Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[XP SP2] drajver za zvucnu karticu

[es] :: Windows drajveri :: [XP SP2] drajver za zvucnu karticu

[ Pregleda: 9351 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzemko
skopje

Član broj: 194506
Poruke: 15
79.125.165.*



Profil

icon [XP SP2] drajver za zvucnu karticu20.09.2008. u 00:45 - pre 189 meseci
Posle instalacije windowsa pac2 javlja mi se greska kod zvucne kartice.
Naime kad zelim pokrenuti cd da slusam preko media pleyera javlja se
"windows media player cann play the file because there is a problem with your sound device, There may not be a sound device installed on your computer, it may be in use by another program or it way not be functioning property."
E sad problem je u tome sto uopste ne znam koju zvucnu karticu koristim, pa me interesira kako mogu proveriti bez da otvaram kuciste nego samo tako preko kom. i dali postoi neki univerzalni drajver za sve zvucne kartica?
jos samo za kraj da kazem da sam pokusao instalitat realtek AC97 audo, preko njihovog testa cujem na zvucnike zvukove, megutim kad zelim slusati cd na media playeru ponovo mi javlja da isto da nije ne moze se slusati.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: [XP SP2] drajver za zvucnu karticu22.09.2008. u 14:07 - pre 189 meseci
Model ploce pa na internet.

Uz kompjuter si trebao da dobijes cd od maticne ploce, na njemu su i drajveri za zvucnu karticu.

Kad instaliras Win prvo instaliras drajvere za plocu, chipset, patek onda sve ostale drajvere, grafika, zvuk, modem, mreza.

Ako ti je kompjuter noviji mozda imas HD Audio, tada mora prvo hotfix (neki Microsoftov KB88.....exe) pa tek onda drajveri za zvucnu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: [XP SP2] drajver za zvucnu karticu

[ Pregleda: 9351 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.