Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?

[es] :: PHP :: Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?

[ Pregleda: 2490 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.200.65.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?02.10.2008. u 07:37 - pre 189 meseci
Procitao sam sve slicne teme ali nema nijedna koja mi resava problem. Ovako:
Imam jedan Excel fajl koji ima 5 kolona Ime korisnika, Prezime korisnika, Datum Rodjenja(euro format), Email, Adresa, a kod sebe u bazi imam slicnu tabelu korisnici u kojoj imam skoro istu tabelu samo nema kolonu Adresa. E sada mi je potrebno da programski resim import ovih podataka iz excela u mysql. Pokupim podatke iz ove 4 kolone i importujem ih u tabelu korisnici, svaku kolonu iz excela u odgovarajucu kolonu tabele korisnici u mysql bazi.
Trebalo bi da imam jednu formu na kojoj uplodujem excel faj kliknem na submit i izvrsi se opisana akcija.
Da li je ovo moguce?
djLapac
 
Odgovor na temu

StaX
Stanislav Žirović
Projects and IT department, RCR Banat
Zrenjanin

Član broj: 5866
Poruke: 47
*.static.zrlocal.net.

Sajt: www.alatshop.rs


+1 Profil

icon Re: Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?02.10.2008. u 11:41 - pre 189 meseci
Ne znam da li zelis da omogucis korisnicima prezentacije da to rade, ako ne onda postoji niz softverskih resenja da odradis tako neseto, ja sam testirao npr Navicat for MySQL i on radi upravo to sto ti treba.

Bez alata nema ni zanata
WWW.ALATSHOP.RS
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
212.200.65.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?02.10.2008. u 12:35 - pre 189 meseci
Da to je za korisnike prezetacije, ustvari za administratora, koji treba da ubaci listu korisnika u sistem. On dobija listu korisnika u excelu i treba da ih importuje u bazu. A to radi preko forme na kojoj ima upload polje, i kada uploduje fajl klikne submit i treba da se automatski iscitaju korisnici iz uplodovanog excel fajla u bazu.
djLapac
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.cable-3.sattrakt.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?02.10.2008. u 12:50 - pre 189 meseci
Moze. Kombinuj http://www.php.net/manual/en/function.fopen.php i http://www.php.net/manual/en/function.fgetcsv.php
Izvadi iz ove http://www.elitesecurity.org/t251906-1#1549664 moje poruke taj deo kako radi. Ne bi trebalo da bude tesko. Samo obrati paznju na duzinu excel file-a prilikom importa. Zna da pukne, samo ne mogu da se setim da li ima ogranicenje na velicinu excel file-a, pa kad prekoraci onda pukne, ili puca kada prekoraci max-execution-time. Ili cak mozda oba. Testiranje kreni od manjih file-ova, pa idi na sve vece, mozes recimo da povecavas za po 100 redova, pa kad pukne, znas koliko je max otprilike :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Import podataka iz Excel fajla u MySql bazu?

[ Pregleda: 2490 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.