Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?

[es] :: MySQL :: Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?

[ Pregleda: 3695 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?03.04.2008. u 15:45 - pre 195 meseci
Petljam nešto za svoju dušu, pa me zanima kako da uvezem .csv fajl sa ćiriličnim slovima.
Radi se o fajlu sa artiklima iz fiskalne kase,a želim da sebi napravim bazu koju bih koristio za štampanje računa idr.
Pokušao sam da nađem na ovom forumu, ali ne ide nikako.
Unapred hvala!
dare023
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?03.04.2008. u 18:25 - pre 195 meseci
Uvoziš ga isto kao i sa latiničnim slovima. Jedino su ASCII kodovi u gornjih 128 znakova. Sad, sam prikaz i smeštanje, zavisi od toga u čemu to radiš, koju bazu koristiš i sl.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?03.04.2008. u 20:23 - pre 195 meseci
Ma ništa posebno,napravim sa tabelu sa php my admin,pošto koristim xampp (ima mysql) za izradu svog sajta u lokalu i u nju bi da uvezem fajl,ali uvek dobijam kuke i kvake umesto slova...
Probao sam da menjam colation po onome što sam našao na forumu ,ali ne ide.
Ta tabela nema ništa veze sa sajtom to samo nešto pokušavam..
dare023
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
91.150.127.*

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?04.04.2008. u 11:19 - pre 195 meseci
Da li si colation promenio i u tabeli i u tekstualnom polju gde vršiš import na ut8_slovenian_ci? Sama baza ne mora da bude unicode, ali AFAIK i tabela i field treba da budu unicode.

Da li si import fajl snimio u unicode formatu? Znači moguće je da je .csv fajl snimljen u nekom ćiriličnom codepage, pa da treba da ga snimiš u unicode format. Codepage možeš promeniti pomoću bilo kog dobro editora, u UltraEdit recimo otvoriš .csv pa klikneš na File->Save As traži dole combo box "Format" i tamo odaberi "UTF-8 - NO BOM". U drugim editorima ne znam kako konkretno treba odabrati opciju, ali traži unicode i nemoj BOM da uključiš.

I na kraju, da li je phpmyadmin ispravno podešen? (obično jeste)
To možeš pogledati tako što odeš na "Server variables and settings" opciju čim se otvori phpmyadmin i pogledaš da li je "character set connection" utf8.
Šta piše u "(global value)" nije važno za tebe.
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Kako uvesti .csv fajl sa ćirilicom?

[ Pregleda: 3695 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.