO).
Bankama ne daje ni dinara, niti je napravila neki plan kako ce tako nesto uraditi. Halooooo???

Troll off, please.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 20:55 - pre 183 meseci
Laki sto si nervozan,pricamo samo.Nismo mi izazvali svetsku krizu,i oterali ljude da stoje sa tanjirom ispred kazana,nego bankari.Pises cudne postove....
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 21:10 - pre 183 meseci
Koliko vidim neki ovde propagiraju antisemitizam u ubacuju Jevreje u diskusiju gde zaista nije mesto onda nisu ni cudni njihovi stavovi koji se kose sa evropskim vrednostima i propagiraju duh tako tipican za Balkan nego citat:
Citat:
Bankama ne daje ni dinara, niti je napravila neki plan kako ce tako nesto uraditi. Halooooo???
Pa ja to nisam ni rekao ,vidi se da ne pazljivo citate moje poruke ,da budem jasan:'Vlada je napravila plan da u slucaju moguceg bankrotstva banaka potpomogne sve banke koje pomoc zatraze pa i one koje su u 100% stranom vlasnistvu sto je cista pljacka poreskih obveznika', to znaci ovde postoji mogucnost pljacke poreskih obveznika i ja se protivim toj mogucnosti.
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 21:11 - pre 183 meseci
Laki, Miskovicu, Darko i slicni, ja nemam znanja iz ekonomije da bih ovde pricao, ali nisam nisam glup da popijem ove baljezgarije. Na vama je nastavite da pisete i opovrgnete lupetanja doticnih demagoga koji su dosli ovde da pale masu sa velikim slovima na NARODU, NASIM, STRANIM i ostalim istrosenim sranjima.

Nemoj te odustati jer ne smemo dozvoliti takvim maloumnicima da prevladaju...opet...
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 21:23 - pre 183 meseci
Ma, ja sam Jevreje ubacio onako, cim ste krenuli o nekoj zavjeri da pisete.
Sta je zavjera bez Jevreja? K'o pasulj bez mesa.

Protivis se mogucnosti? Bravo, imas bambija za trud.
Ajde sad ponovo u skolu da naucis nesto o diskriminaciji i logici.

Ako se (hipoteticki) pomogne banci od koje direktno zavisi ~3.000 zposlenih, nekoliko velikih privrednih sistema, nekoliko desetina hiljada stedisa (sve gradjani Srbije), a eto, banka je pukim slucajem sa vecinskim stranim vlasnistvom, to je pljacka????!!!!
Jesam li dobro razumeo?

Mozda kod Alise u Zemlji Cuda. U normalnom svjetu (eto i kod nas), to je jaaaaaaako pogresno shvatanje.
Postoji cak i jedna veoma precizna dijagnoza tog stanja svjesti. Cak su nasli i nacin kako se to leci. Nista ne brinite.
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 21:48 - pre 183 meseci
Citat:
augustus: Laki, Miskovicu, Darko i slicni, ja nemam znanja iz ekonomije da bih ovde pricao, ali nisam nisam glup da popijem ove baljezgarije. Na vama je nastavite da pisete i opovrgnete lupetanja doticnih demagoga koji su dosli ovde da pale masu sa velikim slovima na NARODU, NASIM, STRANIM i ostalim istrosenim sranjima.

Nemoj te odustati jer ne smemo dozvoliti takvim maloumnicima da prevladaju...opet...


Pa ovo sto mi pisemo nije demagogija neko kao sto sam vec napisao ali neko nezeli da cita realnost sada sto se vama ona nesvidja iskren da budem ni meni ona neodgovara ali sta je tu je.Koje stvarno demagog i spin majstor vidi se iz vase poruke gde osim raznih lepih kvalifikacija za svoje neistomisljenike navodite da neistine jer na primer ja sam uglavnom pisao(ako ne i iskljucivo) velikom slovima DRZAVA a i nesto se nesecam da je neko pisao velikim slovima NAROD,NASI,STRANI demantujteme citatima ili priznajte da ste pogresili.


Citat:

Ako se (hipoteticki) pomogne banci od koje direktno zavisi ~3.000 zposlenih, nekoliko velikih privrednih sistema, nekoliko desetina hiljada stedisa (sve gradjani Srbije), a eto, banka je pukim slucajem sa vecinskim stranim vlasnistvom, to je pljacka.

Mozda kod Alise u Zemlji Cuda. U normalnom svjetu (eto i kod nas), to je jaaaaaaako pogresno shvatanje.
Postoji cak i jedna veoma precizna dijagnoza tog stanja svjesti. Cak su nasli i nacin kako se to leci. Nista ne brinite.


Ala ste ga nakitili pa nije bas sve tako kako ste prikazali ,prvo sto moramo da razjasnimo da je bas zbog velike zarade u Srbiji u predhodnom periodu bankarski sektor postao prenaduvan kao i na primer ekonomija u Americi sa mnogo vecim brojem sluzbenika nego sto je to realno potrebno tako da odredjeni broj zaposlenih u njemu je prosto ne potreban tako da bi i u normalnoj situaciji sa poboljsanjem kreditnog rejtinga sobzirom na tada neminovni pad profita i broj zaposlenih splasao a kamoli u krizi.Pa ti privredni sistemi i nezavise ako banka propadne lepo uzmu novi kredit u vecinski domacoj banci potpomogne ih drzava parama koje nije dala tim istim stranim bankama koje su propale i neto izlaza, a za stedise jele kako vi i jos neki tvrde postoji garantovani iznos depozita od strane drzave a posto vecina racuna nije veca od njega oni nemaju cega da se plase ili imaju? Sto me terate da se ponavljam kada sam vam na isto pitanje odgovorio vec hiljadu puta ali kada vec insistirate da to je pljacka onih poreskih obveznika koji sa tom bankom u 100% stranom vlasnistvu nemaju nista cak je i pljacka onih koji rade u tim sistemima firmi koje ste pominjali jer se od njih oduzima novac koji je u sustini njima i namenjen ,pa je i pljacka onih stedisa koji su u limitima zagarantovanog depozita jer ce oni svu svoju stednju dobiti natrag i ovako i onako ali ce zato njihov poreski novac biti ukraden.

Ponovo vredjate time sto implicirate da sam ja mentalno bolestan molim Moderatore da reaguju.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 22:03 - pre 183 meseci
Citat:
zaza000111: Pa ti privredni sistemi i nezavise ako banka propadne lepo uzmu novi kredit u vecinski domacoj banci potpomogne ih drzava parama koje nije dala tim istim stranim bankama koje su propale i neto izlaza, a za stedise jele kako vi i jos neki tvrde postoji garantovani iznos depozita od strane drzave a posto vecina racuna nije veca od njega oni nemaju cega da se plase ili imaju?

Sto me terate da se ponavljam kada sam vam na isto pitanje odgovorio vec hiljadu puta


Garantovani iznosi?? Ti garantovani iznosi se isplacuju iz prodaje krompira? Ili mozda iz BUDZETA koji punimo (pogadjaj) opet MI, gradjani Srbije.
Zasto od mojih para da se isplacuje stedisa neke strane banke? Ne dam. Mogu i j da budem zatupljen.

Zar nije bolje da se mojim novcem pomogne (hipoteticki) nekoj banci da nastavi normalno da posluje i da se onda taj isti novac vrati u Budzet, jos uz kamatu???
Sta tu ima biti nejasno?

Evo zasto pitam po sto puta.
Zato sto je toliko nelogicnosti u tvojim postovima da je to jednostavno nevjerovatno.
Toliko nepoznavanja materije o kojoj se diskutuje, toliko prepotencije i sveznanja, toliko spinovanja i demagogije i sto je najgore u svakoj poruci neka izvrnuta realnost.

Onda se jos osjecas uvredjenim kada te fino pitam dal' su takve izjave normalne? Izvini, ali ja to ne prihvatam za normalno, mozes da se ljutis do neba. Nema potrebe da mi vjerujes na rjec, procitaj nekoliko clanaka koji govore o takvoj vrsti ponasanja i bice ti jasno zasto sam se nekoliko puta zapitao dal' smo u istoj stvarnosti?!
 
Odgovor na temu

zaza000111
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 215121
Poruke: 77
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?08.03.2009. u 22:16 - pre 183 meseci
Koliko ja znam banka odredjeni nivo sredstava mora uvek da ima pri ruci tako da deo bi se isplatio odatle a deo prodajom celokupne imovine banke tako bi se zadovoljio potreban nivo. Sto se tice spinovanja i demagogije to otavljam citaocima sami da zakljuce na osnovu iznetog ja ipak necu zadrzati ekskluzivno pravo da im naredjujem kako da misle.Nardnih nekoliko dana me nece biti ne zato sto sam kako neko impliciraju 'ubaceni elemenat' nego prosto zato sto neko u ovoj Srbiji treba i nesto da PROIZVODI a ne kao bankari da naklapa uz visoku platu.

[Ovu poruku je menjao zaza000111 dana 08.03.2009. u 23:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Tri banke u Srbiji pred bankrotom?

Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

[ Pregleda: 180854 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.