Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti

[es] :: Virtualizacija :: VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti

[ Pregleda: 3970 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dj13
Beograd

Član broj: 64598
Poruke: 15
*.adsl.verat.net.



Profil

icon VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti06.10.2008. u 10:19 - pre 189 meseci
MikroTik je instaliran na virtuelnu masinu VMware. To izgleda radi kako treba.
Posto se prvi put susrecem sa oba (VMware i MikroTik), pratio sam razna uputstva i nije mi uspelo da namestim.
Kao prvo koliko mi treba mreznih u tom kompu? Imam 3.
Moje razmisljanje je bilo ovako otprilike: (M1, M2, M3 mrezne kartice). Switch i M3 su gigabitni.

......................PC SERVER......................SWITCH.......OSTALI PC
INTERNET.........WINDOWS M3<----------> || <---------->PC1
......|...............VMware.......................... || <---------->PC2
......---------->M1 MikroTik M2<---------> || <---------->PC3

Sta god sam pokusao (ako sam dobro uradio) nisam mogao da nagovorim MikroTik da uzme adresu sa SBB-a. Mozda i ne moze ili ne mora tako to ne znam.
Adresa sa SBB (imam dynamicku) je uvek bila u Win na kartici koja je bila ukljucena u modem.
Da li neko zna u praksi ili teoriji kako podesiti ovo da radi (i VMware i Mikrotik)? A i da li mi treba 3 mrezne. Ono sto zelim je da ostane gigabitna veza izmedju switcha i windowsa na serveru.
poz
 
Odgovor na temu

dj13
Beograd

Član broj: 64598
Poruke: 15
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti06.10.2008. u 12:40 - pre 189 meseci
Evo da se javim relativno brzo da sam namestio tj. prijatelj je namestio.
Pocetni problem i najveci na koji sam naisao a nisam znao gde je zvrcka je kako spreciti bridgovanu karticu iz VMware da primi adresu u WIN.
Vrlo prosto iskljuciti TCP/IP za tu karticu u Win. Ostalo je vec islo lakse, ali je ipak prijatelj namestio.
Ostalo je 3 kartice. Sve radi za sad ok. Ping do prvog SBB gatwaya sa racunare iz mreze preko switcha je 20-25ms. Ping sa servera iz Mikrotika je oko 10ms.
poz

[Ovu poruku je menjao dj13 dana 06.10.2008. u 13:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dj13
Beograd

Član broj: 64598
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti07.10.2008. u 18:10 - pre 189 meseci
Evo ga ipak problem sa torrentima.
Dovoljno je da ukljucim torrent sa nekog racunara iz mreze i posle 10s internet se vec smori totalno, a torenti izuzetno lose rade. Nebitno gde je PC sa torrentima pod DHCP ili na manual.
Probao sam i sa otvaranjem portova i UPNP i u oba slucaja isto. Mikrotik na virtuelnoj masini radi izgleda dobro ako je suditi po zauzecu CPU koji je od 2-5%.
Ono sto sam primetio da koliko god konekcija stavim svaka konekcija u torrentima ima do max protok od 1kb/s i ni trunku vise (ko da je ograniceno).
Setup Miktorika je slican ko onaj na uputstvu sa Uzice wirelessa.
Da li treba jos nesto dodatno podesiti u Mikrotiku da bi torrenti radili kako treba, ili je mozda problem do VMware?
 
Odgovor na temu

Sasha_bn
Aleksandar Kamenjasevic
Bijeljina

Član broj: 144252
Poruke: 224
84.41.118.*

Sajt: www.scwlan.com


Profil

icon Re: VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti08.10.2008. u 02:28 - pre 189 meseci
Iskreno da ti kazem nisam citao post do kraja. Video sam da pricas od windows serveru i mikrotiku na wirtualnoj masini. Iskreno za mene je to uzalud raditi. Nemoj gubiti vreme uzmi izdvoji 25 eura i kopi komp na kome ces da instaliras mikrotik.
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: VMware (Windows workstation), MikroTik i SBB kako podesiti

[ Pregleda: 3970 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.