Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema

[ Pregleda: 2899 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zmija83
Vojvodina

Član broj: 138875
Poruke: 41
93.86.84.*



Profil

icon Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema01.10.2008. u 20:34 - pre 189 meseci
Pozdrav,

instalirao sam Windows Xp na Acer Aspire 5310 i instalacija je prosla u redu, drivere sam pronasao i sve je Ok sa te strane. Problem je sledeci: nekada se desi da prilikom dizanja sistema (znaci prodje ono Welcome), Windows jednostavno zakuca. Posto laptop ima 512 rama probao sam da ga stavim u drugi slot. Posle toga je radio normalno. Posle par restartovanja sistema opet se desava ista stvar, pa sam pokusao sa drugim modulom ram memorije. Radio je normalno ali se posle nekog vremena desava ista stvar. E sad mene zanima da li je u pitanju slot za memoriju ili nesto drugo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.190.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema01.10.2008. u 21:26 - pre 189 meseci
Pokreni memtest, ima ga na nekoliko linux live distroa pa vidi dali je ispravna memorija...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
62.240.21.*



Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema01.10.2008. u 23:42 - pre 189 meseci
Memtest će ti pokazati da ima greške u memoriji. I ja sam imao taj problem sa mojim Acer Aspire 5100 prošlog leta. Odneo sam ga u service uzalud. Momci mi promenili memorije i opet smo probali memtest koji je pokazivao greške. Stim da se nisu setili (ili nisu znali) da pogledaju verziju BIOS:a. Kad sam ubacio najnoviju verziju BIOS:a onda mi je ta greška prestala a memtest pokazuje da je sve u redu sa memorijom. Znači odfuraj na Acer site i uporedi tvoju verziju BIOS:a sa njihovim pa ako vidiš da je njihov noviji onda skini i instaliraj. 99% da će problem da ti nestane.

http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5310.html

Može da se desi da ti je komp isuviše nov na tržištu pa da nemaju update za BIOS još. Ali bi trebalo onda u skorije vreme da izadje.

Srećno
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

Zmija83
Vojvodina

Član broj: 138875
Poruke: 41
93.86.84.*



Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema02.10.2008. u 12:57 - pre 189 meseci
Mem test pokazuje da je sve OK. Nekim cudom od jutros radi perfektno, kao da nije bilo problema nikakvih. Posle vise puta restartovanja, i menjanja iste memorije po slotovima ( tu sam u principu i juce radio ali bez uspeha). Inace na bios-u imam pass koji ne znam jer su ga stavili u servisu, a da bi ga uklonili traze da platim uklanjanje (a lap je pod garancijom). Nisam bas zeljan cackati Bios, ali poenta je da je proradio.

Hvala na savetima!!!
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema02.10.2008. u 13:09 - pre 189 meseci
Verziju BIOS:a vidiš prilikom podizanje sistema. A što se tiče stavljanje passworda na BIOS od strane servisera to je sasvim smešno. Pa čak nisam ni siguran da je njihovo ucenjivanje da ti uklone pass legalno . Niko nemože i nesme to da uradi osim vlasnika kompjutera. Ovako te on prisiljava da moraš njemu da platiš za nelegalnosti kojim se on bavi. Daleko veći problem je to što si sam čačkao memoriju nego da si čačkao BIOS. U svakom slučaju drago mi je da ti se to sredilo. A da sam na tvom mestu postavio bi post ovde na ES, baš u vezi tog ucenjivanja od strane servisa i legalnosti.

Srećno
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema02.10.2008. u 13:43 - pre 189 meseci
Ako je tacno da su u servisu postavili password za bios i nece da ga uklone, idi slobodno do njih i reci da ces ih tuziti ukoliko ti odmah ne uklone password. To je apsolutno nelegalno. Ako ti jos i traze pare, to postaje vrhunac bezobrazluka i zasluzuje u najmanju ruku ciglu u izlog!!!
Nemoj da bacas ciglu, pokusaj da se fino dogovoris sa njima, sem ako su bas tolika stoka.
 
Odgovor na temu

Zmija83
Vojvodina

Član broj: 138875
Poruke: 41
93.86.84.*



Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema03.10.2008. u 13:21 - pre 189 meseci
Pokusao sam da fino razgovaram sa njima ali ne vredi A STOKA SU NEVIDJENA.

Nije problem postaviti post o tim stvarima ali time ne dobijamo puno. Ljudi ce se buniti, mozda ih i tuziti ali ce oni nastaviti po svome. Samo ce da promeni ime radnje (vec sam to vidjao).
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.64.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema03.10.2008. u 23:11 - pre 189 meseci
Radnje - to je prava rec... Ma ne imas svakavih debila koji ne mogu (ne)znanjem i (ne)profesionalnoscu da se probiju na trziste pa ucenjuju korisnike sa svakakvim glupostima. Njima i da odneses lap radi garancije verovatno bi izvrdali nesto...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire 5310 problem sa startovanjem sistema

[ Pregleda: 2899 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.