Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da obradujemo seljake

[es] :: Wireless :: Vreme je da obradujemo seljake

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Vreme je da obradujemo seljake18.09.2008. u 14:09 - pre 189 meseci
Ima li nekog na ovom forumu da se razume u postavljanje Wireless opreme? Zivim u jednom selu, udaljeno 10km od jednog grada. U tom gradu wireless funkcionise. Elem, posto ovo zemljiste na kome se nalazi selo nije mnogo plodno, opstina nista nece da preduzme po pitanju brzog interneta u okolnim selima. Kazu da ,,Za ADSL treba digitalna centrala, treba da se menjaju kablovi, da se kopa, bla bla bla", sve u svemu bas ih briga za nas. E sada cuo sam da za Wireless ne treba digitalna centrala, da on samostalno funkcionise, da postoji ta odredjena antena-repetitor, kako se vec zove koja salje signale uredjajima koji su prikaceni za PC. Interesuje me, koliki je domet jedne takve antene (repetitora) koji salje signale, i koliki bi broj potencionalnih korisnika Wireless-a trebao da bude da bi ovo selo privuklo paznju provajderu koji se nalazi u tom gradu.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.59.*



+638 Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake18.09.2008. u 14:17 - pre 189 meseci
domet antene zavisi od uredjaja, tzv Access Point-a, na kom je prikacena antena, i zavisi od antene same, naravno zavisi i od prijemne opreme kod korisnika

koliki br. korisnika? pa najmanje 20, mada ozbiljniji provajderi bez 50 nece da mrdnu
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake18.09.2008. u 14:40 - pre 189 meseci
To mozete i sami da odradite, mada vam je najveci problem dovuci dovoljno jak Link ka internetu na mestu AP-a.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
93.86.44.*



+104 Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake18.09.2008. u 19:40 - pre 189 meseci
A gde se nalazi to selo? Pošto Telekom već ima donekle izgrađenu mrežu CDMA, pa bi možda mogao da pristupaš internetu preko nje.
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake19.09.2008. u 19:57 - pre 189 meseci
Selo je Mala Plana kod Prokuplja. Veruj mi, nemam pojma sta su ovi iz Telekoma radila. Elem, cuo sam da ce tokom zime nagrnuti ogroman broj provajdera za ADSL, pa se govori da ce imati neke nade i za ovo selo. Svejedno, cak i da ovaj provajder za Wireless iz Prokuplja pristane da pusti internet kroz selo, koliki je najmanji domet te antene koja ce da salje signale?
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake19.09.2008. u 23:24 - pre 189 meseci
Domet tu nije bitan ide bez problema do 20.km ali je bitno da imas opticku vidljivost sa bazne stanice,sto mislim da nece moci sa jednim linkom od Pk do tebe vec mozda jos jedan ili dva medju linka a to vec poskupljuje celu stvar i retko da ce se koji provajder upustiti u avanturu sto rece neko bez jedno 50-setak sigurnih korisnika.Uzgred da pitam jel mi hoce neko reci kako se ubaca citat?
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake20.09.2008. u 00:23 - pre 189 meseci
Citat:
hoce neko reci kako se ubaca citat?


Code:
[ quote ]...[ /quote ]

Najbolje i najeftinije resnenje je :
Citat:
To mozete i sami da odradite, mada vam je najveci problem dovuci dovoljno jak Link ka internetu na mestu AP-a.
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake20.09.2008. u 10:43 - pre 189 meseci
Uf, znaci slaba vajda i od wireless-a. Iz Male Plane se vidi antena iz Prokuplja. To je Savicevac, ali ne znam za sta je ta antena. Znaci, da rezimiramo. Preko kablova nece da mi puste ADSL, preko vazduha nemam uslova za wireless. Znaci-propao sam nacisto. A da li postoji neka mogucnost za internet preko satelita. Ako tako nesto i moze da se izvede? Koliko je to ekonomicno, sta mi sve treba od opreme?
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da obradujemo seljake20.09.2008. u 10:49 - pre 189 meseci
Jednosmerni link - oprema 100 eura ~ samo download. Upload preko telefona.
Dvosmerni link - oprema ~ 1500 eura ~ i download i upload.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Vreme je da obradujemo seljake

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.