Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preskače cd player

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Preskače cd player

[ Pregleda: 3497 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.rs.



+156 Profil

icon Preskače cd player22.09.2008. u 16:44 - pre 189 meseci
Neki dan sam rastavio i očistio sočivo lasera na cd playeru u kolima pošto mi je teško čitao cd-ove u zadnje vreme, i kada sam sastavio čita mnogo bolje ali mi sada pri malo većem potresu kola cd player preskoči ili stane par sekundi sa muzikom.
Da li sam zeznuo nešto pri otvaranju i sklapanju i da li vredi da ga opet rastavim ili da ga bacim, mada mi se ne bacaju stvari tek tako.
Player je SonyCDX-L280.
Hvala unapred
Pozdrav
 
Odgovor na temu

MasterElektroniK
Perica Kolenkas

Član broj: 139773
Poruke: 304
91.150.99.*



Profil

icon Re: Preskače cd player22.09.2008. u 19:53 - pre 189 meseci
Moguce je da si pri sklapanju pomerio neku od gumica (ako ih tvoj player ima) koje sluze da ublaze potrese...
RCF je mama! tj mamina mama sto se tice zvucnika!
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
77.46.243.*



+4 Profil

icon Re: Preskače cd player27.09.2008. u 07:16 - pre 189 meseci
Nema sanse da je nesto pomereno,pretpostavljam da je pazljivo izvdeno ciscenje!CD plejeri za auto rade malo "cudno"!Naime,oni moraju da imaju veliku memorije pre D/A {digitalno-analognog}konvertora,tako da slusalac cuje muziku sa zadrskom koja ide kod boljih plejera i do pet sekundi!Ovo sve zbog toga sto u slucaju jaceg potresa kad laser izgubi vodjenje zbog potresa muzika ide iz pomocne memorije koja je unapred ocitana a servo sistem za fokus i traking za to vreme pronadju gde su stali i produxe dalje sa citanjem!Jasno je iz recenog da CD cita brze nego sto je potrebno da bi uvek napravio rezervu u memorijskom baferu!Kod toga CD sigurno ne valja "pikap" {pick-up unit} ili kako bi kod nas rekli laser!Cd treba redovno cistiti pre nego sto primetimo!Kad ciscenje "pomogne" onda je on vec odsvirao svoje!Kako se sloj prljavstine lagano formira na socivu od pikapa,kola za traking i fokus {unutar CD-a} nastoje da prevazidju lose ocitavanje time sto dizu struju kroz tri laser diode,dizanjem struje pak diodama se skracuje vek...i to je put kao samounistenju lasera.Zbog toga ga treba cistiti cesce,cak sto cesce da bi duze trajao!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Preskače cd player

[ Pregleda: 3497 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.