Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!

[es] :: Linux :: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8630 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cveleks
Predrag Cvetkovic
Krusevac

Član broj: 29728
Poruke: 139
*.ptt.rs.

ICQ: 146940600


Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!23.09.2008. u 12:52 - pre 189 meseci
Malo da se udaljim od teme ali ajde. u sustini i nije tako tesko da se instalira XP prvi sam namestao sa eksternim cd uredjajem i proslo je lako. Za drugi sam se malo mucio dok nisam nasao kako se pravi instalacija XP-a na USB flash-u ali ni to nije nesto posebno. Svi drajveri se dobijaju na disku koji ide uz njega. Sve radi prefektno jedino sto je rezolucija mala.
Ako nece da radi RESTARTUJ GA!!!!
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!23.09.2008. u 13:29 - pre 189 meseci
Mislim da i ovo ima neke veze
https://help.ubuntu.com/community/EeePC/Fixes
Znam da je ovo za ubuntu ,ali vredi probati...
dare023
 
Odgovor na temu

ena011

Član broj: 194724
Poruke: 10
93.86.2.*



Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!23.09.2008. u 21:48 - pre 189 meseci
Dovoljno je da na bilo kom OS postavi automatske adrese i sve se samo odradi. Jedino ako uzme ruter pa
....................................................................
kako da postavim dodjavola na automatski!poludecu od ovog linuxa!

kako da ukljucim konzolu za linux?

KAKO DA NADJEM MAC ADRESU?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!23.09.2008. u 22:37 - pre 189 meseci
Ne znam kakav je taj linux ali se to obično radi u network podešavanju, ako nisi ništa dirala onda je verovatno tako namešteno. Da li si probala da gasiš modem?
 
Odgovor na temu

ena011

Član broj: 194724
Poruke: 10
93.86.2.*



Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!23.09.2008. u 22:46 - pre 189 meseci
probala.najgore sto ne mogu da nadjem tu opciju za automatsko conektovanje na net..pitam se kako ostali koji su kupili ovu stvarcicu..zar nema neko da se javi..

ima ikonica za network,zatim nevork vizard,pa se pojavi modem pa next,pa ip i subnet mask,i nista..pending..i nista.nema internet.sto je najgore ubih se da nadjem na stranim sajtovima i niko nista o osnovnom podesavanju da napise.mislim se da odnesem ovaj laptop do uvoznika i da im bacim u facu.najlakse je uvesti i prodavati nesto bez upustva.bedno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!23.09.2008. u 23:09 - pre 189 meseci
Neee, nemaš ti nikakvo konektovanje i nikakav modem. Nikakav wizard ne pokrećeš. Samo idi na ... hm, network configuration ili nešto slično i postavi da se IP adrese automatski dodeljuju mada mislim da je već tako. Imam kući neki Linux pa ću da proverim malo kasnije ako ne uspeš.

Jesi li uopšte probala da li to radi? Resetuješ onako modem, ubodeš kabl i probaš. Ako ne radi, proveri da li možeš da pristupiš modemu na http://192.168.100.1 pa da vidimo kako dalje.

To nema veze sa laptopom ni sa linuxom ali ako baš oćeš da bacaš, evo ja se javljam. ;)
 
Odgovor na temu

sijaset
ostalo
Beograd

Član broj: 196910
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!10.10.2008. u 16:14 - pre 189 meseci
Izvini, malo kasnim, ali ako te još interesuje, na Xandros strani kažu da nemaju podršku za ASUS EEE, ali pogledaj ovo:
http://www.xandros.com/products/gettingstarted.html
Možda će pomoći,baš me zanima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: asus eee povezivanje na net preko kablovskog modema.help help!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8630 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.