Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?

[es] :: Access :: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?

[ Pregleda: 2146 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
85.94.103.*



Profil

icon Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 19:19 - pre 189 meseci
Imam dvije tabele u kojima su polja sa datumima. U Query sam napravio Expr1 Expr2 Expr3 za izracunavenje datuma kako mi odgovaraju, tj uvecavam datume za 3 mjeseca. Zelio bih da se rezultat iz Expr3 automatski upisuje u tabelu u polje Datum_3 i u Prvoj i u Drugoj tabeli.
Hvala na pomoci.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 20:12 - pre 189 meseci
U tabelama se drže samo potrebni podaci. Izračunati podaci, dobijeni u query-ju su produkt iz tabela. Apsurdno je vraćati ih u tabele. Uvek mogu da se vide. Uostalom query-ji su zato i napravljeni. To je isto kao da imaš tabelu sa imenima i prezimenima. U query-ju napraviš spajajuće polje koje će se zvati recimo Osoba: [Prezime] & " " & [ime]. I onda poželiš da to upišeš u tabelu.
 
Odgovor na temu

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
85.94.103.*



Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 20:24 - pre 189 meseci
Razumijem ja to, ali mi je taj podatak potreban u toj i jos jednoj tabeli jer su mi ti datumi potrebni za druge Querye. Pa cak i neki drugi kriterijum koji mi je potreban u tom Queryu kada se pozovem na Expr3 u kome je u Buildu napisano Expr3: IIf(Prva!Datum_2>Prva!Datum_1,[Expr2],[Expr1]) , nudi mi da upisujem rucno Expr1 i Expr2, sto nikako ne odgovara.

Mene interesuje da li se moze podatak iz Expr3 , koji je datum, dodati u polje koje ja zelim u tabeli ili u dvije tabele, kako je kod mene slucaj?
Hvala
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 20:34 - pre 189 meseci
Query1 može da bude izvor podataka za Query2. Potom Query2 izvor podataka za Query3 i tako redom. Ili nisi dobro napisao query-je ili ti model podataka ne zadovoljava poslovni problem što je vrlo lako moguće, obzirom da tvrdiš da ti je taj podatak potreban i u nekoj drugoj tabeli.
 
Odgovor na temu

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 20:46 - pre 189 meseci
Razunijem ja tebe, ali ako u istom Query gdje je polje Datum_2 dam Critera <> [Expr3] dobijam prozor Enter parametar value Expr3. Isto se desava kada u Criteria za Expr3 napisem <> [Datum_2] pojavi se prvo prozor za upisivanje parametara za Expr1 , a potom i za Expr2. Kada bih imao upisan Exp3 u polje Datum_3 to mi se ne bi desavalo.
Hvala.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 21:20 - pre 189 meseci
Zakači primer, napiši u jednoj labeli na formi šta gde očekuješ i zašto, pa ću ujutru da pogledam.
 
Odgovor na temu

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
85.94.103.*



Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?01.10.2008. u 21:56 - pre 189 meseci
Tabela prikacena uz prvi post
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?02.10.2008. u 06:11 - pre 189 meseci
U principu tabela samu sebe ne može da ažurira. Morao bi da se piše VBA kod koji će da prolazi kroz Recordset tabele i ažurira (popunjava) vrednosti u njoj. Neću više da te ubeđujem da je to loš pristup ali se sva ova izračunavanja koja si izvršio u query-ju mogu primeniti i u izveštajima koji ti trebaju, tako da za držanjem izračunatih podataka u tabeli nema potrebe. Da ne govorimo o tome da je to kršenje treće normalne forme.
Ako baš hoćeš da kršiš pravila (ja u tome neću da učestvujem), onda u temi “Često postavljana pitanja” pronađi kako pomoću VBA koda popuniti jednu tabelu na osnovu podataka druge.

 
Odgovor na temu

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?02.10.2008. u 14:51 - pre 189 meseci
Hvala na trudu i vremenu koji si izdvojio za moj problem. Interesovalo me: moze ili ne moze.
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
..pro.80.65.64-114.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?03.10.2008. u 14:03 - pre 189 meseci
pa zasto jednostavno ne napravis query nad tom tabelom i ne radis sve sa tim query-jem. jednostavno zenemari tada da imas tu tabelu. i kada god pozelis da ti se prikazu takvi podaci kakve zelis, jednostavno ih mozes prikazati u tom query-ju.

ja sam imao prije slican pristup access-u kao ti sada. i nakon odredjenog vremena sam shvatio da tabele ne moraju sve sadrzavati. dovoljno je da tabele sadrze ono na osnovu cega mozes da izvedes ostalo. a query je tu da bi ti omogucio ostalo.

kako sam rekao. napravi query nad tom tabelom i onda na svim mjestima gdje si vezao podatke iz te tabele promjeni na lokacije iz tog query-ja. na taj nacin mozes lahko i da vezes podatke iz drugih tabela ili query-ja i na taj nacin neces morati uopste da ih upisujes. to ce ti stvarno puno pomoci. vjerovao ili ne

jer u query mozes da dodajes stvari kako zelis dok tabele to ne omogucavaju kao query-ji.
 
Odgovor na temu

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?03.10.2008. u 18:58 - pre 189 meseci
Ne znam da li si pogledao tabelu i query koji sam prilozio... ali evo jedan jednostavan primjer, koji ja nisam mogao da rijesim.
Kako da postavim uslov, zadam kriterijum, u prilozenom query-u, da mi izlista sve datume iz Expr3 koji odgovaraju danasnjem datumu. Nadam se da si me razumio. Znaci treba mi criteria =Date() u polju Expr3. Pokusaj da rijesis taj jednostavni problem.
Hvala.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?03.10.2008. u 20:32 - pre 189 meseci
Zar je toliki problem da napraviš nov query koji se naslanja na već postojeći u kom se nalazi [Expr3] i njega koristio u daljim Join ? I zašto umesto Expr1, Expr2 i Expr3 ne bi koristio reči koje ti nešto znače, možda ćeš nekad u budućnosti zaboraviti na šta se ta polja odnose ?
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

zeljkopg
zeljkopg

Član broj: 77552
Poruke: 9
85.94.115.*



Profil

icon Re: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?04.10.2008. u 22:26 - pre 189 meseci
Nazivi Expr1 ,2, 3 ... su samo za primjer, kao i tabela. To je samo ono sto mi nije bilo jasno kako da rijesim na bolji nacin. Inace primjer moze da koristi i drugima koji imaju u zadatku izracunavanje datuma. Ja sam umjesto da 3 puta unosim datum, sa ovim rijesio da unesem 1 put. Ostalo je izracunavanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako Expr1 iz Query dodati u polje tabele?

[ Pregleda: 2146 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.