Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rast baze podataka i par saveta

[es] :: Baze podataka :: Rast baze podataka i par saveta

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkopp

Član broj: 15834
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Rast baze podataka i par saveta07.11.2003. u 13:41 - pre 249 meseci
Prvi put sam na forumu i potrebno mi je nekoliko saveta.Radim sa VB6 i ado i bazom u Access 2000.
Kada sam dodao 50-ak hiljada zapisa, baza se (cini mi se nenormalno) uvecala na 450MB.Posle sam uradio kompakt i to je doslo na 6MB.Brine me ta velicina, posto cu imati verovatno 10-ak tabela sa po 15 kolona uglavnom tipa byte i integer(100.000 zapisa).Mogu li iz VB tj. koda da uputim nekakvu naredbu za kompakt?Da li ce baza isto tako da raste kada samo budem azurirao podatke, posto je ovo bilo neko primarno unosenje, pa ce posle postojati neki konacan broj zapisa koji ce samo biti azuriran?Predpostavljam da postoji neka bolja i brza baza, ali Access koristim zato sto je u njemu projektujem.Gledao sam MySQL, ali nista ne kapiram.Ocekivao sam nesto poput Accessa...
Sad konkretni problemi.
1.Imam:

Table1:ID,Vrednost (string)
Table2:ID,Kol1 (long),Kol2 (long)

Treba mi query Table2.ID,Table1.Vrednost,Table1.Vrednost
Naravno nisam mogao i Kol1 i Kol2 da vezem za Table1.ID, pa sam to resio tako sto sam napravio query na osnovu Table1, pa sam Kol2 vezao za njega.Ali nisam nesto zadovoljan takvim resenjem...
Predpostavljam da to moze nekako;to je samo nekakav lookup?

2.Kako da spojim,tj da napravim query koji ce spojiti Kol1 i Kol2, vrednosti Kol1 i Kol2 da ubacim u jednu kolonu?Neka unija mi treba...Verovatno cu morati da prodjem kroz Table2 i da napunim novu...

3.Kako napraviti razliku izmedju 2 tabele-tipa sa liste dodajes neke podatke, pa vec unesene ne zelis u ponudi?

Nadam se da sam bio jasan.Nemam iskustva sa bazama, pa je svaki savet dobrodosao.Moze i neki link o projektovanju baza;seme, blokovi, nesto vizuelno...
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Rast baze podataka i par saveta07.11.2003. u 14:08 - pre 249 meseci
Za compact&repair iz VB koda pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/12573
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Rast baze podataka i par saveta

[ Pregleda: 1859 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.