Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MX record i preferencial number

[es] :: Windows mreže :: MX record i preferencial number

[ Pregleda: 1795 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
212.200.31.*



Profil

icon MX record i preferencial number19.09.2008. u 15:05 - pre 189 meseci
Treba da izvrsimo promenu MX recorda, tj. uveli smo jos jedan internet link, pa hocu da zovem DNS providera da mi upise tu novu IP adresu za MX record. Moja zamiosao je da u DNS, koji inace administrira DNS provider, zapisemo novi MX zapis, sa novom IP adresom, koju sam dobio od ISP (novi link), i da on ima manji prioritetni broj, a stari da stoji, pa onda kada se desi neki kolaps na prvom internet linku, mi tada predjemo na drugi link, a nama mail server radi tako sto sada gadja drugu IP adresu(drugi internet link) koja ima veci Pref broj.
MX kaze, kada mi sender salje mail, ja gledam koji mx zapis ima manji pref. broj i na tu adresu isporucujem e-mail, ako ta adresa nije dostupna, gledam koji je sledeci pref. boroj i na tu adresu isporucujem e-mail.

Nadam se da ste me skapirali. :)

Hvala svima.

[Ovu poruku je menjao dongoran dana 19.09.2008. u 23:12 GMT+1]
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.extreme.co.yu.



Profil

icon Re: MX record i preferencial number19.09.2008. u 15:22 - pre 189 meseci
Pa ne vidim sta ce ti pomoc, sve si lepo napisao :) Tj. sve sto si rekao tako funkcinis, samo proveri koji ti je DefoultGateway internog mail servera, tj posto imas 2 isp-a , kada neko gadja tvoj mail server preko sekundarnog interent (backup) interent linka, odgovor sa tvoj mail servera treba da se vrati sa tog istog linka.
 
Odgovor na temu

dongoran
DON Goran
IT manager

Član broj: 29292
Poruke: 133
77.46.243.*



Profil

icon Re: MX record i preferencial number19.09.2008. u 21:57 - pre 189 meseci
Hvala na odgovoru. Posto ovo nisam nikad radio, pitam, interesje me. Sto se tice DG na mail serveru nema frke, on je isti (Inside kartica ISA servera, odvojeni server).
Solo tu ti amo DIO
Solo credo a DIO.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: MX record i preferencial number22.09.2008. u 07:40 - pre 189 meseci
pretpostavljam zelis redundanciju mail servera... NIje to bas jednostavno kako si zamisislio... Oh MX rekordse podess i to je ti, ali sta je sa GW od mail servera kada otkaze primarni link? problem ce ti isto i predtavljati razlicite IP adrese sa kojim se mail server predstavlja, ako nisu svi dns zapisi uskladjeni eto te na spam listu... itd itd.. razmisli jos malo pa nam reci sta zelis.


Ako zelis samo da rasteretis primarni link od maila to je onda oka....
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: MX record i preferencial number

[ Pregleda: 1795 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.