Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa kućnom mrežom

[es] :: Wireless :: Problem sa kućnom mrežom

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Problem sa kućnom mrežom23.09.2008. u 08:29 - pre 189 meseci
Pozdrav!
Imam laptop HP nx9000. Kupio sam wireless ADSL router TP-LINK TD-W8910G. Povezao sam ga i podesio i kada radi preko UTP kabla onda je sve savršeno (download oko 50kB).

Problem nastane kada hoću da imam net preko wirelessa. Ruter je u istoj prostoriji u kojoj je i laptop, ali signal stalno varira čak ponekad i nestane. Konekcija je nestabilna i ponekad trebam više puta kliknuti u browseru da bi proradio. Download ponekad ide extra, a ponekad uspori.

Ping od računara do rutera preko UTP-a je oko 1ms, a preko w-lessa oko 3ms.
Probao sam menjati kanale, kao i region (u USA radi sa više snage) ali bez uspeha.

Više ne znam šta da radim.
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom23.09.2008. u 09:17 - pre 189 meseci

Jesi probao da skines najnovije drajvere za bezicnu karticu u laptopu?

Imam isti laptop i Asus Wl500g i primetio sam da mi se ponekad restartuju wifi interfejsi i na laptopu i na ruteru u isto vreme. Probleme sam ublazio (ne resio, ranije je to bila svakodnevna pojava a sada se javi ponekad, mozda jednom na par meseci) tako sto sam skinuo najnovije drajvere za laptop (to je MiniPCI kartica sa Intel wireless cipsetom) i osvezio FW u ruteru.

Ako ne pomogne nista od softvera, miniPCI kartica se nalazi odozdo, u jednom od otvora u laptopu (u drugom je memorija). Probaj da ocistis kontakte kartice i konektora od antene (ne diraj nista ako je laptop pod garancijom ili ako ne znas sta radis).
 
Odgovor na temu

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom23.09.2008. u 17:11 - pre 189 meseci
Kako da ocistim? Sa cime? Samo sam ih skinuo i vratio i nema promene.
Drajvere sam pokusao instalirati sa HPovog sajta i kaze da su stari bolji.
Na slikama se vidi jos nesto sto nikako ne razumem.
I jos jedna stvar: nikako ne mogu pristupiti ruteru preko wirelessa, ili je to jako tesko (iz 20og pokusaja).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom23.09.2008. u 18:27 - pre 189 meseci
Evo, stavio sam ruter pored kompa i nivo signala koji ocitam na racunaru stalno osciluje od najjaceg do nestanka signala
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom23.09.2008. u 19:18 - pre 189 meseci

Najbolje je koristiti onu tvrdu gumicu u formi olovke. Nezno prebrises kontakte na kartici. U nedostatku iste vata i malo alkohola.

Nego, jel imas ti jos nesto sto ima wifi u sebi, tipa PDA ili telefon? Isprobaj da li je AP dobar. Probaj da nadjes neku PCMCIA wifi karticu pa probaj sa njom?
 
Odgovor na temu

Jovica.k
Jovica Kurtovic
Student
Bijeljina

Član broj: 194952
Poruke: 1
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom23.09.2008. u 21:16 - pre 189 meseci
Pozdrav...Moze li mi neko reci kako da podesi AP kao router da mi sluzi jer ima tih nekih 7 funkcija....?
Koristio sam wirelles net preko njega ali sam se odjavio i sada hocu samo kao ruter da ga koristim,ne mogu nikako da pristupim stranici podesavanja?
 
Odgovor na temu

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom24.09.2008. u 09:00 - pre 189 meseci
AP je nov i trebalo bi da valja. Od WiFi uređaja u stanu imam još samo bežični telefon, starije generacije koji radi na 900MHz.
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom26.09.2008. u 07:55 - pre 189 meseci
Citat:
Jovica.k: Pozdrav...Moze li mi neko reci kako da podesi AP kao router da mi sluzi jer ima tih nekih 7 funkcija....?

Nemoj coveku hijackovati temu, otvori novu ili nastavi neku koja se bavi tematikom koja je slicna tvom problemu.

@plavis

Probaj da istestiras oba uredjaja jedan po jedan. Uzmi laptop i idi kod nekog drugara ko ima AP, ili nadji neki hotspot pa probaj kako radi. AP isto istestiraj sa drugim laptopom, PDA ili telefonom. Posle kad utvrdis sta ne radi onda resavamo taj problem
 
Odgovor na temu

plavis
Srdjan Pavic
Sombor, Apatin

Član broj: 76801
Poruke: 93
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom10.10.2008. u 10:17 - pre 189 meseci
Izgleda da je do laptopa. Pre dva dana mi je bio u kuci jedan Dell i "uhvatio" je nekoliko okolnih mreza bez problema. Ja sa mojim laptopom vidim samo svoju.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Problem sa kućnom mrežom12.10.2008. u 15:23 - pre 189 meseci
Proveri Wireless adapter properties u Device Manager na koji standard ti je podešen jer vidim da ti u onom statusu prijavljuje 11Mbps. 802.11g bi trebalo da prijavljuje 54Mbps. Možda ti je nešto zeznuta konfiguracija samog adaptera.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa kućnom mrežom

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.